Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Kvůli kariéře mateřství odložily, ale nevzdaly se ho: Cameron Diaz, Kim Kardashian a další, kterým děti porodily náhradní matky

Tereza Braunová
18. 07. 2022

Hollywoodským hvězdám se kvůli časové náročnosti jejich povolání často nedaří skloubit práci s rodinným životem. To dokazuje i fakt, že některé celebrity veřejně přiznávají, že na děti a rodinný život nemají čas. Jiné se ale přece jen odmítají vlastních dětí vzdát, a proto se musely uchýlit k pomoci vědy a náhradním řešením. Které celebrity se staly maminkou, přestože samy neporodily?

Jsou slavné, bohaté a úspěšné. I tak jim ale ke štěstí donedávna něco scházelo. Chtěly se totiž stát maminkami vlastních potomků a málem prošvihly šanci. Naštěstí ale našly řešení. 

Cameron Diaz

Známá herečka z komediálních rolí nebo Charlieho andílků se poslední dobou věnuje především rodině. V roce 2020 ve 47 letech s mladším manželem Benji Maddenem nečekaně přivítali na svět miminko. Jejich oznámení na sociálních sítích bylo velkým překvapením i pro fanoušky oblíbeného páru. Ti totiž neměli nejmenší tušení, že je herečka těhotná. A také nebyla. I když kolem narození miminka byli manželé dlouho tajemní, nakonec vyšlo najevo, že k narození dcery Raddix využili služeb náhradní matky. Jak se proslýchalo ze zdrojů blízkých páru, manželé se předtím roky pokoušeli založit rodinu přirozeným způsobem i s pomocí mnoha metod, včetně umělého oplodnění, avšak bezvýsledně. Narození malé dcerky tak charismatická herečka považuje doslova za velký zázrak.

Sdílí podobu i talent: Slavná dvojčata showbyznysu i sportu

Kristýna Ševčíková / 10. 06. 2022

Priyanka Chopra

Bývalá Miss World, indická herečka a zpěvačka Priyanka Chopra (39) se svým o deset let mladším manželem Nickem Jonasem (29) před nedávnem přivítala na svět dceru. S obrovskou novinkou se manželé pochlubili na sociálních sítích hned na začátku roku, v lednu 2022: „S velkou radostí potvrzujeme, že jsme přivítali dítě prostřednictvím náhradníka. Uctivě vás žádáme o vaše soukromí v této výjimečné době, kdy se zaměřujeme na naši rodinu. Děkuji mnohokrát.“ Netajili se manželé, kteří se vzali před třemi lety, způsobem početí dítěte na Instagramu oblíbeného herce a zpěváka Nicka Jonese.

Jak už to tak bývá, ani slavné ženy nemohou přibývajícímu věku a tikajícím biologickým hodinám poručit, takže ne vždy je pro ně početí jednoduché. Často tedy z těchto příčin musejí vyhledat odbornou pomoc. Zdroje známé páru zase tvrdí, že jsou Priyanka i Nick časově nadměrně vytížení. To by mělo být tím hlavním důvodem, proč se pár uchýlil k tomu, aby jim potomka na svět přivedla náhradní rodička. Údajně se jim totiž nedařilo počít přirozenou cestou kvůli časově náročným rozvrhům a nedostatku možností být spolu. Tyto důvody ale ani jeden z dvojice nepotvrdil.

Prezident, Wolverine i Thor: Slavní muži, kterým to klape se starší partnerkou

Tereza Braunová / 05. 07. 2022

Sarah Jessica Parker

Sarah Jessica Parker se na rozdíl od své seriálové postavy Carrie Bradshaw rozhodla stát maminkou. A to dokonce hned trojnásobnou. Slavná americká herečka, známá především ze své ústřední role v seriálu Sex ve městě, se ale v případě dvou mladších dcer  ̶  dvojčat musela obrátit na náhradní rodičku. Spolu s manželem Matthew Broderickem díky tomu v roce 2009 přivítali na svět dvojčata, Tabithu a Marion.

„Jak všichni víte, snažili jsme se naši rodinu rozšířit mnoho let a vlastně jsme vyzkoušeli mnoho způsobů, jak toho dosáhnout. Tenhle byl jeden z těch, o kterých jsme vážně diskutovali, a který nám poskytl reálné šance, jak toho dosáhnout,“ vysvětlila herečka svá rozhodnutí během rozhovoru moderátorovi Billymu Bushovi v televizním pořadu Access Hollywood’s v roce 2009.

K Drew Barrymore pro levné brýle, k Alonsovi pro tričko, k DeNirovi na večeři: Slavné tváře a jejich úspěšné podnikání

Kristýna Ševčíková / 15. 07. 2022

Kim Kardashian

Také jedna z oblíbených Kardashianek, Kim Kardashian, neměla úplně snadnou cestu za mateřstvím. Přestože je matkou čtyř dětí, v případě nejmladších dvou čelila příliš vysokým zdravotním rizikům a musela se tedy rozhodnout pro jiný než přirozený způsob porodu. S exmanželem Kanye Westem má celkem čtyři děti, která navíc mají opravdu netradiční jména  ̶  dceru North (9), syna Sainta (6), dceru Chicago (4) a nejmladšího syna Psalma (3).

Během druhého těhotenství se totiž u známé americké modelky a podnikatelky objevil problém s preeklampsií. Jedná se o vysoce nebezpečný a život ohrožující stav těhotné ženy, který spočívá v problémech s placentou, nedostatečném vyživování plodu a problémech s cévami a vysokým tlakem. Preeklampsii navíc po porodu dcery North West následovaly ještě další závažné zdravotní potíže, nazývané placenta accreta. To je situace, kdy se placenta nedokáže správně přimknout ke stěně dělohy. Navíc při ní může docházet k životu nebezpečnému krvácení těhotné ženy. Není se čemu divit, že v případě touhy po více dětech, neměla Kim moc na výběr. Rozhodla se tedy využít služeb náhradní rodičky. Jak se ale později přiznala, nebyl pro ni ani tento proces vůbec jednoduchý. Ba právě naopak.

„Víte, je to opravdu jiné,“ přiznala slavná Kardashianka pro ET v roce 2017. „Každý, kdo říká nebo si myslí, že je to jednoduchá cesta, jak z toho ven, je opravdu zlý. Myslím, že je mnohem těžší projít si tím tímto způsobem, protože: za a) Víte, že si pro náhradní rodičovství musíte evidentně vybrat někoho, komu naprosto důvěřujete a ke kterému máte silné pouto a vztah, ale navíc je to pořád s vědomím, že jsem na svět byla schopná přivést svá první dvě miminka a ne… všechny své děti, jak víte. Teď je to pro mě těžké. Takže je to rozhodně těžší zkušenost, než jsem čekala,“ popsala své pocity modelka.

Našel si klon své ex a dostal ban na Instagramu. Kanye West slaví narozeniny

Karin Šnýdrová / 08. 06. 2022

Žádné líbání s Julií Roberts a jiné oblečení pro čaroděje: Herci, kteří se nebáli mluvit do scénáře a změnili tak vyznění svých postav

Eliana Moravcová / 14. 07. 2022

Zdroje: people.com, insider.com, pagesix.com, today.com
Úvodní foto: Profimedia.

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM