Sunday Night Cream /
Celý playlist
Aktuálně

Olivia Newton-John zemřela na rakovinu: Které slavné potkal podobný osud a kdo nad nemocí zvítězil?

Denisa Grofová
Olivia Newton-John v roce 1978, kdy byl natočen i úspěšný snímek Pomáda. Foto: Profimedia/The Times/News Licensing
09. 08. 2022

Australská herečka a zpěvačka Oliva Newton-John v 73 letech podlehla boji s rakovinou. Olivia byla známá nejen díky svému legendárnímu hereckému ztvárnění Sandy v muzikálovém filmu Pomáda z roku 1978, rovněž byla velmi úspěšnou zpěvačkou, která za život prodala přes 100 milionů alb, byla dvanáctkrát nominována na cenu Grammy a čtyřikrát tuto cenu vyhrála.

Je to až neuvěřitelné, ale Olivia Newton-John se zákeřnou nemocí bojovala od roku 1992, kdy poprvé oznámila, že má rakovinu prsu. Po úspěšné léčbě však došlo k recidivě, a to hned dvakrát, v roce 2013 a 2017. Zpěvačka se však nikdy nevzdala a celou dobu se snažila přinášet osvětu o této nemoci, v Austrálii dokonce založila onkologické centrum a snažila se zasadit o legalizaci marihuany pro léčebné účely.

Smutnou zprávu o zpěvaččině skonu oznámil její manžel John Easterling: „Dáma Olivia Newton-John ráno v tichosti zemřela na ranči v jižní Kalifornii, odešla v obklopení rodiny a přátel.“

Dojemný vzkaz na Instagramu poslal Olivii do nebe i její filmový kolega a dlouholetý přítel John Travolta, jehož manželka v roce 2020 podlehla stejnému typu rakoviny jako nyní Olivia.

Smrt si nevybírá

Před rakovinou vás neochrání ani peníze, ani sláva, což dokazuje nejen smutný příběh Olivie, ale i dalších ze světa showbyznysu, kteří se se zákeřnou nemocí potýkali či potýkají. Devět let po fenomenální Pomádě šel do kin film o letní lásce holky z lepší rodiny a rebelského tanečníka. Z Hříšného tance se stal také hit, který z hlavních představitelů udělal hvězdy téměř přes noc. A i v tomto případě jednoho z páru dostala rakovina. V roce 2009 na rakoviny slinivky zemřel herec a tanečník Patrick Swayze. Bylo mu 57 let.

Jak jsme již psali výše, v roce 2020 zemřela manželka Johna Travolty na stejný typ rakoviny jako Olivia. Stejné diagnóze ale podlehla také například herečka Helen McCrory, kterou si můžete pamatovat například jako Narcissu Malfoy v sérii o Harry Potterovi. Křehké herečce bylo 52 let. 

Kvíz: Jak dobře si pamatujete Harryho Pottera? 

S rakovinou prsu bojuje také herečka Shannen Doherty, Brenda z Beverly Hills, která je ve čtvrtém stádiu a s fanoušky se na sociálních sítích dělí o detaily z náročné léčby.

Po 4 letech boje s rakovinou prostaty, která se mu rozšířila do kostí, odešel v roce 2022 také ve věku 71 let americký oscarový herec William Hurt, který se proslavil třeba výkonu v sérii Avengers od Marvelu.

Čágo belo Tereza, Dáda s žížalou i Lucka z Marmelády: Co dnes dělají idoly českých dětí z 90. let

Karin Šnýdrová / 01. 08. 2022

Ne všechny osudy ale musí končit tragicky. Americký herec Michael Douglas porazil rakovinu jazyka. Jeho kolega Robert De Niro se popral s rakovinou prostaty, kterou mu lékaři podchytili v počátečním stadiu. Australská zpěvačka Kylie Minogue zvítězila nad rakovinou prsu, stejně jako známá herečka ze seriálu Sex ve městě, Cynthia Nixon, nebo zpěvačka Anastacia. Ta dokonce podstoupila oboustrannou masektomii (odstranění ňader). Pro podobný zákrok se rozhodla i herečka ze sitcomu Ženatý se závazky, Christina Applegate.

Většina slavných, kteří si prošli nejrůznějšími formami nemoci, se snaží věnovat osvětě a přispívají na léčbu rakoviny po celém světě.

Drag Queen Dima Arrest: S hejty se setkávám každý den, do vybavení jsem dal už 200 tisíc

Karin Šnýdrová / 29. 07. 2022

Podmínka za znásilnění lahví? O sexualizovaném i domácím násilí, absurdních rozsudcích i šancích na změnu s advokátkou Lucií Hrdou

Karin Šnýdrová / 08. 07. 2022
Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM