Expres Drive /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Panny budou zavalené papíry, Váhy budou čelit falši, Střelci budou činit důležitá rozhodnutí

Avatar photo Roman Zahrádka
06. 08. 2023

V týdnu od 7. do 13. srpna bude Slunce ve znamení Lva v kvadrátu na Jupitera ve znamení Býka a Venuše zase ve znamení Lva v kvadrátu na Urana ve znamení Býka. Co znamenají tyto na první pohled složité konstelace? Mohou přinést kolísání hodnot v obchodování s akciemi a komoditami na burzách, velké výkyvy by mohly zaznamenat také kryptoměny. Lidé by měli pod vlivem těchto konstelací lehkovážně utrácet těžce vydělané peníze a mnozí mohou propadnout též vášni k atraktivním, leč nespolehlivým partnerům.

Všeobecně se budou hýbat obchody, neměla by váznout ani doprava či komunikace mezi lidmi, ve společnosti a v přírodě by mělo panovat příjemné a vřelé klima díky konjunkci Slunce s Venuší v královském znamení Lva, opět by tak měla převládat dobrá nálada a velkorysost nad malicherností a nad zlobou.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Barbie dává pěstí stereotypům: Opulentní křiklavá jízda je mimo veškeré škatulky

Iva Růžičková / 29. 07. 2023

Beran

Beranům přinese tento týden plno komunikace, rozhovorů a jednání, ale i výřečnosti, hádavosti či domácích konfliktů. Ve vztazích je může provázet podrážděnost, vnitřní rozpory, napětí a naštvanost. V profesní sféře pak během jednání menší nedorozumění či pokárání nebo napomenutí. Berani si ale přijdou na své. Bude jich všude plno a budou chtít komunikovat ohledně všeho a se všemi. Nebude to však jen komunikace, která ovlivní jejich život. Budou to i změny, ať už chtěné či nechtěné. Ty se nejvíce dotknou rodiny, rodinné harmonie a rodinných členů, souviset budou i s partnerskými vztahy a intimními potřebami Beranů, které budou naléhavější než obvykle. A právě tyto změny mohou přinést ve výsledku nečekaná a milá překvapení.

Býk

Na Býky čeká uzávěrka toho, co mělo být vyřešeno, s čím se měli ještě popasovat, protože u nich mohou nastat situace, které je zasáhnou hlouběji, než by si chtěli připustit. Může jít o nějaká odhalení, která mohou vyvolat zlo či nepříjemnosti, které nebudou ničím jiným, než vygradováním záležitostí z předešlých období. Býci by měli být především opatrnější a pozornější sami k sobě na cestách, výletech a dovolených. I tady je totiž mohou potkat nepříjemnosti a problémy, o kterých předtím netušili. Může jít například o menší nehodu, úraz z přílišné únavy nebo o vyčerpání. Není divu. Býci jeli v posledních týdnech na doraz a právě nyní nastává čas zpomalit a možná se i na chvíli úplně zastavit, než se vše zase pohne o kousek dál.

Blíženci

Pro Blížence to bude čas plný tajemství, skrytých záležitostí, mlčenlivosti a uzavřenosti. Ve vztazích možná dojde k tiché domácnosti nebo utajování či nedostatku komunikace. V profesní oblasti bude potom odhaleno něco důležitého. Může jít o nesplněné úkoly či závazky, například v souvislosti s rekvalifikací nebo informacemi. Období může však odhalit něco, co mělo zůstat před ostatními skryto, o čem druzí neměli nejmenšího tušení. To s sebou může přinést i změny, které doslova vpadnou do života Blíženců a zaskočí je. A to i přesto, že jim v konečné fázi přinesou úspěch a uznání. Tyto změny budou v lecčems průlomové a s konečnou platností odstraní ze života Blíženců dlouhodobější překážky a stagnaci.

Největší workoholici horoskopu

Redakce / 06. 04. 2022

Rak

Raci budou řešit hlavně příbuzné a děti, s nimiž mohou být starosti a mrzutosti, které mohou přinést menší komplikace. To bude samozřejmě spojeno se stresem, napětím a neklidem. Nervozita, roztěkanost a přelétavost v emocích mohou v důsledku toho zasahovat i do partnerských vztahů. V profesní oblasti to bude rovněž o nervovém vypětí, adrenalinu a shonu. Potíž je v tom, že tohle všechno budou chtít Raci zvládnout vyřešit, třeba i na poslední chvíli před odjezdem na dovolenou. O to větší prožijí stres. Měli by se naučit nechat věci volně plynout. Nic to ale nemění na tom, že půjde o osudové záležitosti, které v jejich životech ještě sehrají významnější roli, pokud jde o děti, potomky, bývalé partnery nebo přátele z dřívějška.

Lev

Lvi se konečně dočkají ukotvení, stability a naděje, že se jejich pracovní kolektiv a povolání ocitnou po předchozích turbulencích v rovnováze. V partnerských vztazích to bude obdobné. Lvi pocítí jistotu životního přístavu, oporu a lásku, jen si musí dávat pozor na závislost či až nezdravou připoutanost k partnerovi. Je tomu tak proto, že se budou řešit dva aspekty. Jedním z nich bude posílení něčeho nově započatého a druhým právě neschopnost odpoutat se od závislosti na partnerovi. Celkově se ale partnerské vztahy příznivě promítnou do pracovních závazků v podobě větší spolehlivosti a uplatnění. Vedle dovolených se také dostanou ke slovu záležitosti týkající se domova a bydlení, jež by se měly stát zázemím k rozvinutí další kariéry Lvů.

Panna

Panny se mají něco důležitého dozvědět. Budou proto hodně komunikovat a probírat se dokumenty. Jejich vztahy budou však provázet povrchní a letmé city. Za to v práci to bude opět o papírování, pracovních schůzkách a jednáních. Večery budou pak patřit kafrání s přáteli a rodinou. Z toho je patrné, že to bude pro Panny především období zvýšené komunikace, ale také motivací, kreativity, cestování a energičnosti. Nicméně je mohou zaskočit proměnlivé či negativní situace nebo zprávy, které mohou mít souvislost s jejich zvýšenou komunikací, která může občas sklouznout do tendencí prosadit se za každou cenu. A to by byla chyba. Panny by též neměly některé informace vážnějšího charakteru podceňovat a přidělit jim určitý podíl zodpovědnosti.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Váhy

Váhy by si měly dát pozor na vlastní ohrožení, lstivost, zrady nebo falše. Především by se měly mít na pozoru před zákeřnými či neupřímnými osobami, ale také před jejich intrikami a vychytralostí svého okolí, zejména v profesní oblasti. Bude je to učit tomu, komu lze anebo nelze důvěřovat. Pod tímto vlivem se mohou dokonce cítit být ohrožené domnělými nepřáteli, kteří se nakonec ale ukáží jako zcela neškodní. Ve vztazích je budou tentokrát provázet klamavé city, nedůvěra, kořistnictví, nebo naopak projevy majetnictví ze strany partnera. Opatrné by Váhy měly být ve styku s úřady a úředními osobami. Pozor rovněž na pokuty nebo nepříjemnosti s policií. I přes všechny tyto nástrahy by měly Váhy nejvíce pracovat na citech a vztazích.

Štír

Štíři mohou očekávat změny, vlastní rozpohybování a větší aktivitu, pokud jde o bydlení a zkrášlování svého domova. Nemusí ale jít jen o letní úpravy, Štíři se mohou také rozhodovat, jestli nezmění místo svého současného bydliště. Pozitivním faktorem pro ně bude v případě sporů, dohadů či problémů doma, že z nich pokaždé najdou cestu ven. Některé Štíry může osud zavést na nová místa, i když pro ně zas tak nová nebudou. Docházet může také k přehodnocování vlastních postojů či k osamostatňování nebo zájmu o to, co se kolem nich děje. Opatrnost bude na místě v případě, jesliže budou podepisovat nějakou smlouvu nebo budou vlivem okolností tlačeni do nějakého rozhodnutí, které nebude úplně rezonovat s jejich postojem.

Střelec

Střelci to budou mít jasně dané a nalajnované. Ocitnou se totiž na nejedné osudové křižovatce nebo budou postaveni před rozhodnutí, které si vyžádá čas na to, aby záležitost náležitě dozrála. Od Střelců se tak bude vyžadovat větší porce trpělivosti, protože se jim ukvapenost rozhodně nevyplatí. Střelci se také budou v mnoha případech rozhodovat, kam a s kým vyrazí na dovolenou. Týden bude vhodný k relaxaci a odpočinku, protože přijdou na řadu jistá rozhodnutí, která povedou k celkové proměně blízké budoucnosti Střelců. Ti tak mohou být rozpolcení, pokud budou muset o něčem zásadním rozhodnout. Nezřídka je proto zaplaví touha se těmto důležitým rozhodnutím vyhnout a odsunout je na později. Je však dobré vědět, že se jim stejně nevyhnou.

Tajuplné výlety po Čechách: Naše nejvyšší hory Krkonoše nabízejí magická místa i energii drahých kamenů

Roman Zahrádka / 29. 07. 2023

Kozoroh

Na Kozorohy čeká společenské dění a aktivity, které budou spojeny s větší porcí zábavy a odpočinku. Těšit se mohou na milá pozvání, setkání či návštěvy, ale na druhé straně jim to ne vždy a za všech okolností přinese radost. Některá setkání mohou být totiž konfliktní a nepřehledná. Tápat nebo bloudit mohou Kozorozi také v tom, jaké je vlastně jejich společenské postavení, a začnou proto toužit po zviditelnění, úspěchu a uznání. Opatrnosti není však nikdy dost, a tak si budou Kozorozi společnost druhých pečlivě vybírat. Bude se jim však dařit. Hlavně profesně a studijně, ale přesto budou hledat skutečnou jistotu v okruhu svých známých, rodiny nebo přátel. Všude tam se totiž budou cítit bezpečně a klidně.

Vodnář

Vodnáři budou řešit hlavně starší členy rodiny, ale také svoje nadřízené a úřední osoby. Budou se snažit vymanit z jejich vlivu a začnou proto hledat stabilitu pomocí větší diplomacie. Ve vztazích je čekají vášně, pevná a silná citová pouta. Stejně tak je může občas přepadnout žárlivost nebo snahy svého partnera vlastnit, což se Vodnářům nedoporučuje. V profesní sféře se mohou těšit na stabilní pozici, dokonce na možnost povýšení nebo zasloužené odměny. Po dlouhých týdnech se u nich začne stabilizovat vše, co bylo vrtkavé. Na řadě budou totiž vyjasnění všech dřívějších nedorozumění a dlouhodobé starosti začnou pomalu odeznívat. Bude to díky snaze Vodnářů, kteří si začnou uvědomovat svoji vnitřní sílu, kterou budou chtít dál posilovat.

Ryby

Okliky, háčky, svízele, menší či větší starosti na cestě za vytouženým cílem. To vše bude ovlivňovat život Ryb, které jsou oproti jiným znamením citově proměnlivější a náchylné k emočním výkyvům. Nebude to ale zas tak horké, jak si Ryby začnou myslet. Občas se sice tu a tam něco zamotá, ale na opačné straně se to bude rozmotávat. Objevit se mohou také problémy s nepřehlednými situacemi, s nimiž se nepočítalo a budou mít původ v minulosti. Bude proto třeba se nad minulostí zamyslet, protože se může tento problém v budoucnu opět hlásit o slovo. Ryby mohou též potrápit vztahy a city, a do jejich životů mohou zasáhnout osoby, které ještě Ryby neznají a osud jim je strčí do cesty. Bude zapotřebí jim věnovat větší pozornost a neponechat nic náhodě.

Jako voda a oheň: Tahle znamení zvěrokruhu se vzájemně nesnesou ani minutu

Tereza Braunová / 13. 04. 2023

Znamení zvěrokruhu, která nesnášejí zimu: Sluneční paprsky milují Blíženci, Lvi i Střelci

Tereza Braunová / 12. 01. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem,  s hvězdopravcen Richardem Stříbrným a věštcem a kartářem Pavlem Merlinem

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM