Trendy Expres /
Celý playlist
Ostatní

Kariéru rozjela v 6 letech, chodí se Spidermanem a patří mezi 100 nejvlivnějších lidí planety! Herečka a zpěvačka Zendaya slaví 26

Karin Šnýdrová
01. 09. 2022

Na kariéře hollywoodské hvězdy pracuje od svých šesti let. V současnosti patří k těm nejviditelnějším. Letos v květnu ji magazín Time zařadil mezi stovku nejvlivnějších lidí planety a za pár dní se rozhodne, zda promění ve vítězství hned čtyři nominace na Emmy. Slavit však bude Zendaya už dnes. Vždyť má 26. narozeniny! 

Skoro to vypadá, že se jí daří všechno, na co sáhne. Úspěchy má nejen v herecké a pěvecké branži, ale i v soukromí. Spolu s Tomem Hollandem (26) tvoří Zendaya sehranou dvojku nejen na stříbrném plátně. Kromě nadějného umělce ji zbožňuje dlouhá řada příznivců. Jen na Instagramu sleduje tuhle krásku 151 milionů fanoušků. 

Nejsem těhotná! Zendaya vyvrací fámy o svém jiném stavu

Kristýna Ševčíková / 16. 06. 2022

Hvězda Disney Chanellu 

Ještě než se zapsala do povědomí veřejnosti coby talentovaná herečka a zpěvačka, věnovala se dětskému modelingu. V roce 2009 se objevila v reklamě na Sears jako doprovodná tanečnice po boku Seleny Gomez (30), a když si ji vzala pod svá křídla televizní stanice Disney Channel, bylo jasné, že ze záře reflektorů jen tak nezmizí. První roli získala Zendaya v komediálním seriálu Na parket! (2010–2013), kde si s Bellou Thorne (24) zahrály dvě kamarádky, které touží po dráze profesionálních tanečnic. Středoškolačku a špionku v jednom pak Zendaya ztvárnila v seriálu Tajný život K.C. (2015–2018). 

Zendaya i Bella Thorne patří k hvězdám z Disney Chanellu

Úspěch zvaný Euforie 

Zlomový okamžik v její kariéře představuje smlouva s HBO. V seriálu Euforie (2019–2024) získala roli drogově závislé Rue Bennett a její výkon byl natolik přesvědčivý, že si za něj v roce 2020 vysloužila cenu Emmy. Stala se tak nejmladší držitelkou tohoto ocenění v kategorii Nejlepší herečka v dramatickém seriálu. Euforie boří rekordy sledovanosti i nadále a jméno Zendaya nechybí ani letos mezi nominovanými na Emmy. Tentokrát herečka bojuje o výhru rovnou čtyřikrát. Vzácnou sošku může získat 12. září za herečku v hlavní roli, produkci a dvě skladby v kategorii Původní píseň, které zazněly v druhé řadě Euforie. 

Euforie patří k nesledovanějším seriálům současnosti. Zendaya si v něm zahrála postavu drogové závislačky

Láska před kamerou 

Zendaya ovšem není jen seriálovou herečkou, na kontě má také pár celovečerních filmů. Mezi ty nejúspěšnější se bezesporu řadí marvelovský trhák Spider-Man: Homecomming (2017), díky němuž se seznámila se svým partnerem Tomem Hollandem. Ten v komiksovém snímku hraje hlavní roli. Dvojice se spolu objevila ještě v dalších dvou pokračování o pavoučím hrdinovi s podtitulem Daleko od domova (2019) a Bez domova (2021). Soukromý život si slavný pár sice střeží, ale vždy, když se objeví na veřejnosti, fanoušci šílí. To oni mimochodem stojí za přezdívkou Tomdaya, jak se Zendaye a Tomovi ve zkratce říká.

Zendaya a Tom Holland se svým soukromým životem příliš nesvěřují, ale když vyrazí na společenskou akci, zamilovanými pohledy nešetří

Módní ikona  

Posledním počinem nadané dlouhovlásky je sci-fi snímek Duna (2021). Premiéra druhé části filmu pod taktovkou režiséra Denise Villeneuva (54) se sice plánuje až na rok 2023, ale vzhledem ke kladným recenzím té první bude určitě stát za to. Zendaye to však sluší i mimo kamery. Platí za módní ikonu a ostatním ženám je vzorem v oblékání. Na společenských akcích vždycky zazáří v dokonalém outfitu. 

Při příležitosti uvedení snímku Duna nesměla Zendaya na filmovém festivalu v Benátkách chybět. Oblékla koženou róbu z dílny Balmain, která měla evokovat mokré šaty

Vyhořelý Tom Holland: Chce seknout s kariérou Spidermana?

Redakce / 14. 03. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM