Expres Drive /
Celý playlist
VIP

Život se s ní nemazlí: Selma Blair od dětství pila, byla zneužitá, pokusila se zabít a bojuje s těžkou nemocí

Avatar photo Michaela Dočkalová
23. 06. 2023

Proslavila se díky komedii Pravá blondýnka a dramatem Velmi nebezpečné známosti. Dnes už ale tolik nehraje. Onemocněla nevyléčitelnou nemocí, která ji téměř vyřadila z veřejného života. Potýká se ale i s mnoha dalšími problémy, o kterých ještě před pár lety neměl nikdo ani tušení.

Selma Blair se narodila 23. června 1972 v Detroitu. Po absolvování michiganské univerzity s titulem z angličtiny a psychologie se přestěhovala do New Yorku, aby se mohla věnovat herectví. Svou první hlavní roli dostala v roce 1999 v dramatu Velmi nebezpečné známosti, kde se objevila po boku Ryana Phillipa, Sarah Michelle Gellar a Reese Witherspoon. V témže roce hrála i v populárním seriálu Zoe, Duncan, Jack & Jane.

V ložnici měla Toma Cruise i Robbieho Williamse: Bledá kráska Nicole Kidman slaví narozeniny

Michaela Dočkalová / 20. 06. 2023

Pád herecké kariéry

Rok 2001 pro ni byl také úspěšný. Dostala roli v Pravé blondýnce, opět po boku Reese Witherspoon. Za připomenutí ovšem stojí i komedie Prostě sexy, v níž si zařádila společně s Christinou Applegate a Cameron Diaz, akční film Hellboy a seriály Kurz sebeovládání či American Crime Story. Svými hereckými počiny po roce 2010 se však do povědomí diváků příliš nezapsala. Navíc nedávno přiznala, že bojuje s vážnou nemocí. Lékaři jí diagnostikovali roztroušenou sklerózu. Už když jí bylo 22 let, sdělili jí doktoři, že trpí zánětem zrakového nervu, což je jeden z nejběžnějších příznaků tohoto onemocnění, ale žádnou diagnózu nestanovili. V pozdějších letech se u ní začaly projevovat chronické bolesti hlavy a občasné horečky, ale nikdy si to nespojila s tím, že by mohlo jít o neurologické onemocnění. Oficiální diagnózy se jí dostalo teprve v roce 2018. I přes nemoc se loni zúčastnila soutěžního pořadu Dancing With The Stars, nakonec ji ale na radu lékařů musela předčasně opustit.  

Sexuálně ji obtěžoval i režisér

Zákeřná nemoc ale není to jediné, co ji doživotně poznamenalo. Už od dětství se potýkala s alkoholismem, což svým příznivcům sdělila prostřednictvím memoárů nazvaných Mean Baby, tedy volně přeloženo Protivné dítě. Poprvé si k alkoholu přičichla už v sedmi letech. „Nevím, jestli bych bez alkoholu přežila dětství,“ prohlásila v jednom z rozhovorů. Také se svěřila s tím, že kvůli nadměrnému pití byla několikrát znásilněná. Opila se tak, že nevěděla, co se s ní děje, ani nebyla schopná cokoliv říct nebo se bránit. Alkoholismus se jí ale v pozdějších letech dařilo umně skrývat, proto na ní nikdo nic nepoznal. Sexuálně zneužitá ale byla znovu, a to režisérem Jamesem Tobackem. V roce 2017 v rozhovoru pro Vanity Fair podrobně popsala incident z hotelového pokoje, kde jí režisér násilím držel a následně jí ejakulovat na nohu. Něco podobného se prý stalo i její kolegyni Rachel McAdams. V minulosti se rovněž pokusila i o sebevraždu. Prý to bylo v době, kdy trpěla velkými zdravotními komplikacemi, ale lékaři ještě s určitostí nedokázali říct, co přesně jí je.

Přítel ji fyzicky týral

Pokud bychom zabrousili do jejího milostného života, začneme rokem 2010, kdy dvě léta chodila s designérem Jasonem Bleickem, s nímž má syna Arthura. V roce 2016 se stala přítelkyní hudebního magnáta Davida Fostera, kterému v té době bylo 66 let. Půl roku tvořila pár i s Ronniem Carlsonem. V době, kdy se dozvěděla krutou diagnózu, byl jejím partnerem Davide Price, ale nikdy o jejich vztahu nemluvila. V lednu 2020 se opět vrátila ke Carlsonovi. Žili spolu dva roky, ale pak ho herečka obvinila z domácího násilí. Carlsona zatkli a soud zároveň vydal příkaz, že se k herečce nesmí přiblížit. Nyní je oficiálně sama.

Kvůli postupující nemoci patří k jejím nezbytným doplňkům hůl. Na snímku z roku 2019 ji na akci doprovází syn Arthur Saint Bleick

Slavní a nevyléčitelná roztroušená skleróza: Christina Applegate přerušila natáčení, Selma Blair tančí

Karin Šnýdrová / 30. 05. 2023

Něžná kráska Natalie Portman slaví narozeniny: Manžel jí nadělil velmi krutý dárek

Michaela Dočkalová / 09. 06. 2023

Zdroj: www.csfd.cz, people.com, www.dailymail.co.uk, www.self.com, www.biography.com
Foto: Tinseltown / Shutterstock.com, Kathy Hutchins / Shutterstock.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM