Expres Drive /
Celý playlist
Mix

Mayim Bialik, Nelly Furtado a další slavné maminky, které se rozhodly kojit své děti opravdu dlouho

Avatar photo Eliana Moravcová
29. 07. 2022

Říká se, že prodloužené kojení může vést k vyššímu IQ. Také je jedním z prvních a nejsilnějších pout, které může matka se svým novorozeným dítětem navázat, mnoho žen se tak rozhodlo v kojení pokračovat i mnoho let po porodu, kdy každá matka věří, že dělá pro své dítě to nejlepší.

Přečtěte si o slavných matkách, které své děti kojily opravdu dlouho.

Mayim Bialik

Herečka Mayim Bialik, kterou proslavila role Amy v sitcomu Teorie velkého třesku, má obecně vcelku netradiční způsob výchovy dětí. Proto možná není takovým překvapením, že standardní nebyla ani délka kojení, kdy herečka prozradila, že svého mladšího syna Freda kojila 4 roky a 3 měsíce. „Miluji kojení Freda,“ prohlásila herečka. A Fred prý miloval její přístup a péči.

Amy z Teorie velkého třesku a její netradiční výchova

Redakce / 18. 05. 2022

Coco Austin

Třiačtyřicetiletá televizní osobnost Coco Austin zašla ještě dál, když kojila svou 5 1/2letou dceru Chanel. „Chanel má stále ráda moje prsa,“ řekla v jednom z rozhovorů. Dodala, že kojení je pro matku a její dítě velkým okamžikem, kdy se spojí. Austin také vysvětlila, že díky tomuto poutu se cítí chtěná. Chanel má sice prý ráda i obyčejné jídlo, ale i tak stále ráda visí na prsou své matky.

Nelly Furtado

Nelly Furtado kojila svoji dceru 2 roky, ale přiznala, že se jí po ukončení kojení ulevilo. „Kdo říká, že kojení je dobrý způsob, jak zhubnout, je lhář. Kojila jsem dceru dva roky, a jakmile jsem přestala, měla jsem více energie. Můžete dělat více věcí,“ prozradila Nelly.

 

Víte, co je kartáčový song?

Redakce / 02. 12. 2020

Alanis Morissette

Stejně jako je Alanis Morissette zapálenou zpěvačkou, tak je i oddanou mámou. Svého syna kojila ještě dlouho po jeho druhém roce, kdy ohledně toho nepociťovala žádné výčitky. „Znám některé děti, které se přirozeně odstavily ve dvou letech, některé děti se přirozeně odstavily o pár let později. Chci říct, že je to na každém dítěti,“ řekla v jednom z rozhovorů zpěvačka.

Thandie Newton

V roce 2020 anglická herečka Thandie Newton sdílela na sociální síti Instagram fotografii, která byla mezitím smazána, jak kojila svého dvouletého syna Bookera Jombeho na Latitude Festivalu v anglickém Suffolku. „Dokonalé štěstí. K tomu je moje tělo stvořeno,“ měl být hereččin popisek k fotografii.

Selma Blair

Herečka Selma Blair vždy tvrdila, že i na veřejnosti je výživa jejího dítěte na prvním místě, a proto je jí jedno, kdo ji vidí, že kojí. Herečka totiž svého syna neváhala kojit ani na veřejnosti, bez ohledu na publikum. „Je mi jedno, koho urazím, moje dítě chce jíst. Pokud se nedokážu dostatečně rychle krýt, tak je to tak,“ prohlásila herečka. Její oddanost k výživě jejího syna Arthura Saita ji dokonce přivedla až k partnerství s neziskovou organizací Get Real for Kids, jejímž cílem je vzdělávat rodiče ohledně výběru potravin, pokud jde o stravování sebe a svých dětí. Blair byla vyfotografována, jak svého syna kojila ještě poté, co mu byly dva roky.

Kvůli kariéře mateřství odložily, ale nevzdaly se ho: Cameron Diaz, Kim Kardashian a další, kterým děti porodily náhradní matky

Tereza Braunová / 18. 07. 2022

Slavné ženy, které se rozhodly stát matkami až po čtyřicítce

Redakce / 07. 03. 2022

Zdroje: people.commom.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM