Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Nejslavnější boybandy: Pětici z Bostonu spláchla vlna grunge, při návratu pobavila fanoušky

Avatar photo Pavel Kučera
26. 01. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

V roce 1984 tuto pětici založil protřelý hudební manažer Maurice Starr, který měl s vedením chlapeckých skupin určité zkušenosti. V rámci otevřených konkurzů byli vybráni bratři Jordan a Jonathan Knightovi, Joey McIntyre, Donnie Wahlberg a Danny Wood. Původně si říkali Nynuk, což zní dost strašně i dnes. Do sestavy mimochodem chvíli patřil i Mark Wahlberg, později známý jako rapper Marky Mark, který ale dal před hudbou přednost herectví. 

Hudbu k Šíleně smutné princezně složil už jako teenager: Jan Hammer má doma i Grammy za seriál Miami Vice

Václav Šilpoch / 25. 01. 2024

Počátky New Kids On The Block byly obtížné. V roce 1986, když přešli ke společnosti Columbia Records, si však začali získávat pozornost. Jejich druhé album Hangin’ Tough z roku 1988 se stalo průlomovým, a singl Please Don’t Go Girl byl odrazovým můstkem k vytvoření obrovské fanouškovské základny. 

Stali jedním z nejúspěšnějších boybandů přelomu 80. let a 90. let, v jejich průběhu – zejména s nástupem vlny grunge – však vliv boybandů dočasně slábl. A New Kids On The Block nebyli výjimkou. Skupina v roce 1994 přerušila činnost a jednotliví členové se poté věnovali sólovým kariérám. Donnie Wahlberg se stejně jako jeho mladší a slavnější bratr Mark stal hercem (a vynikající výkon předvedl ve válečném seriálu Bratrstvo neohrožených), Jordan Knight vydal sólová alba a Joey McIntyre pokračoval ve zpěvu a herectví. Danny Wood a Jonathan Knight se stáhli do ústraní a zůstali mimo veřejný zájem.

V roce 2008 přišel reunion. A v roce 2022 ukázali, že mají nadhled, když v klipu svojí nové písně Bring Back The Time, do níž si pozvali i Ricka Astleyho, En Vogue a Salt-N-Pepa, napodobili slavné klipy od Devo, Duran Duran, Roberta Palmera, Madonny či Billyho Idola.

Nejslavnější boybandy: Pod nadvládou despotického otce vyrostl v The Jackson 5 Král popu

Pavel Kučera / 19. 01. 2024

Neslavnější boybandy: Rozjeté ‘N Sync zastavily sólové ambice Justina Timberlaka

Pavel Kučera / 08. 01. 2024
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM