Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Dobyl Hollywood, randil s dcerami hvězd a pořídil si dům za bezmála 280 milionů korun: Timothée Chalamet slaví 27 

Avatar photo Michaela Dočkalová
27. 12. 2022

Je idolem mnoha žen po celém světě. Timothée Chalamet už několikrát dokázal, že není jen výjimečný herecký talent, ale i módní ikona s obrovským šarmem. Spoustu toho ale o této francouzsko-americké hvězdě, která slaví 27. narozeniny, možná ještě nevíte.

Pomineme-li jeho epizodní účinkování v seriálu Zákon a pořádek, kdy mu bylo pouhých třináct let a ztvárnil zabitou oběť, a pár dalších mini rolí, poprvé si ho diváci mohli povšimnout v divácky úspěšném seriálu Ve jménu vlasti z roku 2012. O pět let později za roli trochu znuděného sedmnáctiletého mladíka ve snímku Dej mi své jméno (Call Me By Your Name) získal hned několik ocenění a zároveň byl nominován na Oscara. Toho sice nezískal, zato obdržel jiné prvenství. Stal se prvním hercem narozeným v devadesátých letech, který byl nominován na Oscara a zároveň tím nejmladším za posledních osmdesát let. Na svém kontě má ale ještě jedno prvenství. Je vůbec první mužem zvěčněným na titulní straně britského magazínu Vogue v rámci jeho 106 trvající historie. Výčet nejdůležitějších rolí mladého herce by ovšem nebyl úplný, kdybychom nepřipomněli slavnou a kritiky chválenou Dunu. I v tomto dobrodružném sci-fi snímku mu režisér přiřkl hlavní roli. Příští rok bude mít premiéru fantasy muzikál Wonka, kde si opět střihne hlavní roli a zároveň se jeho fanoušci mohou těšit na druhou část velkofilmu Duna. 

Polibek od Brada Pitta: Margot Robbie změnila scénář, aby si splnila sen

Michaela Dočkalová / 25. 12. 2022

Chtěl být fotbalistou

Generací Z zbožňovaný Timothée Chalamet se narodil 27. prosince 1995 v New Yorku. Čistokrevným Američanem ale není. Své předky má i ve Francii, kterou také často navštěvuje. Jeho otec Marc je Francouz a svého syna naučil mluvit plynně svou rodnou řečí. Matka Nicole je Američanka a dříve působila jako broadwayská herečka a tanečnice. Pak se ale přeškolila na realitní makléřku. Timothée chtěl být původně fotbalistou, ale protože i jeho dědeček a strýc měli k filmu blízko, nakonec šel studovat na prestižní uměleckou školu Fiorello H. LaGuardia High School, kterou úspěšně dokončil v roce 2013. Svou první velkou roli si odbyl v roce 2014, kdy si zahrál syna Matthewa McConaugheyho ve filmu Interstellar. Respekt filmových kritiků si ovšem získal až v roce 2017 právě díky již zmiňovanému filmu Dej mi své jméno, který získal hned čtyři nominace na Oscara. Dokonce se kvůli této roli naučil Timothée italsky. 

Znuděný mladík ve filmu Dej mi své jméno přinesl Timothéemu nominaci na Oscara

Sbalil dceru Madonny i Johnnyho Deppa

Během studií na škole LaGuardia v New Yorku randil s budoucí módní návrhářkou a zároveň s dcerou slavné zpěvačky Madonny Lourdes Leon. Při natáčení snímku Král z roku 2019 se seznámil s dcerou Johnnyho Deppa a Vanessy Paradis Lily-Rose, s níž údajně několik měsíců tvořil pár. Svůj vztah ale ani jeden oficiálně nikdy nepotvrdil, a to i přesto, že jejich společná dovolená na jachtě u pobřeží italského ostrova Capri byla veřejným tajemstvím. V říjnu letošního roku zveřejnil na svém Instagramu roztomilou fotografii s herečkou Taylor Russel, se kterou točil hororové drama Bones And All, proto všichni nabyli dojmu, že spolu chodí. Prý tomu tak ale není, jen chtěli své příznivce fotkou nalákat na společný film. 

Hvězda, nebo obyčejný kluk?

Jisté je ale to, že si sedmadvacetiletá hollywoodská hvězda pořídila nový dům, který mu odprodala modelka Kate Upton. Za honosnou vilu, samozřejmě s bazénem a obrovským pozemkem, údajně zaplatil necelých 278 milionů korun. Pro Timothéeho Chalameta jsou to ale jen drobné. Vzhledem k tomu, že patří k nejtalentovanějším a nejobsazovanějším hercům současnosti, vydělává pořádný balík. Peníze ho však podle všeho, na rozdíl od jiných hollywoodských hvězd, ještě příliš nepoznamenaly. Říká se o něm, že je to šarmantní gentleman a také obyčejný kluk, který má rád hip-hop a jeho nejoblíbenějším hercem je Joaquin Phoenix. A určitě o něm ještě mnohokrát uslyšíme.

Ženy po něm touží, muži chtějí být jako on. Příští rok se těšte na muzikál Wonka a druhý díl sci-fi Duna

Už žádný Pitt a DiCaprio: Mezi idoly současnosti najdete seriálového kanibala i hvězdu Sexuální výchovy

Andrea Machajdíková / 03. 12. 2022

Channing Tatum využil zkušenosti ve filmu, Catherine Zeta-Jones vydělala na nos, Brad Pitt svou minulost nepřiznává: Slavní, kteří se živili jako striptéři

Denisa Grofová / 02. 12. 2022

Zdroje: www.vogue.fr, www.cosmopolitan.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM