Expres Drive /
Celý playlist
Aktuálně

Sdílí podobu i talent: Slavná dvojčata showbyznysu i sportu

Kristýna Ševčíková
Dvojčata mezi celebritami podávají dvojitou dávku módy, hereckého či hudebního talentu nebo sportovní euforie. Jsou ale i případy, kdy jedno z dvojčat netouží po pozornosti a slávě a věnuje se normálnímu životu. Podívejte se na celosvětově známá dvojčata, ale i na celebrity, o kterých jste možná ani netušili, že mají sourozence, s nímž sdíleli dělohu.
10. 06. 2022

Narozeniny dnes slaví slavná dvojčata, sestry Olsenovy. Ty vykoukly na svět 13. června 1986 kalifornském Sherman Oaks. To je příležitost podívat se i na další slavná dvojčata. Ale začněme dnešními oslavenkyněmi.

Mary-Kate a Ashley Olsenovy

Obě sestry se poprvé proslavily jako Michelle Tanner v seriálu Plný dům, kde hrály jako malá batolata. V šesti letech spolu Mary-Kate a Ashley začaly hrát v televizních a filmových projektech, které pokračovaly až do jejich dospívání. Prostřednictvím své společnosti Dualstar se Olsenky v mladém věku zařadily mezi nejbohatší ženy v zábavním průmyslu. Jsou také známé módní návrhářky, založily úspěšné značky The Row a Elizabeth and James (pojmenovanou po jejich sourozencích).

Elizabeth Olsen: Jak vybudovat kariéru ve stínu slavných dvojčat

Petr a Matěj Formanovi

Narodili se herečce Věře Křesadlové a režisérovi Miloši Formanovi. Od malička měli tedy logicky k filmu velmi blízko. Před kamerou se oba poprvé objevili na sklonku 60. let v trilogii o rodině Homolkových. Petr vystudoval loutkoherectví na DAMU a Matěj šel na filmovou a televizní grafiku. V roce 1984 založili první divadelní spolek, o šest let později vzniklo Divadlo bratří Formanů, kde uváděli velmi populární inscenaci Obludárium. Petr Forman v současnosti pokračuje v herecké práci, vidět jsme ho mohli třeba v ve filmech Horem pádem, U mě dobrý nebo seriálu Zdivočelá země. Matěj ilustruje knihy, věnuje se scénografii a aktuálně má po premiéře představení Kniha džunglí, kterou coby režisér uvedl v divadle Azyl 78. Zajímavé je, že Miloš Forman má ještě jeden pár dvojčat, Jima a Andyho, se spisovatelkou Martinou.

Formai profimedia-0611306757.jpg

Petr a Matěj před bustou svého otce, která byla loni odhalena ve Formanově ulici v Čáslavi. Foto: Petr Topič / Mafra / Profimedia

Hunter a Scarlett Johanssonovi

Jsou dvojčata, ale není toho moc, co by je dělalo identickými. Například Hunter je o 30 centimetrů vyšší než jeho slavná a o tři minuty starší sestra. Zatímco Scarlett je slavnou herečkou, Hunter se více zaměřuje na politiku. Mimo jiné pomáhal bývalému prezidentovi Baracku Obamovi v kampani v roce 2008.

Johanssons profimedia-0211219038.jpg

Mike a Bob Bryanovi

Nejúspěšnější deblový pár tenisové historie loni v srpnu ukončil svou hvězdnou kariéru. Se svým rozhodnutím jsou legendární dvojčata spokojená. Za svou dlouholetou kariéru společně nad hlavu zvedli neuvěřitelných 119 trofejí. Pomohli týmu USA k vítězství v Davis Cupu v roce 2007. Vybojovali zlatou medaili na olympijských hrách v Londýně v roce 2012 a poté vyhráli další čtyři velké turnaje, počínaje US Open 2012, po němž následovalo Australian Open, Roland Garros a Wimbledon. Této sérii se přezdívá Golden Bryan Slam. Někteří fanoušci si je budou pamatovat pro jejich typickou oslavu vítězství v podobě narážení hrudí.

Bryanovi profimedia-0662628738.jpg

Bratři Bryanovi si užívají tenisový důchod, ale veteránské turnaje občas navštíví

Tomáš a David Svobodovi

Také u nás v Česku máme unikátní sportovní dvojčata. Jde o olympijského vítěze z Londýna, moderního pětibojaře Davida Svobodu, a mistra světa v biathle (kombinace běhu a plavání) Tomáše Svobodu. Společně vytvořili projekt pro sportovce – Kalokagathia Aliance. Jde o sportovní školu, která má poskytnout žákům základní vzdělání a všeobecné sportovní předpoklady na jednom místě.

Rami a Sami Malekovi

Rami a Sami nemají jen podobně znějící jména, ale vypadají téměř úplně stejně. Když byli mladší, využívali toho ve svůj prospěch, konkrétně k tomu, aby pomohli Samimu vystudovat vysokou školu. Rami je herec, který za roli Freddieho Mercuryho ve filmu Bohemian Rhapsody obrdžel Oscara, zatímco jeho jednovaječné dvojče Sami je učitelem v Los Angeles.

Psali jsme: Pravda kazí příběh. V čem nám lhaly hudební filmy?

Benji a Joel Maddenovi

Joel Rueben Madden je frontmanem americké poppunkové kapely Good Charlotte a také hudebním producentem a hercem. Navíc byl jmenován i velvyslancem dobré vůle UNICEF. Je ženatý s adoptivní dcerou legendárního Lionela Richieho, herečkou, zpěvačkou a influencerkou Nicole Richie, mají spolu dvě děti. Čtyři roky byl také porotcem v The Voice Australia. V rámci kapely spolupracuje se svým identickým dvojčetem Benjim, který je v Good Charlotte kytaristou, mají spolu i projekt The Madden Brothers. Díky své švagrové Nicole se seznámil a později oženil s její dobrou kamarádkou, herečkou Cameron Diaz, před třemi lety se navíc s pomocí náhradní matky stali rodiči.

Vivienne a Knox Jolie-Pittovi

Jedná se o nejmladší sourozence velkého potomstva Angeliny Jolie a Brada Pitta. Ti se rozešli v roce 2016. Do rodiny patří ještě Shiloh, Zahara, Pax a Maddox. Vivienne a Knox si už stihli udělat jméno i v Hollywoodu. V roce 2016 Knox namluvil postavu Ku Ku v animovaném filmu Kung Fu Panda 3. Vivienne získala svou první hereckou roli ve filmu Zloba – Královna černé magie z roku 2014, ve kterém po boku své matky ztvárnila mladší verzi postavy jménem Aurora, v dospělém podání ji hrála Elle Fanning.

Jolieovi profimedia-0640188834.jpg

Celý klan na premiéře filmu Eternals, zleva Shiloh, Zahara, Angelina, Vivienne, Maddox a Knox

Ashton a Michael Kutcherovi

Ashton Kutcher je známý americký herec. Jeho bratr Michael trpí dětskou mozkovou obrnou a dělí své dny mezi práci v obchodní společnosti a motivačním mluvením pro mladé lidi s postižením. Ashton dokonce kvůli onemocnění svého bratra studoval obor Biomedicínské inženýrství na univerzitě v Iowě, aby mu dokázal pomoct. Studium nedokončil, protože dostal zajímavou nabídku na modeling a rozjížděla se jeho herecká kariéra. O biomedicínské inženýrství se stále zajímá a investoval peníze do biotechnologických firem, které se snaží usnadnit život pacientům s amyotrofickou laterální sklerózou a Parkinsonovou chorobou.

Psali jsme: Nejchytřejší celebrity a jejich studijní obory

Kutcherovi profimedia-0167432536.jpg

Byznysmen Michael a jeho dvojče Ashton Kutcherovi


Kam dál? Rodina je základ státu. I hudebního světaZdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM