Saturday Night Fever
DJ Jayyare
Celý playlist
Poslouchat online
Saturday Night Fever /
Celý playlist
Aktuálně

Prezidentské volby, filmové premiéry i koncerty: Jaké události byste si v roce 2023 neměli nechat uniknout?

Karin Šnýdrová
02. 01. 2023

Děsí vás pohled do prázdného kalendáře, ale věštecké schopnosti jste nedostali do vínku? Pak oceníte přehled těch nejzajímavějších událostí roku 2023, u kterých byste neměli chybět. Česká republika bude volit prezidenta i hostit umělce z celého světa. Na co se těšit? 

Přestože je nový rok teprve na začátku, milovníci plánování už mohou vymýšlet, který den si vyhradí na filmovou premiéru a kdy vyrazí s kamarádem na koncert. O jakých akcích se bude nejvíc mluvit? 

Mezinárodní dny, které vás zaujmou i rozesmějí: Kdy si uklidit pracovní stůl a kdy slaví suchý zip či prasklé těsnění

Martina Hoblová / 01. 01. 2023

Prezidentské volby 

Důležitý milník čeká Českou republiku už za pár dní. První kolo prezidentských voleb proběhne třináctého a čtrnáctého ledna, to druhé pak o dva týdny později. Kdo z devíti kandidátů post hlavy státu nakonec vyhraje je zatím sice ve hvězdách, ale průzkumy odhalily, že mezi největší favority patří Petr Pavel, Danuše Nerudová i Andrej Babiš. Projděte si volební programy všech uchazečů a nenechte propadnout váš hlas. 

Korunovace britského krále 

Zatímco Česko ještě neví, kdo obsadí Pražský hrad, Velká Británie má, alespoň co se týče svého panovníka, jasno. Po smrti královny Alžběty II. usedl na trůn její syn. Slavností korunovace se však Karel III. dočká až 6. května. A už teď je jasné, že přihlížet bude celý svět. Ceremonie ve Westminsterském opatství se mají zúčastnit dvě tisícovky lidí, což je o 4 tisíce méně, než bylo hostů na korunovaci Alžběty II. v roce 1952. Velkolepý obřad si palác nechce dopřát s ohledem na ekonomickou krizi. 

Skandály prince i krále striptýzu 

Ještě předtím však britskou monarchii čeká trochu jiná vlna mediálního zájmu. Princ Harry vydává 10. ledna knihu Spare, v níž se čtenářům vyzpovídá, jak náročný pro něj byl život v královské rodině. Na to, že se ji rozhodl opustit a stáhnout se ze světel reflektorů si přece jen užívá být středem pozornosti. Životopisnou novinku přinese i streamovací platforma Disney+. Osmidílný seriál s názvem Představujeme vám Chippendales vypustí 11. ledna. Skutečný příběh indického podnikatele Somena Banerjeeho, který založil populární pánskou striptérskou skupinu vám vezme dech. 

Kino i televizní premiéry 

Mimochodem věděli jste, že striptýzem se živil i Channing Tatum? Přestože se dal na hereckou profesi, původní povolání zužitkoval ve filmech Bez kalhot (2012) a Bez kalhot XXL (2015). Jestliže jste si ho v roli Magic Mikea zamilovali, máme pro vás skvělou zprávu. Už 9. února bude mít premiéru další díl s podtitulem Poslední tanec, kde si zahraje také Salma Hayek. Kinohitů přinese rok 2023 ale mnohem víc. Těšte se třeba koncem června na dobrodružný snímek Indiana Jones a disk osudu s Harrisonem Fordem nebo o měsíc později na komedii Barbie s Margot Robbie a Ryanem Goslingem. Netlix zas během roku uvede třetí sérii oblíbených Bridgertonových. Zkrátka koukat bude opravdu na co. 

Top koncerty 

Nenechte se ochudit ani o hudební zážitky v podobě koncertů. Do pražské O2 Areny letos zamíří Måneskin, Ozzy Osbourne & Judas Priest, Iron Maiden, KISS i Ewa Farna. Na Letišti Letňany se objeví Depeche Mode, The Weeknd či Maroon 5, Sting přijede do Pardubic a Limp Bizkit si můžete přijít poslechnout do pražského komplexu Forum Karlín. 

Jaký bude nový prezident a co nám přinese rok 2023? Přečtěte si věštbu od kartářky

Karin Šnýdrová / 26. 12. 2022

Velký horoskop na rok 2023: Co čeká Česko v příštím roce a na co se mohou těšit jednotlivá znamení

Roman Zahrádka / 28. 12. 2022

Zdroj úvodní fotografie: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM