Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Psychické problémy, šikana i motorky: Co dnes dělají děti Krále popu Michaela Jacksona

Avatar photo Michaela Dočkalová
09. 11. 2023

Zesnulý král popu Michael Jackson po sobě zanechal hned tři děti, syny Prince a „Blanketa“ a dceru Paris. Jdou ve stopách svého slavného otce, nebo se rozhodli vyšlápnout si životem svou vlastní cestičku?

Legendární zpěvák Michael Jackson se stal poprvé otcem v únoru 1997, když jeho tehdejší manželka Debbie Rowe porodila syna Prince I. V dubnu následujícího roku přišla na svět dcera Paris. Michael se s Debbie rozvedl v dubnu 2000, náhradní matka mu pak v roce 2002 porodila syna Prince II, který dlouho nosil přezdívku Blanket. Michael Jackson zemřel v červnu 2009 na akutní intoxikaci hypnotikem zvaným propofol ve věku pouhých 50 let. Letos se děti rozhodly oslavit otcovy nedožité 65. narozeniny společným vystoupením v Las Vegas.

I bez vysoké školy až ke hvězdám: Bill Gates, Ferdinand Porsche nebo Steve Jobs diplom nepotřebovali

Michaela Dočkalová / 29. 09. 2023

Michael Joseph Jackson Jr. alias Prince

Narodil se jako první potomek slavného Michaela Jacksona. Za kmotry mu šli Macaulay Culkin a Elizabeth Taylor. Otec pro něj chtěl jen to nejlepší, narození syna považoval za zázrak, který se mu stal proto, aby byl lepším člověkem. Prince vystudoval obchodní administrativu a také založil charitativní organizaci Heal Los Angeles Foundation. Miluje motocykly a točí o nich videa na YouTube. Pracuje jako producent a chystá se o svém otci zprodukovat životopisný film. Je také televizní osobností a příležitostným hercem.

Víc než slávu miluje motocykly

Paris-Michael Katherine Jackson

Narodila se v dubnu 1998 a už odmalička věděla, že chce jít ve šlépějích svého otce. Byla členkou několika kapel a vydala své jediné album Wilted, a to v listopadu 2020. Věnovala se i modelingu a herectví. Mohli jsme ji vidět například v úspěšném seriálu American Horror Story. Bohužel však v minulosti válčila s psychickými problémy. Ještě než oslavila 15. narozeniny, se několikrát pokusila o sebevraždu. Raději se tak nechala hospitalizovat v léčebně. Zdálo se, že jí terapie pomohla, ale v roce 2019 se musela léčit znovu.

Prince Michael Jackson II alias Blanket

Identita jeho biologické matky není známa. Svého otce si bohužel příliš neužil, protože zemřel, když mu bylo pouhých 7 let. V roce 2015 se přejmenoval na „Bigi“ a zároveň na všechny apeloval, že si nepřeje, aby ho ještě někdo oslovoval přezdívkou Blanket. Kvůli ní si údajně prošel šikanou. Živí se jako režisér a produkční, což mu umožňuje žít v relativním soukromí, jak si vždycky přál. Aktuálně provozuje svou vlastní produkční společnost s názvem King’s Son. Na veřejnosti vystupuje jen velmi nerad, proto ho lidé po boku svých známějších sourozenců obvykle vidí jen tehdy, kdy společně uspořádají nějakou akci jako připomínku jejich zesnulého otce.

Prince, Prince II a Paris s babičkou, strýčky, bratranci a Justinem Bieberem v roce 2012

Král popu inspiruje dodnes: Michael Jackson by oslavil 65. narozeniny

Pavel Kučera / 29. 08. 2023

Svět si připomíná výročí úmrtí Michaela Jacksona: Jeho odkaz však žije dál

Redakce / 25. 06. 2021

Nejvíc, nejdál, nejvýš. Rekordy ze světa hudby

Redakce / 09. 03. 2021

Zdroje: pagesix.com, biography.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM