Víkend na Expres FM /
Celý playlist
VIP

V ložnici měla Toma Cruise i Robbieho Williamse: Bledá kráska Nicole Kidman slaví narozeniny

Avatar photo Michaela Dočkalová
20. 06. 2023

Patří mezi herečky, které jako by vůbec nestárly. Pořád si zachovává svůj mladistvý vzhled a dokonalou postavu. Možná je to i tím, že se Nicole Kidman nikdy neopaluje. Nebo zásahy odborníků? Sice slaví už 56. narozeniny, ale ve skutečnosti vypadá minimálně o 10 let mladší. Připomeňme si její neslavnější role i muže, kteří stáli po jejím boku.

Nicole Kidman je rodačka z Havaje. Narodila se 20. června 1967 v Honolulu rodičům pocházejícím z Austrálie. Vyrostla v Sydney a k herectví si přičichla už jako teenager. Během dospívání se objevila v několika televizních filmech a minisériích.

Hvězdy seriálu Xena: Lucy Lawless se vrhla na zpěv, Renee O’Connor vyšplhala na Kilimandžáro

Kristýna Ševčíková / 19. 06. 2023

Osudové filmy s Tomem Cruisem

Svou první hlavní roli získala v roce 1989, kdy si zahrála v thrilleru Úplně bezvětří. Následovalo akční drama Bouřlivé dny, kvůli němuž se přestěhovala do Spojených států amerických a v němž před kamerou zazářila společně s Tomem Cruisem a Robertem Duvallem. Tehdy její sláva strmě stoupala a filmové nabídky se jen hrnuly. Následovalo velmi úspěšné desetiletí. Mezi její nejvýznamnější role té doby lze zařadit ty, které ztvárnila ve filmech Navždy a daleko (opět hrála s Tomem Cruisem), V moci posedlosti, v němž se stal jejím hereckým partnerem Alec Baldwin, Zemřít pro…, jenž jí vynesl i první Zlatý glóbus, nebo Spalující touha režiséra Stanleyho Kubricka, který opět na plátna kin svedl dohromady Nicole a Toma. Tehdy už ovšem byli manželé i v reálném životě.

Královna Zlatých glóbů

Na konci devadesátých let debutovala i na londýnských divadelních prknech, v roce 1999 měla premiéru na newyorské Broadwayi. V novém tisíciletí zazářila ve filmech, které jí vynesly i Zlatý glóbus. Řeč je o snímku Ti druzí, filmovém muzikálu Moulin Rouge nebo dramatu Hodiny, za které obdržela i svého prvního a zatím i posledního Oscara, ale také cenu BAFTA. Pocty se jí dostalo i na filmovém festivalu Berlinale. Dále stojí za zmínku válečný snímek Návrat do Cold Mountain, drama Dogville, thriller Tlumočnice nebo romantický snímek Moje krásná čarodějka. V posledních letech se blýskla především v seriálu Sedmilhářky , díky kterému se stala už čtyřnásobnou držitelkou Zlatého glóbu, minisérii Mělas to vědět, dramatu Lion, za nějž byla nominována na Oscara i Zlatý glóbus, nebo v životopisném snímku Ricardovi. Ani ten se neobešel bez Zlatého glóbu a nominace na Oscara. V letošním roce mají premiéru hned tři filmy, v nichž Nicole opět diváky potěší svým hereckým umem. Řeč je o snímcích A Family Affair, Aquaman and the Lost Kingdom nebo Holland, Michigan.

Skutečný důvod rozvodu ani jeden z nich dodnes neprozradil

Přísně utajovaný rozvod

Ještě než se Nicole Kidman stala slavnou, dva roky chodila s Tomem Burlinsonem. Dali se dohromady během natáčení nepříliš úspěšného snímku Surfař. Krátce randila rovněž s hercem Marcusem Grahamem. V roce 1989 se při natáčení Bouřlivých dnů seznámila s Tomem Cruisem a ještě tentýž rok se vzali. V roce 1992 adoptovali dceru Isabellu a o tři roky později syna Connora. V roce 2001 se z pro veřejnost neznámých důvodů rozvedli. Avšak ještě v roce 2006 Nicole v rozhovorech tvrdila, že svého exmanžela pořád miluje.

Manželovi pomohla zbavit se závislosti na alkoholu

Herečka tajně randila i s Russellem Crowem a údajně i s Judem Lawem, a to během natáčení Návratu do Cold Mountain. Krátký vztah prožila i se zpěváky Lennym Kravitzem nebo Robbiem Williamsem. V roce 2005 ale konečně potkala další velkou lásku. Tou je country zpěvák Keith Urban. Zasnoubili se v květnu roku 2006 a o měsíc později se vzali v australském Sydney, kde oba v dětství vyrůstali. Po svatbě mu pomohla zbavit se závislosti na alkoholu, za což je jí Keith Urban dodnes nesmírně vděčný . V červnu 2008 přivítali na svět svého prvního potomka, dceru Sunday Rose. Za další dva roky se jim narodila dcera Faith Margaret. Za týden oslaví již 17. výročí svatby.

Před 17 lety se vzali a pořád vedle sebe září štěstím

Robbie Williams je zamilovaný, ale ne do své ženy: Komu patří srdce slavného zpěváka?

Michaela Dočkalová / 27. 01. 2023

Celebrity s laskavostí na rozdávání: Pro adopci se rozhodli Tom Cruise, Angelina Jolie nebo zpěvačka Sia

Tereza Braunová / 20. 12. 2022

Zdroj: britannica.com, famousfix.com, people.com, csfd.cz
Zdroje fotografií: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com, Tinseltown / Shutterstock.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM