Trendy Expres /
Celý playlist
VIP

Osm let bojuje s rakovinou: Lékaři Dolphu Lundgrenovi moc šancí nedávali

Avatar photo Michaela Dočkalová
27. 05. 2023

Doslova a do písmene mu lékaři řekli, že mu zbývají pouze dva, maximálně tři roky života. Dolph Lundgren svou nepříznivou diagnózu raději zatajil. Jak na tom zdravotně byl a jak je na tom aktuálně, prozradil teprve před pár dny. Nechal se slyšet, že poprvé mu lékaři diagnostikovali rakovinu už v roce 2015.

„Našli mi nádor v ledvině a vyndali ho. Ale pak mi udělali biopsii a našli další rakovinné buňky,“ odtajnil hlavní hrdina akčních snímků Rudý škorpion nebo Univerzální voják. Po léčbě absolvoval každých šest měsíců kontrolní vyšetření, aby měli lékaři jistotu, že se rakovina nevrátila. Později stačily kontroly jen jednou za rok. Jenže po pěti letech se mu rakovina skutečně vrátila.

Tetování hvězd: Včelka Ariany Grande připomíná tragédii, Emma Stone má ozdobu od Paula McCartneyho

Radek Honc / 25. 05. 2023

Nemohl vůbec jíst

Lékaři mu našli hned šest nádorů na ledvinách a játrech. Navíc byly už tak velké, že se nedaly operovat. Proto podstoupil celou sérii chemoterapií, která na něj však měla spousty vedlejších účinků. Bolela ho ústa, ruce, nohy a nemohl jíst nic teplého ani příliš studeného. Kořeněné pokrmy také nesměl konzumovat. „Bylo těžké do něj něco dostat, takže rychle hubnul,“ prozradila Dolphova snoubenka Emma Krokdal.

Se svou snoubenkou Emmou Krokdal žije čtyři roky, na letošek plánují svatbu

Měl žít maximálně další tři roky

Tehdy měl herec za to, že určitě brzy zemře. Lékaři ho začali nabádat, aby přestal pracovat a začal se víc věnovat rodině. Dolph se proto zeptal, kolik času mu zbývá. Prý zhruba dva až tři roky, ale podle tónu, kterým mu to lékař oznamoval, herec poznal, že ve skutečnosti mu zbývá ještě méně času. Jiní by nejspíš byli smutní a vyděšení, urostlý Švéd však nikoliv. „Žil jsem asi tak pět životů v jednom,“ smál se. Rozhodně si prý proto nemá na co stěžovat. Jeho zdravotní stav se však rapidně zhoršoval. Přesto se rozhodl, že bude bojovat. Brzy poté, co mu lékaři řekli, že už na tomto světě příliš dlouho nesetrvá, se seznámil s doktorkou Alexandrou Drakaki. Ta učinila klíčový objev, který měl výrazný vliv na hercovo zdraví. V jednom z nádorů našla mutaci, která jí umožnila vyzkoušet na něm nový léčebný postup. Ten Dolphovi dopomohl k tomu, že se mu nádory v těle během pár týdnů zmenšily o 20-30 %. Do konce roku 2022 se pak zmenšily ještě výrazněji a ztratily 90 % svého objemu. V té době již bylo možné nádory chirurgicky odstranit.

Dolph Lundgren tak získal dalších pár let života navíc. A možná i několik desetiletí. Pod lékařským dohledem ovšem musí být stále. Rakovina se může kdykoliv vrátit. Herec však tuto zkušenost bere pozitivně a s humorem. Konečně si prý začal mnohem víc vážit svého života i rodiny, se kterou teď tráví víc času, než kdy dříve.

Nejslavnější filmový záporák s IQ 160: Dolph Lundgren žije ve stínu Ivana Draga

Carlito Brigante / 04. 02. 2023

Olivia Newton-John zemřela na rakovinu: Které slavné potkal podobný osud a kdo nad nemocí zvítězil?

Denisa Grofová / 09. 08. 2022

Zdroj: pagesix.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM