Hudba na prvním místě / Music First /
Celý playlist
Ostatní

Slavné ženy, které se rozhodly stát matkami až po čtyřicítce

Redakce
Průměrný věk prvorodiček se neustále zvyšuje po celém světě. Zatímco dříve bylo běžné mít děti i okolo 20. roku života, v roce 2013 byl průměrný věk prvorodiček 28, v roce 2018 dokonce až o rok později. Souvisí to s dnešním způsobem života, kdy ženy už dávno nebývají "ženami v domácnost", budují si svou vlastní kariéru a díky pokročilým technologiím a vědě lze donosit zdravé dítě i v mnohem pozdějším věku. Podívejte se na slavné ženy, které se nebály mít děti ani v pozdějším věku.
07. 03. 2022

Uma Thurman

Když se Ethan Hawke a Uma Thurman vzali, měli spolu dvě děti. První dceru Mayu Ray Thurman Hawke měla Uma v roce 1998, kdy jí bylo 28 let. Syna Levona měla pak v roce 2002. Když byly Levonovi 3 roky, manželé se rozvedli. Poté si Uma našla přítele, finančníka Arpada Bussona, kterému porodila v roce 2012 dceru Rosalind. V té době bylo Umě již 42 let.

Nejkrásnější ženy za posledních sto let: Splňují i dnešní ideály krásy?

Rachel Weisz

Rachel Weisz si dala načas i se svým prvním potomkem, svého syna Henryho totiž porodila, když jí bylo 36 let. Rozhodně to však nebylo navzdory očekávání její poslední dítě. K dalšímu dítěti se totiž odvážila o dvanáct let později, když jí bylo 48. Podle Rachel je nejdůležitější nalézt rovnováhu mezi kariérou a rodinou, kdy jsou to podle ní právě děti, které pomáhají člověku cítit se výjimečně.

Celebrity, které litují plastických operací: Posuďte sami, nevypadaly předtím lépe?

Naomi Campbell

Topmodelka Naomi Campbell šokovala v květnu roku 2021 veřejnost, když na svém instagramovém účtu sdílela fotografii malých chodidel v dlaních, čímž chtěla oznámit narození svého prvního potomka ve svých 50 letech! V několika rozhovorech vždy Naomi uváděla, že sní o tom stát se matkou a věří tomu, že jí i dalším ženám k tomu moderní věda pomůže v jakémkoliv věku. Matka Naomi byla z narození svého vnoučete nadšená a uvedla, že na roli babičky čekala opravdu dlouho.

Jak by celebrity vypadaly bez plastik? Madonna je k nepoznání, Demi Moore to bez úprav sluší více

Helena Bonham Carter

Herečka Helena Bonham Carter a také držitelka několika ocenění si zahrála hned v několika filmech od režiséra Tima Burtona. S ním má také dvě děti. Jedním z nich je syn Bill, kterého herečka porodila ve svých 37 letech. Před druhým těhotenstvím se však herečka musela podrobit léčbě neplodnosti a dokonce uvažovala o odnošení dítěte náhradní matkou. Nakonec se jí však po dvou letech neúspěšných pokusů podařilo ve věku 41 let otěhotnět. Její dcera Nell se narodila roku 2008 a údajně neměla do svých 7 měsíců žádné jméno, jelikož se rodiče nemohli na jméně shodnout.

Mužské celebrity, kterým přibývající roky na kráse rozhodně neubraly

Cameron Diaz

Hollywoodská hvězda Cameron Diaz v jednom z rozhovorů z roku 2014 prohlásila, že ji nikdy nelákalo být matkou. To se však změnilo, když potkala svoji novou lásku hudebníka a frontmana skupiny Good Charlotte Benjiho Maddena, kterého si později i vzala. V lednu roku 2020 pak hrdě na svém instagramovém účtu oznámila, že se svým manželem přivítali na svět svého prvního potomka. Dcera Raddix se měla údajně narodit v prosinci roku 2019.


Úvodní fotka: Profimedia
Zdroj:
Style, Instagram

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM