Ranní klub /
Celý playlist
Mix

Žádné líbání s Julií Roberts a jiné oblečení pro čaroděje: Herci, kteří se nebáli mluvit do scénáře a změnili tak vyznění svých postav

Avatar photo Eliana Moravcová
14. 07. 2022

Natáčení filmu je vždy týmová práce. Přestože má většinou poslední slovo režisér, mnohdy o svých postavách rozhodují i samotní herci, kteří občas změní některé scény nebo dokonce rysy svých postav. Některé z těchto změn pak mají zásadní vliv na konečný výsledek filmu.

Jason Isaacs požádal o změnu vzhledu pro Luciuse Malfoye ve filmech o Harrym Potterovi

Jason Isaacs zazářil v roli opovrženíhodného čaroděje Luciuse Malfoye, který považuje chudé za méněcenné a ne zcela čistokrevné kouzelníky nenávidí. Prvotní myšlenkou bylo, že by měl herec ve své roli nosit proužkovaný oblek a krátké vlasy s černobílými pruhy. Isaacs však tuto vizáž odmítl s tím, že jeho postava by se určitě neoblékala jako mudla (člověk, který není kouzelník). Sám proto navrhnul, aby nosil dlouhou bílou paruku a k tomu okázalý kouzelnický oděv.

Samuel L. Jackson rozhodl o finálním názvu filmu Hadi v letadle

Hadi v letadle (Snakes on a Plane) je název filmu, který vám okamžitě dá představu o zápletce. Zajímavé je, že se měl film původně jmenovat jinak. Producenti chtěli film pojmenovat Pacific Flight 121. Představitel hlavní role Samuel L. Jackson je však požádal, aby zanechali filmu jeho pracovní název, který mu připadal jednoduchý a chytlavý.

Robert Pattinson, John Travolta nebo Ryan Gosling museli výrazně snížit cenu, aby dostali vysněnou roli

Eliana Moravcová / 12. 07. 2022

Denzel Washington odmítl být milencem Julie Roberts 

Případ Pelikán je investigativní thriller z roku 1993 s Denzelem Washingtonem a Julií Roberts v hlavních rolích. Denzel byl v té době na vrcholu své kariéry. Přestože by bývalo bylo pro diváky líbivé vidět ve filmu mezi herci romantiku, Washington požádal, aby byly romantické scény z filmu odstraněny, jelikož mu nebylo příjemné líbat ženu, která nebyla jeho etnického původu.

Mike Myers požádal o změnu Sherkova přízvuku v hotovém filmu

Mike Myers namluvil postavu Shreka ve čtyřech dílech ságy o tomto zlobrovi. Zajímavým faktem je, že když už byl první film zcela hotový, Myers nebyl spokojený s kanadským přízvukem, který dal hlavní postavě Shreka. Zeptal se proto, zda by mohl postavu nadabovat znovu, tentokrát však se skotským přízvukem. Přetočení Meyrsova hlasu stálo produkci přibližně 4 miliony dolarů navíc, naštěstí však měl film tak obrovský úspěch, že se jim peníze rychle vrátily zpět.

Alan Rickman přepsal některé ze svých scén ve filmu Robin Hood: Král zbojníků

Alan Rickman si zahrál roli zlého šerifa z Nottinghamu ve filmu Robin Hood: Král zbojníků z roku 1991 s Kevinem Costnerem v hlavní roli. Scénář se mu však příliš nelíbil, a tak se britský herec rozhodl změnit některé své repliky, aby byla jeho postava dynamičtější a nepředvídatelnější. Provedené změny dokonce fungovaly tak dobře, že ostatní herci, kteří o Rickmanových dodatcích ke scénáři nevěděli, reagovali na vtipy svého kolegy ve filmu upřímně.

Kim Kardashian a skandál s róbou po Marilyn, Lady Gaga v saku po Michaelu Jacksonovi aneb Slavní v šatech z druhé ruky

Karin Šnýdrová / 05. 07. 2022

Rihanna, Jennifer Lawrence a další celebrity se otevřeně postavily proti toxickým dietám a tlaku veřejnosti na krásnou postavu

Eliana Moravcová / 07. 07. 2022

Zdroj: Brightside.me
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM