Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Tetování hvězd: Včelka Ariany Grande připomíná tragédii, Emma Stone má ozdobu od Paula McCartneyho

Avatar photo Radek Honc
25. 05. 2023

Doby, kdy tetování měli trestanci a piráti, jsou už minulostí. Dnes je spíš podivínem ten, kdo nějakou „kérku“ vůbec nemá. Ne každé tetování, které na sobě máme, musí nutně být spojeno s nějakým příběhem či významem.

Pak jsou tu ovšem hrdí majitelé inkoustových obrázků, kteří svou tělesnou ozdobu mají podloženou příběhem, událostí nebo významem. Například Sean Astin, Elijah Wood, Dominic Monaghan, Viggo Mortensen, Billy Boyd, Sean Bean, Orlando Bloom a Sir Ian McKellen mají jedno společné. Několikaleté putování Krajinkou a dalšími světy J. R. R. Tolkiena, ale taky tetování v podobě slova devět. Jen jeden do tohoto počtu chybí. John Rhys-Davies se odmítl dát tetovat, a tak to za něj vzal jeho dublér. Nikoho asi nepřekvapí, že tetování je v elfštině.

Pojďme si připomenout pár dalších krátkých příběhů prostřednictvím tetování slavných. 

150 let v džínách: Od pracovních kalhot k uniformě všech generací

Kristýna Ševčíková / 20. 05. 2023

Emma Stone 

Hvězda filmů Cruella, Birdman nebo La La Land se počtem trvalých ozdob na své kůži nemůže rovnat prakticky s nikým. Má jen jedno jediné. O počet ale vůbec nejde. Emma Stone má na zápěstí vytetované ptačí nohy, repliku toho, které si nechala udělat její maminka, když se úspěšně zotavila z rakoviny. Symbol tetování ptačích nohou má znamenat štěstí nebo dobré znamení. Když byla Emma na tetování dotázána Davidem Lettermanem, řekla k němu toto: “Oblíbená písnička mojí mámy je Blackbird od Paula McCartneyho. Je to i moje oblíbená píseň. Napsala jsem mu tedy dopis, zda by nenakreslil dvě ptačí nožičky, protože napsal i tu píseň. No a on mi je poslal! Vlastní tetování od Paula McCartneyho, není to paráda? Neuvěřitelné! Je to dobrý chlap.” 

Rihanna 

Tělo popové princezny z Barbadosu údajně zdobí 25 obrázků a všechny jsou podložené. Kříž symbolizující její víru, letopočet jejího narození, žralok připomínající plyšáka, kterého dostala na rande, nebo hvězdy táhnoucí se dolů po její šíji, které má na stejném místě vytetované i její nechvalně proslulý expřítel Chris Brown. Vzhledem k tomu, že Riri před dvěma týdny přivítala na světě druhého potomka, dá se předpokládat, že počet malůvek na jejím už tak poinkoustovaném těle vzroste. Mimochodem, za oblíbeným tatérem neváhá lítat z L.A do New Yorku i kvůli miniaturnímu obrázku. Tatér se jmenuje Keith Scott McCurdy alias Bang Bang, v jeho čekárně běžně posedává Adele, Justin Bieber, Miley Cyrus nebo LeBron James. 

Tohle tetování bohyně Isis běžný smrtelník málokdy uvidí celé

Selena Gomez 

Také herečka a zpěvačka Selena Gomez má překvapivě působivou a stále se rozrůstající sbírku tetování. Zdobit se začala už před více jak deseti lety a svá tetování používá k prezentaci přátel, své práce a svého náboženského přesvědčení. První byla nota na zápěstí. Zatímco fanoušci v nové ozdobě viděli srdce, Selena objasnila magazínu Access Hollywood, že to byl osmý tón. “Všichni si z nějakého důvodu mysleli, že je to srdce, ale hudba má na můj život velký vliv,“ řekla. Jedno z nejzásadnějších tetování je spojeno s nedávným chirurgickým zákrokem, který podstoupila. Na vnitřní stranu pravé paže si nechala vytetovat datum, kdy jí byly transplantovány ledviny. Mimochodem, chodí ke stejnému tatérovi jako Rihanna.

První tetování bývalé dětské hvězdy vzbudilo dohady

Ariana Grande 

Od doby svého prvního tetování v roce 2012 v podobě malého srdce připomínajícího její debutové album se inkoustové portfolio zpěvačky dramaticky rozrostlo až k dnešním desítkám obrázkům. V drtivé většině jde o malé symboly upomínající na významné události v jejím soukromém i pracovním životě. To se týká i jednoho z posledního tetování, které má Ariana za levým uchem. Malá včelka je symbolem města Manchester, kde zpěvačka vystupovala v roce 2017. Koncert byl poznamenám teroristickým útokem, který si vyžádal život dvaadvaceti návštěvníků. Na jejich počest vznikla zmíněná kresba.  

Brad Pitt 

Přestože je na červeném koberci často zakrývá, hollywoodský idol je hrdým majitelem rozsáhlé sbírky tetování, od básně ze 13. století až po skicu nosorožce. Mnoho návrhů je věnováno jeho dětem a bývalé manželce Angelině Jolie. Spousta inkoustu na Pittově kůži se týká jak jeho bývalé partnerky. Známý motocyklový nadšenec, který vlastní působivou sbírku jednostopých přibližovadel, si jedno přidal na paži v černé a bílé. Při berlínské premiéře filmu Bullet Train se objevil na červeném koberci v sukni, a tak mohli přítomní obdivovat jeho nejčerstvější ozdoby. Na každé holeních má hlavu nosorožce a lidskou lebku. V červenci 2022 herec oslnil své fanynky spodním břišním svalem. Z fotek bylo jasné, že narozeniny jeho bývalé manželky mu už nebude připomínat tetování s datem dříve umístěné na této části těla.

Na červeném koberci Brad Pitt tetování zpravidla neukazuje, ale když si vezme sukni…

Císařovna Sissi měla kotvu, Ema Destinnová hada a ledový muž Ötzi dokonce 61 kousků: Tetování je s námi 7 tisíc let

Kristýna Ševčíková / 24. 08. 2022

Trendy v tetování: Permanentní nášivka, geometrické tvary i kérky na obličeji

Karin Šnýdrová / 07. 09. 2022

Zdroje: YouTube, people.com, pagesix.com, elle.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM