Víkend na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Dua Lipa si jako mořská panna otevřela cestu k filmu: Hudební hvězdu čekají nové výzvy

Avatar photo Michaela Dočkalová
04. 09. 2023

V trháku letošního roku si zahrála mořskou pannu Barbie. A jak to tak vypadá, není to její poslední role. Jako herečka se prý Dua Lipa osvědčila a už v příštím roce ji diváci budou moci vidět v akčním thrilleru Argylle.

Den, kdy Elvis poprvé nastoupil před kameru

Michal Plšek / 22. 08. 2023

Královna hitů

Její písně New Rules, One Kiss, Be The One nebo Physical se staly celosvětově úspěšnými hity. Na svém kontě má už i několik cen Grammy a v současnosti patří mezi nejpopulárnější interprety na streamovací platformě Spotify. Zároveň pro film Barbie složila a nazpívala píseň Dance The Night. I z toho je letní pecka. A ještě dlouho bude. Aktuálně však její hudební slávu zastiňuje ta herecká. Přestože si v Barbie zahrála jen okrajově, evidentně filmové tvůrce nadchla a prý dostává jednu nabídku za druhou.

Filmem žije

Dua Lipa filmem Barbie žije. To ostatně dokázala i před pár dny, kdy na svých sociálních sítích zveřejnila fotografii, na níž je zvěčněná v lesklých minišatech před nekonečným bazénem. Pod fotku napsala: „Všechno, co dělám, je pláž.“ Tím odkázala na slavnou větu, kterou ve filmu řekl Barbie Ken v podání Ryana Goslinga.

Zářila i na růžovém koberci

Sedmadvacetiletá zpěvačka ovšem nevzbudila pozornost pouze ve filmu. V Barbie zaujala svým třpytivým růžovým topem ladícím s ocasem a sytě růžovou parukou. Později sice růžovou paruku vyměnila za modrou, ale na originalitě tím rozhodně neztratila. Dua Lipa zazářila i na červeném, respektive růžovém koberci. Na losangeleskou premiéru se oblékla podobně jako mořská panna. Vzala si na sebe jen dlouhé stříbrné háčkované šaty Lorenzo Posocco, které nezakrývaly skoro nic. Svou róbu sladila se střevíci v chromovém designu a diamantovým náhrdelníkem. Tehdy v příspěvku na sociální sítě napsala: „Oblečení mořské panny“. Zpěvačka vsadila na jednoduchost a udělala dobře.

I na růžovém koberci připomínala mořskou pannu

Předběhla plán

Už před dvěma lety se psalo o tom, že anglickou zpěvačku kosovsko–albánského původu čeká filmový debut. Špionážní thriller Argylle je dlouho očekávaným snímkem, ke kterému má zpěvačka také nazpívat ústřední píseň. Tehdy ovšem nikdo ani náznakem netušil, že by si svůj herecký debut mohla odbýt ještě o rok dříve. Dokonce se prý ještě ani v dubnu letošního roku nevědělo, že Dua Lipa skutečně v Barbie hraje. Všichni o tom mluvili, ale nikdo tomu nevěřil. Dua Lipa a mořská panna?

Míří k Oscarům?

I v Argylle ji čeká jenom vedlejší role, přesto to rozhodně není málo. Navíc není všem dnům konec. Jennifer Lopez také nejprve prorazila jako zpěvačka a pak začala hrát. Ostatně tak tomu bylo například i s Cher nebo Barbrou Streisand. Třeba se i Dua Lipa jednoho dne dočká velké filmové role a kromě cen Grammy, které má zatím tři, začne sbírat také Oscary.

Ve špionážním thrilleru se kromě zpěvačky s nezvyklými blond vlasy objeví Henry Cavill, dále Bryce Dallas Howard, Samuel L. Jackson, Sam Rockwell, Catherine O’Hara, Bryan Cranston nebo John Cena

Popová hvězda má novou práci: Dua Lipa navrhla letní kolekci pro Versace

Barbara Hacsi / 15. 05. 2023

Jako Ken dobyl plátna kin i hitparády: Ryan Gosling má i svou plastovou verzi, podobu budete hledat marně

Michaela Dočkalová / 24. 08. 2023

Barbie dává pěstí stereotypům: Opulentní křiklavá jízda je mimo veškeré škatulky

Iva Růžičková / 29. 07. 2023

Zdroje: csfd.cz, people.com, usmagazine.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM