Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Mix

Znamení zvěrokruhu, která nesnášejí zimu: Sluneční paprsky milují Blíženci, Lvi i Střelci

Tereza Braunová
12. 01. 2023

Každý vnímá zimní období a to co s sebou přináší jinak. Zatímco jedni si užívají sjíždění svahů na lyžích a nevadí jim ani sychravé počasí, druzí zimu nemohou vystát. Kdo ze znamení zvěrokruhu se v zimě skutečně necítí dobře? Možná, že se v této charakteristice poznáte.

Slavní a nadpřirozeno: Kesha měla poměr s duchem, Keanu Reeves viděl levitující předměty, v domě Courteney Cox strašilo

Kristýna Ševčíková / 11. 01. 2023

Blíženci (22. 5. — 21. 6.)

Blíženci patří mezi znamení, které se cítí dobře pouze za svitu slunce, proto sychravý čas nesnášejí nejvíce ze všech. I během zimy by se nejraději viděli s koktejlem na pláži nebo někde u vody. Důvodů, proč chladné období nemusí, je ale více. Tím hlavním je, že je nevlídné počasí omezuje v obvyklém rozletu a neposednosti. Najednou nemohou trávit celé dny venku či na cestách, studený déšť nebo sníh jim brání v posezení jen tak venku s přáteli, což je zkrátka nebaví. Dlouhé chvíle sice Blížencům zpříjemňují některé koníčky v interiéru, například sledování filmů nebo hraní oblíbených her, ani tak to ale v zimě pro Blížence není ono. 

Kromě toho jde o citlivé a náladové znamení se sklony k úzkostem, kterými právě v zimním období trpí nejčastěji. Je to zkrátka jedno s druhým. Jestli si Blíženci chtějí zvednout náladu, měli by zkusit turistiku za hezkého počasí nebo hory. Úplně nejlepším řešením je však pro zvídavé Blížence zimní dovolená v teplé exotice, kde mohou alespoň část zimy přečkat.

Lev (23. 7. – 22. 8.)

Lvi jsou rádi středem pozornosti, mají rádi společenské akce, a když se u nich neustále něco děje. Právě v zimě, které kvůli tomu moc neholdují, je k nim ale daleko méně příležitostí. Menší sociální kontakt a kratší dny jsou pro Lvy doslova utrpením. Navíc mají rádi teplo a sníh ani lyžování jim moc neříká. A co teprve bláto, které je u nás nejčastěji. 

Aby Lvi úspěšně předešli chmurám během období s malým množstvím světla a tepla, pomůže jim udělat si chvíli pro sebe s dostatkem relaxace, sklenicí kvalitního vína a teplou vanou s pěnou. Pokud se cítí osamělí, potřebují daleko více než ostatní povídat si s okolím. Proto by měli i v zimě uspořádat menší večírek nebo alespoň společnou večeři s přáteli, kteří jim všední šedé chvíle ozvláštní.

Střelec (23. 11. – 21. 12.)

Střelci jsou zkušenými dobrodruhy, které nic nezastaví. Tedy až na zimu. I když jdou normálně do všech svých výprav po hlavě, přes zimu se nad každým svým plánem více zamýšlejí. Sychravo a šero v nich probouzí rozporuplné pocity a rozhodně nemívají vždycky dobrou náladu. Aby byli Střelci spokojení, nepotřebují přímo léto, vystačí si i s jarním počasím, na které se obvykle těší už od podzimu. Ze zimních chmur se mají tendenci rychle zdárně oklepat a hned s prvními výraznějšími slunečními paprsky se vydávají do akce. Ven z depresí jim pomáhá sport i jakákoliv společenská událost, kde se děje něco zajímavého a nového. 

Pro Střelce je nejlepší, když se zimním posmutnělým rozladěním zatočí prostřednictvím nových koníčků. Mohou se třeba zkusit naučit na snowboardu nebo začít s jiným sportem, zkrátka s čímkoliv co je nadchne a nepustí.

Velký horoskop na rok 2023: Co čeká Česko v příštím roce a na co se mohou těšit jednotlivá znamení

Roman Zahrádka / 28. 12. 2022

Jaký bude nový prezident a co nám přinese rok 2023? Přečtěte si věštbu od kartářky

Karin Šnýdrová / 26. 12. 2022

Zdroje: elitedaily.com, indiatimes.com 
Úvodní foto: freepik.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM