Sunday Night Cream /
Celý playlist
VIP

Jako Ken dobyl plátna kin i hitparády: Ryan Gosling má i svou plastovou verzi, podobu budete hledat marně

Avatar photo Michaela Dočkalová
24. 08. 2023

Že je Ryan Gosling obstojným zpěvákem, se ví už dávno, přesněji od chvíle, kdy světlo světa spatřil romantický muzikál La La Land. Pro v současnosti nejdiskutovanější film Barbie ovšem nazpíval žhavou skladbu I’m Just Ken a ženy všech věkových kategoriích šly v kinech do kolen. Píseň se dokonce umístila v prestižním žebříčku Billboard Hot 100.

Chandlerem navěky: Oslavenec Matthew Perry bojoval se ženami i alkoholem

Michaela Dočkalová / 19. 08. 2023

Celosvětový hit

V nejen v britských a amerických médiích se píše o tom, že Ryan Gosling dosáhl nového profesionálního milníku. Díky písni I’m Just Ken se stal i úspěšným zpěvákem. Emotivní balada inspirovaná 80. léty, v níž si stěžuje na svůj těžký životní osud Kena jakožto protějšku Barbie, se vyvine ve zdařilé choreografické dílo, do kterého se zapojí všichni Keni, kteří v Barbie hrají. Píseň se okamžitě stala celosvětovým hitem a v žebříčku Billboard Hot 100 se umístila na velmi slušném 87. místě.

Má i vlastní kapelu

To, že Ryan umí zpívat, ovšem není pro jeho fanoušky žádným překvapením. Už v roce 2016 předvedl, že umí zpívat i tancovat. Málokdo ale ví, že je také jedním ze dvou frontmanů rockového dua Dead Man’s Bones společně se svým hereckým kolegou Zachem Shieldsem. Kapelu založili v roce 2007 a dva roky nato vydali své jediné album se stejnojmenným názvem.

V Barbie si málem nezahrál

Přitom nebýt Margot Robbie, možná by si Ryan Kena nezahrál. Přiznala, že když si scénář přečetla, okamžitě věděla, že Kena musí hrát její největší idol, Ryan Gosling. „V podstatě bychom Ne nebrali jako odpověď,“ žertovala Margot Robbie, která nejenže hrála Barbie, ale také se na filmu podílela produkčně. Ryan zase později prozradil, že od Margot denně dostával drobné dárky, které byly inspirované jeho postavou Kena.

Ovšem Margot neměla původně vůbec v Barbie hrát, role byla nabídnuta Amy Schumer, která odmítla. Další v řadě prý byly Anne Hathaway a Gal Gadot. Margot Robbie ovšem nakonec dle mnohých fanoušků filmu byla tou nejlepší možnou volbou. Ostatně jako Ryan Gosling, který byl ještě před premiérou kritizován za to, že je na Kena moc starý.

Ryan a Margot mají i své vlastní panenky přímo od Mattela

Jako panenky se Ryan a Margot lidem nelíbí

Dnes už ho nikdo nekritizuje, naopak se, jako už po několikáté za svou kariéru, dostal na výsluní. Je zkrátka Kenough, jak má napsáno na mikině, kterou má na sobě při závěrečných scénách filmového hitu. Rolí Kena žil dlouhé měsíce a jeho poselství je tak jasné. Ken může žít i bez Barbie. Je dost Ken na to, aby mohl existovat sám o sobě. Jako Ken dobyl Barbie svět. Jako Ryan Gosgling opět dobývá ten skutečný. To ostatně dokazuje i fakt, že merch nesoucí nápisy jako I am Kenough nebo You are Kenough teď chtějí úplně všichni. A stejně jako Margot Robbie dostala svou vlastní Barbie, Ryan se také dočkal svého vlastního Kena, kterého mu daroval přímo Mattel, tvůrce těchto ikonických dětských panenek. Jen lidé, kteří si také chtěli panenky s tváří jejich oblíbených filmových hrdinů koupit, si stěžují na to, že jim plastové verze nejsou vůbec podobné.

Podobu plastového Kena s tím skutečným můžete posoudit sami

Barbie dává pěstí stereotypům: Opulentní křiklavá jízda je mimo veškeré škatulky

Iva Růžičková / 29. 07. 2023

Z lamače dívčích srdcí a akčního hrdiny odbarvenou oživlou hračkou: Ryan Gosling se pro roli Kena asi narodil

Karin Šnýdrová / 12. 11. 2022

Zdroj: www.eonline.com, vulture.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM