Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Aktuálně

Velký horoskop na rok 2023: Co čeká Česko v příštím roce a na co se mohou těšit jednotlivá znamení

Avatar photo Roman Zahrádka
28. 12. 2022

Co čeká Českou republiku i každého jednotlivce v roce 2023? Jaké budou nálady lidí a čím nás budou štvát politici? A potrápí nás rozmary počasí? Na to odpoví horoskop pro Česko na příští rok.  

Co čeká jednotlivá znamení, se v našem velkém horoskopu na rok 2023 samozřejmě dozvíte také. 

Skvělé vánoční pohádky, které zaženou chmury dnešní doby

Petr Šilha / 17. 12. 2022

Co čeká Česko v roce 2023? 

Jaké tranzity budou působit na Českou republiku v roce 2023? Od druhého lednového týdne do konce měsíce a v první dekádě února očekávejme takzvané astrologické dno, kdy Saturn ve Vodnáři vytvoří opozici na Lunu a pak na Saturna. Lid může být proto smutnější, může i trochu mrznout, být unavený a nespokojený s ekonomickou a politickou situací v zemi. Samozřejmě k tomu mohou přispět i prezidentské volby, u nichž je pravděpodobné, že národ nesblíží.

Ve druhé dekádě února se ale Saturn ocitne v harmonii  Jupitera s Neptunem a situace se uklidní. Přijdou zároveň pozitivní impulzy pro českou ekonomiku a také počasí by se mělo postupně lepšit. Dobré obchody čekají naši republiku i v první dekádě března, přímo vynikající budou z tohoto pohledu konec března a měsíc duben, kdy bude Jupiter v harmonických vazbách. V dubnu a na začátku května přijde pozitivní extrém roku 2023. Půjde přímo o vynikající vlivy. Jenže později v květnu a červnu vytvoří Jupiter v Býku opozici na naše štírovské konstelace, takže se od naší země začnou opět odklánět peníze, protože se naši politici budou chovat nehospodárně a zacházet s našimi daněmi podle svého, což se nemusí každému líbit. Stejné to bude i v červenci. Nebude to už ale o masové nespokojenosti a obrovských demonstracích jako na začátku roku.

Ve třetí dekádě června a na začátku července nebo také v první půli listopadu 2023 nás potrápí vodní živel, protože Neptun bude v napětí. Zopakovat se to může ještě v druhé dekádě února 2024. Na povrch se vyvalí v těchto obdobích také nějaké korupční aféry, které destabilizují náladu lidu. Ne ale na dlouho, protože jakmile pomine leden a první dekáda února 2023, budeme jako země po předchozích třech letech z nejhoršího venku. Pokud jde o počasí, potrvají do 23. března prudké zvraty. Dají se očekávat vichry a nelze vyloučit ani orkány, jakými u nás byly v roce 2007 Kyrill anebo o deset let později Herwart, které mohou napáchat škody na budovách i na lesním porostu. Náhlá oteplení budou střídat prudká ochlazení. Neznamená to ale, že nás čeká tuhá zima. Pouze leden a první únorová dekáda prověří, jak jsme otužilí a fyzicky a psychicky zdatní. Oteplit by se mělo už v březnu.

Horoskop na rok 2023 pro jednotlivá znamení

Beran

V roce 2023 budou pokračovat v životě Beranů změny. Přeruší kontakty s mnoha lidmi, naopak některá stará přátelství a spolupráce obnoví. Možná změní i prostředí. Berani se tím připravují na změnu životního tématu. Zrají totiž a jsou vzdělanější. A protože se od března přesune Saturn do Ryb, začnou Berani hodnotit svůj život. Budou cítit, že se blíží období, které po nich bude vyžadovat rozhodnutí. Co dál? Zůstat, nebo odejít? Jupiter v Beranu jim pomůže v rozvoji a přihraje nové lidi a příležitosti. Berani si také budou muset hlídat váhu a věnovat pozornost stravě a pohybu. Ti, kteří na sobě zapracovali, posunuli se a nebáli změn, se začnou více seberealizovat a bude se jim finančně dařit. Budou přemýšlet o svém bydlení, ekonomických možnostech a o tom, co pro ně znamená stabilita. Někdo bude chtít jejich jistoty narušit. Berani to ale zvládnou.

Býk

V životě těchto jedinců se v minulosti vytvářely různé možnosti, které je přivedly k nové práci nebo podnikání. Pracovně toho museli Býci hodně změnit a proto je čeká dlouhé a náročné období, v němž se obmění i lidé, kteří je obklopují. Změna je život, ale Býci změny nemilují. V první polovině roku 2023 budou procházet obdobím, v němž budou přemýšlet, jak dál. Co udělat pro to, aby se cítili bezpečněji a měli stabilnější pozici. Začne je zaměstnávat starost o někoho ve jejich okolí. Ale i tohle období nakonec přejde, jakmile se v květnu přesune Jupiter do znamení Býka, což pro ně bude znamenat úspěch. Jupiter přinese nové možnosti, a je možné, že Býci potkají někoho významného nebo se posunou mezi úspěšné lidi. Jejich osobnost tak poroste a navýší se i jejich rozhled. Kdo na to bude připraven, toho čeká úspěch.

Blíženci

Blíženci začnou cítit, že je čas se posunout a že potřebují změnit práci, anebo v ní alespoň povýšit. Tento pocit v nich bude sílit v první polovině roku a není vyloučeno, že se mohou seznámit s někým, kdo jim pomůže. Je totiž důležité, v jakém společenství se člověk nachází, protože podle toho, s kým se baví a kde se pohybuje, k němu přicházejí příležitosti. V první polovině roku 2023 by proto měli Blíženci chodit co nejvíce do společnosti a využívat každé pozvání, které dostanou. Sami by měli vyhledávat společenské akce, protože tam někde na ně čeká štěstí. Díky tomu, že většina Blíženců v minulosti zmoudřela, neboť je život postavil před složitější úkoly, začnou cítit, že mají na víc. V druhé polovině roku by si ale měli dávat pozor na problémové lidi a úřady. Budou tedy muset naplánovat a provést změnu, kterou ani provést nechtěli.

Rak

Raci prošli obdobím, v němž si měli uvědomit, jak důležité je hospodaření s penězi a vlastnictví majetku. V roce 2023 se začne jejich životní téma měnit. Ocitnou se v období, v němž budou přemýšlet, jak se svým životem naložit. Mnoho Raků bude chtít studovat a učit se nové věci nebo pracovat v oblasti vzdělávání. Zatouží po vzdělaných lidech nebo po cizině. Každopádně všichni Raci projdou duchovním rozvojem. Těm, kteří začnou v první polovině roku podnikat, se bude dařit. Měli by na sobě zapracovat a udělat ze sebe autoritu pro ostatní. V druhé polovině roku čeká Raky čilý společenský život. Začnou se seznamovat s novými lidmi a mohou potkat zajímavého člověka, který jim pomůže se posunout. Raci vymění i některé kamarády, protože poznají, kdo je opravdový přítel a kdo se tak tváří jen naoko. Na pilné Raky čeká odměna.

Lev

Lvům začíná dlouhé období, v němž se budou muset více soustředit na finance a na to, s kým co vlastní. Bude to po nich vyžadovat navýšení finanční inteligence. Bude důležité se vyznat v tom, co se děje. A protože se majetkové poměry Lvů změní, bude třeba si udělat pořádek v dokladech nebo v účetnictví kvůli bankám a úřadům. V roce 2023 se bude navíc ve znamení Lva nacházet Černá Luna, která tam setrvá až do října 2023. Karmická proměna těchto jedinců nepůjde proto přehlédnout. V životě Lvů nastanou situace, v nichž si začnou uvědomovat, jak důležitá je karma. Někteří kvůli tomu v sobě objeví i skryté schopnosti, protože Černá Luna umí vytáhnout i to, co člověk skrývá před světem, někdy i sám před sebou. Ve druhé polovině roku dostanou Lvi příležitost vyniknout a ukázat světu, jak jsou šikovní. Podaří se jim životní posun, který jim přinese větší zisk.

Panna

Panny se dostávají do období, které se podepíše na jejich vztazích, a to nejen na osobní úrovni, ale i v práci a se sousedy. Některé Panny budou mít pocit, že se necítí dobře tam, kde žijí, ani vztahy, v nichž fungují, nebudou z jejich pohledu to pravé ořechové. Rok 2023 Panny naučí, jak důležité je podepisovat dobré smlouvy a uzavírat kvalitní dohody. Jak nenaletět podvodníkovi. Navíc se do znamení Panny přesune v říjnu 2023 Černá Luna, a pro Panny tak nastane silné karmické období. V první polovině roku budou muset řešit téma peněz a majetkových záležitostí. Čeká je nutnost udělat si pořádek v tom, co a s kým vlastní, a také hledání možností, jak snižovat své výdaje a více šetřit. Ve druhé polovině roku je naopak čeká jednání na úřadech. Dařit se bude především těm Pannám, které projeví zájem o historii a knihy a pracují v oblasti vzdělávání.

Váhy

Váhy si začnou plně uvědomovat, že život je zázrak a že je třeba děkovat za každý den a každý okamžik. Že je zapotřebí brát život zodpovědně. Váhy mají za sebou období, v němž se měly zbavit svých závislostí a vylepšit svůj životní styl. A protože jde o dlouhodobou proměnu, budou muset v této snaze pokračovat. Do tří let bude většina Vah štíhlá, neboť se zbaví všech zlozvyků a začnou se orientovat na zdravou stravu, což upevní jejich fyzické i psychické zdraví. V životě Vah se změní i spolupracovníci, protože zjistí, jak je důležité spolupracovat s těmi, kteří se k nim chovají slušně a mentálně i morálně jsou na výši. Váhy by se proto měly v první polovině roku připravit na novou spolupráci, ale měly by dávat pozor na to, jaké smlouvy podepisují. V druhé polovině roku budou řešit peníze, aby se nezadlužily. Čekají je i zajímavé sexuální prožitky.

Štír

Štíry čeká v roce 2023 velký úkol: Transformace partnerských vztahů a téma dětí. Velká spousta Štírů se totiž narodila s karmou dětí, a tak děti buď nemají, nebo je nemohou vychovávat či jsou na jejich výchovu sami. Člověk se ale setkává i s dětmi partnera nebo příbuzných. A protože Štíři považují partnerské vztahy za velmi důležité, hledají k sobě často partnera duše nebo inteligentního a dobře postaveného člověka. Zároveň ví, že ve vztahu zvítězí jen ten, který má kontrolu nad penězi. V první polovině roku budou Štíři pracovat na zlepšení životní úrovně a více se budou starat o své zdraví. Navíc začnou cítit potřebu odpočinku. Pokud posílí psychiku, pozitivně to ovlivní jejich zdravotní stav. Ve druhé polovině roku budou někteří Štíři podepisovat nové smlouvy a dohodnou si správné podmínky, protože stejně jako ve vztazích se chtějí mít dobře i v práci.

Střelec

Střelci jsou světoběžníci. Rádi cestují a mají rodinu různě po světě. V roce 2023 si však budou muset uvědomit, kam patří, kde a s kým chtějí žít a jak má vypadat jejich domov. Domovy Střelců projdou velkou transformací. Změn bude mnoho. Kdo se nebude chtít stěhovat, bude alespoň přestavovat. V první polovině roku budou Střelci řešit partnerské vztahy a ti zadaní se začnou více věnovat svým partnerům. Aby byli ve vztahu šťastní, potřebují mít vedle sebe partnera, na něhož je spolehnutí, je akční a podnikavý. A protože jsou Střelci veselí a společenští, potřebují i volnost. Střelcům se mohou narodit děti, nebo mohou začít navštěvovat novou školu, což budou více prožívat, neboť jsou dobří rodiče. Ve druhé polovině roku by měli podstoupit preventivní prohlídky a více se zajímat o svůj zdravotní stav. Dařit se bude Střelcům, kteří pracují ve službách.

Kozoroh

Kozorozi vstoupí do roku, v němž se budou více učit komunikovat se svým okolím. Žijeme totiž v komunikačním chaosu, který tito zrozenci nechápou, protože potřebují mít ve všem pořádek, systém a řád. Zajímavé momenty se odehrají i v rodinných vztazích, neboť nastane vhodný čas k narovnání vztahů v rodině. Někteří Kozorozi nastoupí do školy, školit se a zlepšovat v práci se ale budou muset všichni. A který z Kozorohů řeší svoje auto, vybere si v roce 2023 pro tento účel správné období. Kozorohy totiž čeká řada cest a vyřizování, k tomu budou potřebovat spolehlivé auto. V první polovině roku budou pracovat na vytváření hezkých vazeb v rodině, aby držela spolu a pomáhala si. Ve druhé polovině roku budou zase muset více zapracovat na vztahu s partnerem. Někdo si najde nového partnera, ti zadaní budou muset uhlídat toho svého.

Vodnář

Vodnářům přinese planeta Saturn, která se v březnu 2023 přesune z Vodnáře do Ryb, změnu životního tématu. Vodnáři prošli velkou proměnou a začali se jinak projevovat. V roce 2023 budou přemýšlet nad tím, jak více vydělávat, zatouží proto po práci, která je bude bavit a dá jim volnost v rozhodování. Touha, aby se pro ně práce stala koníčkem, je bude provázet na každém kroku. Nyní nastává pro Vodnáře dlouhé období, v němž si začnou uvědomovat život, realitu a skutečné hodnoty. V první polovině roku je čeká sbližování s rodinnými příslušníky, neboť je důležité dobře vycházet s rodinou, příbuznými, sousedy a lidmi, kteří Vodnáře obklopují. Ve druhé polovině roku začnou předělávat svoje bydlení, protože se v něm budou chtít cítit dobře a mít harmonické vztahy v rodině. Čím dříve vyřídí Vodnáři doklady na úřadech, tím rychleji budou mít klid.

Ryby

Ryby čeká významné období, protože se do jejich znamení přesune v březnu 2023 planeta Saturn a zůstane tam několik let. Znamená to, že všechny Ryby projdou velkou životní proměnou. Mohou změnit práci, bydlení, partnera, mohou najít nový životní směr. Budou to změny dlouhodobé a velmi zásadní. Saturn bude totiž v jejich životech rušit vše, co jim nevyhovuje a začne Rybám posílat do života nové příležitosti. Nastane čas si uvědomit, co Ryby chtějí a kam se budou chtít posunout. V první polovině roku se budou Ryby snažit, aby dosáhly většího uplatnění a ocenění v práci, kterou dělají. Budou navíc chtít, aby je práce bavila, takže si budou muset přenastavit žebříček hodnot. Ve druhé polovině roku je čeká neustálé vyřizování na úřadech, což může způsobovat jejich nervozitu. Jen za předpokladu, že jsou psychicky vyrovnané, mohou být úspěšné.

Erotika podle horoskopu: Astroložky promluvily o preferencích znamení zvěrokruhu, kdo je dominantní a koho lákají neobvyklé praktiky?

Redakce / 20. 09. 2021

Nejhorší diktátoři historie a jejich znamení zvěrokruhu

Redakce / 12. 05. 2021

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s hvězdopravcem Ing. Richardem Stříbrným a astroložkou, spisovatelkou a koučkou osobního rozvoje Martinou Blaženou Boháčovou.
Zdroj obrázků: Shutterstock 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM