Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Na roli Kena je prý příliš starý a ošklivý: Ryan Gosling se s kritiky nemaže

Avatar photo Michaela Dočkalová
30. 06. 2023

Film Barbie ještě ani neměl svou premiéru a už se okolo něj točí pomluvy. Jejich terčem se stal hlavní protagonista snímku Ryan Gosling, který v něm ztvárňuje Kena. Lidem se nelíbí, že Kena hraje někdo, komu je 42 let. Gosling ovšem nestrká hlavu do písku a ke všem zlým komentářům mířícím na jeho osobu se postavil čelem.

Život se s ní nemazlí: Selma Blair od dětství pila, byla zneužitá, pokusila se zabít a bojuje s těžkou nemocí

Michaela Dočkalová / 23. 06. 2023

Označil je za pokrytce

Všem takovým trollům prý tleská a má pro ně jediný vzkaz. „Víte, pokud si lidé nechtějí hrát s mým Kenem, je tu spousta dalších Kenů, se kterými si mohou hrát,“ uvedl v rozhovoru pro pánský časopis GQ. Navíc mu přijdou všechny urážlivé komentáře nadmíru vtipné, protože do té doby, než vznikl film Barbie, prý nikdo neměl potřebu nad postavou Kena nijak zvlášť přemýšlet. Lidi, kteří mu na sociální sítě píšou nepříliš lichotivé zprávy, považuje za pokrytce a už se nesmírně těší na to, až konečně bude, poprvé v historii, Kenův příběh vyprávěn a odhalen. Dle něj to není jenom pouhá postavička pro děti, má své vlastní city a myšlení a konečně je pozná celý svět. Ryan, jak sám tvrdí, se teď cítí být Kenem, respektive jeho zástupcem a velmi mu na něm záleží.

Kdo by měl hrát Kena místo něj?

První negativní kritiky filmu Barbie se překvapivě objevily už v dubnu, kdy sociálními sítěmi začal kolovat úvodní trailer. Snímek Grety Gerwig, jejíž režijní umění jsme měli tu čest obdivovat už ve snímku Malé ženy z roku 2019, se dostal pod palbu ostrých slov hlavně od zástupců takzvané generace Z, tedy těch, kteří se narodili v polovině 90. let do roku 2000. „Mám ráda Ryana Goslinga, ale nevím, proč vypadá tak staře a suše. Možná je to kvůli vlasům nebo opálení, nejspíš by potřeboval hydratační krém,“ okomentovala příspěvek s trailerem jedna z uživatelek sociálních sítích. „Ryan Gosling je příliš ošklivý a starý, aby hrál Kena. Toho měli hrát Henry Cavill (ten už v minulosti ztvárnil Clarka Kenta neboli Supermana, aktuálně je Zaklínačem) nebo Chris Evans. Na shledanou,“ rozčílil se zase jiný hejtr.

Bude to barevné a podle všeho se máme na co těšit

Ken je ve skutečnosti starší než Ryan

Samozřejmě bychom ale Ryanovi křivdili, kdybychom nezmínili, že pozitivních komentářů obdržel mnohem víc než těch negativních. Navíc nemalé množství z těch, kteří se Ryana zastávají, uvedli na sociálních sítích jeden velmi důležitý poznatek. Zatímco postavičce Kena, kterou si oblíbily děti po celém světě, je fakticky 62 let, Ryanu Goslingovi je o celých 20 let méně. Na to už jeho hateři nemohli nic namítat.

Jestli se Ryan skutečně vtělil do role Kena a přijal ho jako za součást sebe samého, jak rád při rozhovorech zmiňuje, a zda je Margot Robbie jako opravdová Barbie vskutku tak neodolatelná, jak pro změnu tvrdí její obdivovatelé a obdivovatelky, se dozvíme už brzy. Film jde do kin za tři týdny, konkrétně 21. července.

Z lamače dívčích srdcí a akčního hrdiny odbarvenou oživlou hračkou: Ryan Gosling se pro roli Kena asi narodil

Karin Šnýdrová / 12. 11. 2022

Polibek od Brada Pitta: Margot Robbie změnila scénář, aby si splnila sen

Michaela Dočkalová / 25. 12. 2022

Zdroj: pagesix.com
Foto: Rodin Eckenroth / FilmMagic via Getty Images, MEGA / GC Images / Getty Images 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM