Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Pavlínu Pořízkovou posílali na plastiku, hrdince z Top Gunu se vysmívali: Starší ženy versus hulvátské poznámky

Iva Růžičková
29. 08. 2022

Paulinu Porizkovou (nebo chcete-li Pavlínu Pořízkovou) zařadil časopis Haarpers Bazar mezi deset nejkrásnějších žen světa, ještě tomu není ani třicet let. Na svém instagramovém profilu se nedávno vymezila proti kritice nejmenovaného plastického chirurga, který měl zapotřebí vyjmenovat všechny nedokonalosti zasluhující si vylepšení.

Jak 57letá modelka reagovala? Ve svém postu se upřímně diví, čemu musí starší ženy čelit: „Říkají mi, že můj obličej potřebuje opravit. Jako by na stárnutí bylo něco špatného. Není divu, když ti z nás, kteří mají prostředky, zvolí nějakou z možností, jak si upravit ty části těla, o nichž nám říkají, že to potřebují.“

Vémolova zoo, Clooneyho prase v Travoltově tryskáči a pudl zvěčněný na prsou Orlando Bloooma: Mazlíčci slavných

Karin Šnýdrová / 24. 08. 2022

Myslím to s tebou dobře, ale…

„Jenže, jestliže někdo vykládá ženě, co potřebuje, aby byla shledána přitažlivou, je to urážlivé. Vždycky, když se bavíte s přítelem nebo přítelkyní a máte chuť říct něco jako: Víš, měl/a bys…, zastavte se. Jestli nepožádal/a o pomoc, bude to vůbec k užitku?“ 

Všichni se někdy chováme jako hulváti. Aby ženy musely vysvětlovat, čím to, že nevypadají jako před třiceti lety a nestydí se za to, je naprosto nechutné. Letošní premiéra posledního pokračování Top Gun: Maverick se stala záminkou porovnávat věčně sličného Toma Cruise s jeho hereckou partnerkou z původního Top Gunu z roku 1986. Sociální sítě obletěla fotka současné podoby Kelly McGillis a prostý lid zamilovaný do pana dokonalého Toma Cruise se upřímně podivoval, že na některých lidech je vidět jejich věk.

Kelly McGillis 1985 vs 2019. Foto: ©Lorimar Film Entertainment / Courtesy Everett Collection / Profimedia

Motiv stárnutí a hlavně utahování si ze sebe zpracovává vynikající seriál Kominského metoda, kde můžeme vidět Michaela Douglase i jeho dřívější kolegyni třeba z Honby za klenotem Nilu nebo Války Roseových, Kathleen Turner. Oba dokazují, jak geniálními herci jsou a jak není nutné fixovat se na předstírání jiného věku, než který ukazuje pohled do našeho rodného listu.

Kdo je u tebe zralá?

Pavlína Pořízková je z žen, které s šarmem a pohotovostí zareagují na jízlivé poznámky ze strany hulvátů. U nás naposledy u příležitosti konání Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skvěle zareagovala Alena Mihulová na otázku reportérky, jak prý to dělá, že je tak krásná, a co by doporučila v tomto směru jiným zralým ženám. Alena v dokonale padnoucích lichotivých bílých šatech dotazující rozkošně usadila slovy: „No, tak především by o sobě neměly říkat, že jsou zralé.“ Jak je vidět, pokud je žena v určitém věku příliš půvabná, vzbuzuje to také jakousi podrážděnou nelibost.

Alena Mihulová na červeném koberci karlovarského festivalu. Foto: Profimedia

Moje tělo je moje

Čas se podepisuje na všech. Dámy, které známky věku na svém těle přátelsky přijaly, jsou nejen vzorem kladného vztahu k sobě, ale také dekonstruují tabu o tom, že nad určitý věk nemohou být atraktivní a sexualita náleží jen mládí. Právě Pavlína Pořízková v loňském roce pózovala nahá na obálce Vogue bez retuše. Bez jakýchkoliv příkras hraje Kate Winslet v seriálu Mare z Easttownu vyšetřovatelku vychovávající svého vnuka. V průběhu děje dojde i na milostnou scénu. O sebepřijetí, sebeúctě a znovuobjevení libida vypráví snímek Hodně štěstí, pane Velký (Good Luck To You, Leo Grande), kde odhaluje svou krásu a intimitu 63letá Emma Thompson. U nás se zhostila popření mýtu o tom, že sexy můžeme být maximálně do (dosaďte libovolné číslo), Eliška Balzerová v Ženách v pokušení.

Emma Thompson a Daryl McCormack ve filmu Hodně štěstí, pane Veliký. Foto: Profimedia

Uprchli před válkou nebo totalitou, prorazili v nové vlasti

Kristýna Ševčíková / 17. 06. 2022

Kim Kardashian jako platinová blondýna a růžový přízrak Meghan Fox: nejvýraznější vlasové proměny tohoto roku

Kristýna Ševčíková / 23. 08. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM