Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Nejslavnější boybandy: Pod nadvládou despotického otce vyrostl v The Jackson 5 Král popu

Avatar photo Pavel Kučera
19. 01. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Tahle skupina nebyla úplně typický boyband a současně ano. Je pochopitelně známo, že jej z náhodných kluků z ulice nesestavil nějaký mocný hudební producent. Všichni byli sourozenci a manažera jim dělal přímo jejich otec, přísný a despotický Joe Jackson. Původní sestava zahrnovala bratry Jackieho, Tita, Jermaina, Marlona a nejmladšího Michaela, pozdějšího Krále popu.

Neslavnější boybandy: Rozjeté ‘N Sync zastavily sólové ambice Justina Timberlaka

Pavel Kučera / 08. 01. 2024

Skupina začala vystupovat v místních soutěžích a klubech v jejich rodném městě Gary v americkém státě Indiana a první výraznější úspěch přišel poté, co v roce 1968 podepsali smlouvu s nahrávací společností Motown Records. Jejich debutový singl I Want You Back se stal okamžitým hitem a následovaly další úspěšné singly, jako například ABC a I’ll Be There.

Jackson 5 se – hlavně zásluhou mimořádně talentovaného zpěváka a tanečníka Michaela – v 70. letech stali jednou z nejpopulárnějších skupin na světě. V roce 1975 přešli k firmě Epic Records, ovšem Motown nesouhlasil, aby si s sebou odnesli i své slavné jméno. A tak se přejmenovali na The Jacksons. 

Postupně se však vztahy mezi členy a jejich managementem zhoršovaly, což vedlo k Michaelově rozhodnutí opustit skupinu. A časem vyrostl v nejslavnějšího popového hudebníka planety. Zbytek kapely nikdy neohlásil rozpad, ačkoliv jejich popularita šla bez Michaela výrazně dolů. V roce 2012 pak skupina ohlásila reunion a turné s názvem Unity. Toho se samozřejmě neúčastnil Michael, který zemřel už o tři roky dříve.

Král popu inspiruje dodnes: Michael Jackson by oslavil 65. narozeniny

Pavel Kučera / 29. 08. 2023

Hudební rekordy: Žádná deska už nepřekoná Thriller Krále popu

Pavel Kučera / 10. 01. 2024

Hudební filmy na obzoru: Své životopisy na stříbrném plátně dostanou Amy Winehouse, Michael Jackson, Bee Gees i Cher

Pavel Kučera / 11. 01. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM