Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Amy z Teorie velkého třesku a její netradiční výchova

Redakce
Mayim Bialik je známá z populárního seriálu Teorie velkého třesku jako geniální držitelka doktorátu z neurobiologie Amy. Ve skutečnosti je ženou mnoha talentů a shodou okolností sdílí podobný obor se svým televizním alter egem – je totiž držitelkou doktorátu z neurověd. Je také matkou dvou dětí a její pohled na rodičovství je moderní a jedinečný.
18. 05. 2022

Dlouho kojená miminka bez plen

Přebalování není zrovna příjemná záležitost, ale většina lidí by svá miminka nenechala bez plen. Mayim Bialik se ale rozhodla, že pleny nebude používat a místo toho se rozhodla děti naučit na bezplenkovou metodu, která je založena na myšlence, že každé miminko signalizuje, když potřebuje vykonat potřebu. Podle všeho prý stačí zjistit, jaké jsou tyto signály, a poté umístit miminko na nočník a vydat zvuk, na který se miminko naučí vykonávat potřebu. Mayim své děti také kojila velmi dlouho dobu i jako batolata. Zatímco mnoho matek se snaží své děti kojit po nejnutnější dobu, Mayim nechala své chlapce, aby se rozhodli sami, kdy se chtějí odstavit. Díky tomu prý její děti vyrostly téměř bez záchvatů vzteku a mají ke své matce bližší vztah.

Děti vzdělává doma a netrestá je

Mayim Bialik nesouhlasí se standardním školním prostředím, proto se rozhodla své děti vyučovat sama doma. Tvrdí, že to jejím chlapcům umožňuje rozvíjet se jejich vlastním tempem a mohou se věnovat tomu, co je baví. Přitom se však mohou prý zároveň soustředit na představivost a hru. Mayim také neuznává tresty jako křik, výprask, zákaz nebo napomínání. Snaží se o pozitivní disciplínu a zdravý komunikační styl se svými dětmi. Místo trestů vše chlapcům vysvětluje v klidu pomocí racionálních argumentů, kterým rozumějí. Jejím základním pravidlem je, že byste se měli ke svým dětem chovat tak, jak chcete, aby se oni chovali k vám, protože zdravý vztah je o respektu. Podle Mayim se vás díky této metodě nebudou děti bát a pomůže jim to rozvinout sebekázeň.

Sdílí s chlapci postel, ale k technologiím je nepouští

Mayim spí se svými chlapci v jedné posteli, jelikož věří, že jde o důležitý aspekt rodičovské vazby. Vzhledem k tomu, že se Mayim snaží být svým dětem stále co nejblíže, je zřejmé, proč se rozhodla chlapcům umožnit spát v posteli spolu s ní. Tvrdí, že společné lůžko ještě více upevňuje jejich vztah, předchází separační úzkosti a pomáhá dítěti déle a lépe spát. Ohledně technologií však tak benevolentní není. Přestože je Mayim televizní hvězdou, její děti ji v televizi jen tak neuvidí. V jejich domě totiž platí určitá pravidla, podle kterých chlapci nesmějí sledovat televizi, aby neovlivňovala jejich osobnost a sebevědomí, nebo aby na ně nebyl vyvíjen tlak vrstevníků. Ve skutečnosti první video, které jeden z chlapců sledoval, byl domácí porod jeho bratra. U tohoto porodu byl dokonce přítomen i osobně, kdy přestřihl pupeční šňůru.


Kam dál?
Teleport do dětství Generace X: Písně ze seriálů


Úvodní obrázek: Profimedia
Zdroj:
The Richest

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM