Sunday Night Cream /
Celý playlist
VIP

Tichá voda břehy mele: Susan Sarandon je ve vězení jako doma

Avatar photo Michaela Dočkalová
03. 06. 2023

Málokdo by to do tak tiché hvězdy, kterou Susan Sarandon bezpochyby pro mnohé je, řekl. Ale i ona občas vyvolá nějaký ten skandál. Před několika málo dny například skončila ve vězení za to, že se účastnila protestů za spravedlivé mzdy.

Začátkem května se hvězda nezapomenutelného snímku Thelma a Louise vypravila před sídlo vlády státu New York ve městě Albany, aby vyjádřila svou nespokojenost s dosavadní výší minimálních mezd pro zaměstnance restaurací. Jejich výplata se většinou odvíjí od toho, jak vysoké dostávají spropitné. Šestasedmdesátiletá herečka tak byla jednou z osmi aktivistek, které zatkla státní policie za výtržnictví. Na policejní stanici ale naštěstí nezůstala příliš dlouho. Byla jen zaprotokolována a zase propuštěna na svobodu.

Wednesday Addams ji vytáhla ke hvězdám: Jenna Ortega filmuje od šesti let, raději by běhala po hřišti

Carlito Brigante / 28. 05. 2023

Neuposlechla výzvu policie

Policie státu New York americkému deníku New York Post sdělila, že protestující osoby byly zatčeny kvůli blokování „pěší dopravy“. Seděly v prostoru pro chodce a nedbaly výzev policie, aby se přesunuly na jiné místo. A protože někteří protestující odmítli uposlechnout výzvu, byli zatčeni.

Susan Sarandon se začátkem května účastnila i pochodu na podporu hollywoodských scenáristů

Hájí práva zaměstnanců

Susan Sarandon je prezidentkou organizace One Fair Wage, která sdružuje na téměř tři tisíce zaměstnanců v restauračních provozech. Neustále vyjadřuje svou nelibost nad tím, že se zvýšení minimální mzdy netýká lidí pracujících v restauracích a dalších gastroprovozech nebo například v kosmetických studiích, kadeřnictvích nebo masážních salónech, kde jsou závislí na spropitném od zákazníků. Dle jejích slov to má negativní dopady hlavně na ženy a svobodné matky.

Problémy se zákonem měla už v roce 2018

Nebylo to však poprvé, kdy se Susan Sarandon ocitla na policii. Zatčena byla i v roce 2018 a opět při demonstraci. Na té se herečka ocitla z toho důvodu, že se jí nelíbila nová přistěhovalecká politika tehdejšího amerického prezidenta Donalda Trumpa a byla zásadně proti tomu, aby se rozdělovaly rodiny migrantů, které hranice Spojených států překračují ilegální cestou. Zároveň demonstranti protestovali proti ukončení imigračních táborů. Na akci byly především ženy a zatčeno bylo celkem 575 osob. Tehdy se ovšem do Susan Sarandon pustili i sami fanoušci, kteří ji obviňovali z toho, že voliče naváděla k tomu, aby volili za prezidentku kandidátku Strany zelených Jill Stein, což mělo mít za následek snížený počet odevzdaných hlasovacích lístků pro kandidátku Demokratické strany Hillary Clinton. Proti té se herečka několikrát vymezila, neboť měla za to, že by je přivedla do války. Považovala ji za mnohem nebezpečnější než Donalda Trumpa. Na své popularitě u tvůrců i diváků ale herečka příliš neztratila. V letošním roce mají premiéru hned čtyři filmy, v nichž hraje, a hned dvakrát si střihne hlavní roli. Romantická komedie Možná řeknu ano si dokonce svou premiéru odbyla už v lednu. S přílišným nadšením se ale nesetkala.

Měl stejně blízko k Oscarům jako do vězení: LaKeith Stanfield, nepravděpodobná hvězda

Carlito Brigante / 08. 01. 2023

Soukromé životy dětských hvězd veselé nebyly. Kdo skončil za mřížemi a kdo v léčebně?

Karin Šnýdrová / 01. 06. 2022

Zdroj: nypost.com, www.theguardian.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM