Ranní klub /
Celý playlist
Ostatní

Víte, co je kartáčový song?

Redakce
EXPRES OLD(S)COOL: Nelly Furtado - I'm Like A Bird (2000) | Krásná, milá a skromná kanadská zpěvačka s portugalskou krví dnes slaví 42. narozeniny.
02. 12. 2020

Autorka mnoha hitů, jejíž rodiče pocházejí z malé zemědělské vesničky na Azorských ostrovech, dostala jméno po slavné ruské gymnastce Nellie Kimové, která v roce 1976 na olympiádě v Montréalu získala čtyři medaile. "Narodila jsem se dva roky poté. Máma si prostě myslela, že to jméno zní cool, takže jsem Nelly Kim Furtado," říká zpěvačka, která svou první desku napsala v době, kdy pomáhala své matce s uklízením v motelu.

K této práci už se nikdy nemusela vrátit, protože píseň I'm Like a Bird, první singl z její debutové desky Whoa, Nelly!, vyhrála Grammy pro nejlepší popový song v ženské kategorii. "Pokaždé, když tu píseň slyším v karaoke baru nebo od zábavových kapel, jsem v údivu. Někdo jí kdysi označil za 'kartáčový song', tedy ten, co si holky a kluci zpívají před zrcadlem s kartáčem na vlasy v ruce místo mikrofonu. Mám velké štěstí, ta píseň mi platí účty!" svěřila se před lety Nelly v jednom z rozhovorů.Foto: Nelly Furtado

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM