Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Trendy

Zpěvačka módní návrhářkou: Rita Ora se spojila se značkou, kterou od dětství kupuje

Avatar photo Michal Plšek
25. 09. 2023

Od věrné zákaznice k tváři světové značky, tak by se dalo nazvat partnerství, v němž řetězec Primark spojil síly se známou zpěvačkou v nové módní kolekci. Rita Ora x Primark je nová módní kolekce, která spojuje zpěvaččinu kreativní vizi s jejím dlouholetým vztahem ke značce. Jedná se o vůbec první mezinárodní spolupráci značky. 

Krása a talent ji zachránily před životem v bídě: Sophia Loren na vrcholu opustila showbyznys kvůli synům

Kristýna Ševčíková / 20. 09. 2023

Dlouhodobá záležitost 

Řetězec vyhlásil, že spolupráce s rodačkou z kosovské Prištiny, která jako batole s rodiči odjela do nového domova v Londýně, bude trvat několik sezón. Nová módní řada vznikala téměř dva roky a řetězec vyzdvihuje, že všechny produkty jsou navrženy tak, aby se staly základem šatníku, který lze milovat, nosit a využívat každou sezónu. Toto téma bude provázet celou spolupráci. 

Široká nabídka 

Na kolekci se společně podíleli začínající londýnský návrhář Jawara Alleyn a zpěvaččina stylistka Pippa Atkinson. Vytvořili pletené oblečení, džíny, konfekční oděvy, oblečení pro volný čas, svrchní oblečení, doplňky i obuv. Podtitul Day to night odráží Ritiny oblíbené styly, přičemž každý kousek lze snadno kombinovat. Na oděvech pro volný čas, včetně mikin a triček, se objeví symboly, které jsou Ritě blízké, s odkazy na její nedávno vydané album You & I.

Celoživotní fanynka

Rita Ora je celoživotní fanynkou a zákaznicí značky Primark. V dětství, kdy ji navštěvovala s rodinou, i později jako teenagerka, kdy vyrážela s přáteli do nejbližší prodejny značky v západolondýnském Hammersmithu, si tuto značku oblíbila. V posledních dvou letech Rita s řetězcem úzce spolupracovala a podílela se na všech fázích procesu od navrhování až po výrobu kolekce. Strávila čas poznáváním zákulisí společnosti a navštívila program udržitelného pěstování bavlny v Indii. Dvě třetiny oděvů z této řady obsahují recyklované nebo udržitelnější materiály a pět modelů je navrženo cirkulárně. V současné době obsahuje polovina veškerého oblečení značky recyklované nebo udržitelnější materiály, cílem je dosáhnout 100 % do roku 2030.

Důraz na svobodu v oblékání

Rita Ora okomentovala spolupráci: „Vždy jsem si zakládala na tom, abych vypadala stylově a oblékala se podle aktuálních módních trendů. Když jsem byla mladší, neobešla jsem se bez návštěv Primarku. Díky příznivým cenám jsem si mohla nakoupit spoustu skvělých kousků. A právě tehdy jsem se naučila kreativitě a promítla ji do svého módního stylu. Tvorba nové kolekce s Primarkem pro mě měla nostalgický nádech a už se nemůžu dočkat, až ji svět uvidí!“ Focení kampaně probíhalo v Trellick Tower a v okolí Golborne Road v západním Londýně – v oblasti, která pro Ritu představuje už 15 let domov. Kampaň symbolizuje sounáležitost s důrazem na svobodu v oblékání, což je klíčovým tématem celé kolekce.

Popová hvězda má novou práci: Dua Lipa navrhla letní kolekci pro Versace

Barbara Hacsi / 15. 05. 2023

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM