Sunday Night Cream /
Celý playlist
VIP

Hermiona po Bradavicích vystudovala i prestižní univerzitu, Terminátor ke svalům přidal i titul: Světové hvězdy vás překvapí vzděláním

Denisa Grofová
10. 01. 2023

Mezi světovými hvězdami se skrývá nespočet akademicky vzdělaných jedinců. Někteří školu vystudovali z respektu a úcty ke svým nejbližším, někteří se dokonce věnovali nebo věnují svému studijnímu zaměření. A někteří si třeba jen chtěli dokázat, že na to prostě mají a nejsou jen hloupými loutkami ve světě showbusinessu.

Pojďte se s námi podívat na několik titulovaných hvězd, které znáte z filmových pláten nebo vyprodaných koncertních hal. A pokud byste si říkali, že něco takového u nás nemáme, nepodceňujte české celebrity, i ty totiž mají tituly. A některé v překvapivých oborech! 

Měl stejně blízko k Oscarům jako do vězení: LaKeith Stanfield, nepravděpodobná hvězda

Carlito Brigante / 08. 01. 2023

Ema Watson

Legendární postava Hermiony Granger ve filmové sérii o Harry Potterovi vystřelila Emu do hvězdného světa a po finanční stránce ji doživotně zajistila. Ema už dnes není malá čarodějka, ale dospělá žena, která je vzorem dívkám po celém světě. Herectví nyní není její životní prioritou, věnuje se hodně charitativní činnosti a boji za rovnoprávnost žen. Není jen krásná a obětavá, ale také velmi chytrá. Má magisterský titul z Brownovy univerzity, kde studovala anglickou literaturu. Mimochodem Brownova univerzita v Providence na Rhode Islandu patří k osmi nejprestižnějším vysokým školám v USA.

Arnold Schwarzenegger

Co si vybavíte, když se řekne jméno Arnold Schwarzenegger? Odpověď u většiny z vás by určitě byla Terminátor. Rakouský rodák za svůj život ztvárnil sice nespočet rolí, ale v očích svých fanoušků je prostě Terminátor, to už mu nikdy nikdo neodpáře. Arnold však není jen známý herec, ale také jeden z nejúspěšnějších kulturistů historie a bývalý guvernér Kalifornie. Mezi své životní trumfy si může zapsat i studium na vysoké škole. V květnu 1980 získal bakalářský titul v obchodní administrativě a marketingu.

Arnold Schwarzenegger své vysokoškolské vzdělání získal na universitě ve Wisconsinu, jeho alma mater se k němu hrdě hlásí

Bradley Cooper

Herecká kariéra Bradleyho Coopera začala již mnohem dříve, ale role ve filmu Zrodila se hvězda uchvátila celý filmový svět. Nejeden divák (a hlavně divačka) uronil slzu při sledování osudu jeho postavy Jacksona Maina. Bradleyho ale také moc dobře známe ze série filmů Pařba ve Vegas, Pařba v Bangkoku a Pařba na třetí. Co se možná ale moc neví, je fakt, že Bradley je přímo promovaný herec. V roce 2000 získal magisterský titul z herectví na Actors Studio Drama School na Pace University.

Eva Longoria

„Zoufalka“ Eva Longoria si rozhodněte nemusí zoufat. Kdyby náhodou její hvězdná kariéra zhasla, může se věnovat oboru, ve kterém získala magisterský titul na kalifornské univerzitě. V roce 2013 si odnesla diplom ze sociologie, její obor Chicano Studies se věnuje americkým občanům mexického původu. Dokončením školy ukázala nejen to, že hvězdy showbyznysu nejsou žádní nevzdělanci, ale po celém světě taky inspirovala a nabádala k tomu, že na studium není nikdy pozdě. Vysokou školu totiž dokončila v 38 letech. „Dnes je velký den! Konečně jsem dostala magisterský diplom. Nikdy nejste příliš staří nebo zaneprázdnění na to, abyste se vzdělávali,“ napsala tehdy na svůj blog.

Evu na promoci doprovodili i její milující rodiče

Megan Thee Stallion

Megan určitě není jen další řadová americká rapperka. Úspěchy na hudebním poli sklízí již několik let. Je několikánosobnou držitelkou cen Grammy, BET Awards nebo MTV Music Awards. V roce 2020 ji magazín Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších lidí na světě. Znát ji můžete třeba i díky spolupráci s Beyoncé nebo Cardi B, klip k písni Wap má přes půl miliardy shlédnutí. V roce 2019 ji navíc zasáhla osobní tragédie, kdy během velmi krátké doby za sebou přišla o matku i babičku. Možná i to ji donutilo dokončit vysokou školu a vzdát tím hold dvěma blízkým ženám, které ji ve studiu podporovaly. V roce 2021 dokončila bakalářský titul na texaské univerzitě v oboru zdravotnictví.

Natalie Portman

Hlavní role Niny v psychologickém thrilleru Černá labuť ji přinesla hned tři významná ocenění – Zlatý Glóbus, Oscara a Cenu BAFTA (všechny ceny v kategorii Nejlepší herečka v hlavní roli). Divákům ale zůstala zarytá v paměti také jako princezna Padme Amidala ze světa Hvězdných válek. Za tuto roli si však vysloužila nominaci z druhé strany spektra hereckých cen, na Zlatou Malinu. Natalie, kterou milují snad všichni, je však i absolventkou známé a prestižní školy. Na Harvardu vystudovala psychologii a je spoluautorkou dvou vědeckých publikací, které vyšly pod jejím rodným jménem Natalie Hershlag.

Natalie Portman se na Harvard čas od času vrátí jako slavná absolventka

James Franco

Pohledný americký herec se proslavil díky ztvárnění Harryho Osbourna v trilogii Spider-Man, drogového dealera Saula Silvera v Travičce zelené nebo Arona Ralstona ve filmu 127 hodin. James není jen úspěšný herce a držitel dvou Zlatých Glóbů, ale i doktorand na Yaleově univerzitě. Před pěti lety také natočil sérii videí, ve kterých společně se svým kamarádem Eliotem Michaelsonem, přednášejícím na londýnské King’s College, rozebírají současnou filozofii. Co je to krása? Na to třeba dostanete odpověď právě v této minisérii.

Který český herec vystudoval matfyz a který muzikant je právník? Překvapivé tituly českých celebrit

Denisa Grofová / 21. 10. 2022

Kdo měl otce nájemného vraha a koho si George Lucas vyhlédl nejprve jako truhláře? Slavní a zajímavosti jejich života

Michal Plšek / 15. 09. 2022

Zdroj: insider.com
Foto: Profimedia a University of Wisconsin Superior

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM