Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

První vousatá modelka, která se prošla po přehlídkovém mole: Ostatním ženám přináší poselství o sebelásce

Avatar photo Eliana Moravcová
30. 11. 2022

Hirsutismus je nepříjemný kosmetický problém pro ženy, který jim někteří bezvousí muži mohou závidět. Jde totiž o nadměrný růst tmavých chloupků, které se objevují na obličeji, hrudi, břiše a dalších částech těla. Žena se jménem Harnaam Kaur se snaží inspirovat ostatní ženy, aby se za tento syndrom nestyděly a považovaly ho za svůj kosmetický doplněk.

Harnaam Kaur je jednatřicetiletá žena, která vede v Anglii svůj normální život. Tedy skoro normální – má totiž vousy, které budí v okolí značný rozruch. Její vousy nejsou umělé, ale byly jí dány od přírody. Kaur je celým tělem žena, ale kvůli syndromu polycystických vaječníků má stav zvaný hirsutismus. Kvůli tomu jí rostou tmavé chloupky různě po těle, nejvýraznější jsou pochopitelně v oblasti obličeje. Dříve si žena chloupky ze svého obličeje odstraňovala, později se však se svými vousy smířila a naučila se je používat jako svůj doplněk. Přiznává, že cesta za její sebeláskou nebyla vůbec snadná, jelikož se na ní okolí dívalo jako na podivína. Nyní je však uznávanou influencerkou, která kombinuje své vousy s krásnými šaty a dokonalým make-upem, aby dokázala, že krása nemusí být jen „holá“. Své vousy dokonce pojmenovala Sundri, což znamená krása nebo krásná. O svých vousech mluví v ženském rodě, což jí pomáhá podporovat sebelásku.

Bojoval desítky let po druhé světové válce: Podporučíka Hiró Onodu o konci války přesvědčil až jeho bývalý velitel

Lukáš Moravec / 25. 11. 2022

Držitelka rekordu a motivační řečnice

Na Mezinárodní den žen přibylo v Guinessově knize rekordů 5 inspirativních držitelek ženských rekordů, mezi kterými nechyběla ani Harnaam Kaur.  Kaur se ve svých 24 letech stala nejmladší ženou s plnovousem na světě. Kaur věří, že stereotypy krásy hrají velkou roli v tom, jak se ostatní na ženy s vousy dívají. V jednom rozhovoru řekla o vousech: „Je to vtipné, že je to v pořádku, když jsou na chlapovi, ale když jsou na ženě, tak je to zesměšňované. Proč musím pořád ospravedlňovat své tělo? Ženská těla jsou tak hlídaná,“. Kaur předává ostatním poselství o sebelásce, kdy necílí jen na ženy s vousy. Chce dát lidem vědět, že ať už procházejí v životě čímkoli, nejsou na to sami. Veškerý svůj čas věnuje inspirování lidí k hledání krásy v sobě. Od doby, kdy jí byl udělen rekordní titul, se také stala motivační řečnicí a objevila se na obálce časopisů, jako je Cosmopolitan nebo Glamour.

Vousatá dáma na přehlídkovém mole

Kaur se také prošla po módním mole na zahájení přehlídky Marianna Harutunian Royal Fashion Day. Po svém přehlídkovém debutu napsala dojemný příspěvek na Instagram, kde vzpomínala, jak chtěla být odjakživa jako hezké modelky a kopírovala jejich pózy a pohyby. „Vyrostla jsem z toho, když mi řekli, že jsem příliš tlustá, ošklivá a nechutná, než abych kdy dělala modeling. Bylo mi řečeno, že po mole se nikdy neprojdu,“ napsala. „Měla jsem to štěstí, že jsem šla na přehlídku jako první vousatá dáma pro návrháře šperků celebrit. Potěšilo mě, že jsem šla jako první modelka a otevřela přehlídku pro Royal Fashion Day portrétem legendárního Davida Bowieho, který na mě shlížel!“. sdílela Kaur svoje štěstí.

Překrásná japonská modelka Risa Hirako: V 51 vypadá na dvacet, tajemství mladistvého vzhledu sdílí na Instagramu

Eliana Moravcová / 22. 11. 2022

Na škole ji šikanovali kvůli vzhledu: Utratila přes půl milionu za plastiky a muži po ní touží

Eliana Moravcová / 20. 11. 2022

Zdroje: india.comguinnessworldrecords.com
Zdroj fotografií: 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM