Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Něžná kráska Natalie Portman slaví narozeniny: Manžel jí nadělil velmi krutý dárek

Avatar photo Michaela Dočkalová
09. 06. 2023

Izraelsko-americká herečka Natalie Portman vždy vynikala svým dokonalým vzhledem křehké víly zkombinovaným s aristokratickou vyrovnaností. Proto jí také režiséři často dávali role předčasně vyspělých dívek a žen. Už v dospívání ale přesně věděla, co chce a co ne.

Natalie Portman se narodila jako Natalie Hershlag 9. června 1981 v Jeruzalémě. Její matka byla Američanka, otec Izraelec. V roce 1984 se rodina přestěhovala do Spojených států, kde se usadila na Long Island v New Yorku. Natalie krátce působila v modelingu, pak se ale naplno začala věnovat herectví.

Kam jezdí na dovolenou Beckhamovi, Clooney nebo J.Lo: Nejoblíbenější destinace světových celebrit

Michaela Dočkalová / 08. 06. 2023

Změnila si příjmení

Její vůbec první rolí byla 12letá Mathilda, jejímž osobním ochráncem se po smrti rodičů nedobrovolně stal muž v podání Jeana Rena. Kultovní Leon z roku 1994 dodnes patří k jejím vůbec nejslavnějším filmům. V té době také přijala příjmení své babičky z matčiny strany. Ke změně příjmení údajně přistoupila nejenom proto, aby šlo lépe vyslovovat, ale především proto, aby se ochránila před nechtěnou pozorností kvůli roli, která nesla sexuální podtext.

Zvládá komedie i dramata

O rok později se objevila thrilleru Nelítostný souboj jako problémová teenagerka. Do vedlejší role ve filmovém muzikálu Všichni říkají: Miluji tě ji obsadil také Woody Allen. V roce 1999 si zahrála ve Star Wars: Epizoda I – Skrytá hrozba. Svou roli královny Amidaly si pak zopakovala ještě v letech 2002 a 2005. Přestože tyto verze Star Wars téměř všichni odsoudili, herečka si na sci-fi sérii vybudovala své renomé.

Zazářila i po boku Susan Sarandon v komedii Kdekoliv, jen ne tady, za niž byla nominována na Zlatý glóbus, či v romantické komedii Procitnutí v Garden State. Mezitím dokončila bakalářská studia na Harvardově univerzitě v oboru psychologie. Rok 2004 jí vynesl nominaci na Oscara a Zlatý glóbus za film Na dotek.

Životní film

Zmínit musíme i další její úspěšné filmy, například V jako Vendeta z roku 2005, Formanovy Goyovy přízraky, které měly premiéru o rok později, historické drama Králova přízeň z roku 2008 a samozřejmě také Černou labuť, která spatřila světlo světa v roce 2010. Právě Černá labuť jí konečně pomohla získat vytouženého Oscara, ale také Zlatý glóbus nebo cenu BAFTA. Během natáčení filmu se navíc seznámila s Benjaminem Millepiedem, tanečníkem a choreografem, za něhož se v roce 2012 provdala.

V pozdějších letech si zahrála v dobrodružném filmu Thor: Temný svět i v jeho pokračování Thor: Láska jako hrom, který měl premiéru v minulém roce, vtělila se do role pistolnice Jane ve stejnojmenném filmu a v životopisném filmu Jackie ztvárnila samotnou Jackie Kennedy, manželku prezidenta Spojených států amerických. Oceňovaná je taktéž její role ve sci-fi hororu Annihilation z roku 2018.

S Benjaminem Millepiedem jsou svoji téměř 11 let

Velká láska, nebo velké zklamání?

Než potkala svého současného manžela, randila například s hercem Jakem Gyllenhaalem známým z dramatu Zkrocená hora. Poprvé byli spojováni v roce 2002, podruhé v roce 2006. Nevyšlo jim to, ale dodnes jsou dobrými přáteli. Po Gyllenhaalovi chvíli tvořila pár s mexickým hercem Gaelem Garcíou Bernalem či s britským modelem Nathanem Boglem. Několik měsíců strávila s texaským rodákem, kytaristou a zpěvákem Devendrou Banhartem a zahrála si i v klipu k jeho písni Carmensita. Od roku 2012 je provdaná za choreografa Benjamina Millepieda, jehož si vzala při soukromém židovském obřadu na kalifornském pobřeží. Mají spolu syna Alepha a dceru Amaliu. Jen před pár dny se však v médiích objevila zpráva, že ji měl manžel podvádět s o 20 let mladší ženou. Natalie Portman prý ale dělá vše pro to, aby manželství zachránila. Ostatně i jejímu muži stále záleží na tom, aby tvořili rodinu. Manželské problémy podle všeho řeší už od letošního března. 

Hermiona po Bradavicích vystudovala i prestižní univerzitu, Terminátor ke svalům přidal i titul: Světové hvězdy vás překvapí vzděláním

Denisa Grofová / 10. 01. 2023

Přišli o kila, vlasy i život: Co vše museli herci obětovat kvůli roli

Kristýna Ševčíková / 18. 07. 2022

Zdroj: people.com, britannica.com, usmagazine.com, csfd.cz
Foto: DFree / Shutterstock.com 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM