Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
Mix

Horoskop na září: Lvům hrozí zásah do financí, Váhy by si měly hýčkat zdraví, Střelci se mohou stěhovat

Avatar photo Roman Zahrádka
31. 08. 2023

Měsíc září nám nabídne mnoho příležitostí a vybídne nás také k řadě rozhodnutí. Bude totiž plný zkoušek a lekcí, abychom poznali, čeho jsme schopní, a jak dalece si dokážeme stát za svými rozhodnutími. Bude nás učit odhodlanosti a také naslouchání hlasu svého srdce. Jakmile se rozhodneme poslechnout hlas svého srdce a nepodlehneme strachu, tlaku či manipulaci, budeme moci dosáhnout velmi příznivých výsledků. Využijme tedy energie měsíce září k důležitým rozhodnutím.

Můžeme uzavírat smlouvy a dohody, vždy se ale snažme, aby panoval mezi zúčastněnými stranami soulad. Možná to bude někdy vyžadovat kompromis, ale i ten by měl být v souladu s hlasem našeho srdce. Nedělejme nic, o čem nebudeme stoprocentně přesvědčeni. A to bez ohledu na to, v jaké se právě nacházíme situaci a jak se věci jeví. Vše totiž bude mít dlouhodobé účinky a důsledky. Jak zasejeme, tak později sklidíme. V září nastává také vhodný čas na uzavření manželství, otevření nového podnikání, změnu pracovních podmínek, stávajících nebo i nových smluv. Vždy přitom vycházejme ze svého srdce, nikoli z ega a strachu.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Cameron Diaz se k hraní hned tak nevrátí: Mateřství je pro ni zázrak

Michaela Dočkalová / 28. 08. 2023

Beran

Berani budou nejspíš podléhat silným emocím. Důležité však bude nelitovat se a pochopit, že každá situace má řešení. A pokud nepůjdou některé situace hned změnit, bude důležité, jak na ně Berani zareagují. Září bude jinak pro Berany rozhodujícím měsícem. Pokud udělají správné kroky ve své mentální mysli, povede to k jejich další proměně. Nejprve se na to ale musí psychicky připravit. K Beranům budou přicházet i další témata, která se budou nejvíce týkat spolupráce s okolím. Bude proto důležité ozdravit všechny narušené vztahy na pracovišti nebo s obchodními partnery. Berani by také měli být hodně vidět, proto by měli vyrazit do společnosti a být aktivní na internetu. Bude to pro ně důležité, protože jim to může do budoucna přinést kýžené ovoce.

Býk

Září Býkům zvýrazní životní téma, na kterém budou pracovat nejen po zbytek letošního roku, ale i v dalších letech. Půjde o výměnu společnosti, která je obklopuje. A protože se Býci začnou vnitřně měnit, budou měnit i vnější prostředí, v němž žijí. Většina z nich cítí, že se v jejich životě začíná dít něco velkého, co je posune dál. Bude proto čas na nové nápady, novou práci nebo nové podnikatelské aktivity. Také na zvelebení vlastního těla, na kterém by měli zapracovat. Měli by zaměřit svoji pozornost na zdravější životní styl, změnit svoje stravování – více dbát na kvalitu než na kvantitu, a zajít si na preventivní prohlídky. Stejně tak by si měli dát do pořádku veškeré doklady a dokumenty a především svůj partnerský vztah. Budou to do budoucna potřebovat.

Blíženci

Blížencům osud už nějaký čas připravuje podmínky pro novou práci. Počínaje zářím mají teď tři roky na to, aby ze sebe vytvořili silnou autoritu a pracovně úspěšného člověka, který umí vydělat peníze na všechno, co potřebuje k životu. Pokud to Blíženci zvládnou, budou peníze doslova přehazovat vidlemi. Nebude to ale zadarmo, musí na sobě opravdu zapracovat a dostat ze sebe to nejlepší, čeho jsou schopni. Bude to tedy pro začátek chtít změnu přístupu k dosavadnímu životu a více si pohlídat jak fyzické, tak i psychické zdraví, aby měli Blíženci později na všechno dostatek energie. Tímto měsícem se také uzavírá období, které Blíženci prožívali od loňského roku, během kterého si měli udělat pořádek mezi přáteli a zjistit, kdo se jako přítel jenom tváří.

Lvi mají autoritu, Vodnáři inspirují: Kdo je nejlepší šéf podle horoskopu?

Tereza Braunová / 24. 01. 2023

Rak

Celoroční téma Raků podtrhl minulý měsíc, kdy se Raci setkali s autoritou a emocemi. Například pokud chtěl prosadit svou jejich partner nebo nějaký úředník, vedoucí, učitel, soudce či policista. Raci považují za svou rodinu také přátele a bezpečně poznají, s kým se mají stýkat a s kým už nikoli. Přátelství je pro ně nesmírně důležité. Nejen rodina. A právě září jim v tomto ohledu hodně napoví. Měli by se proto vyhýbat lidem, kteří v nich vyvolávají nepříjemné emoce. V tomto měsíci je rovněž čeká vyřizování záležitostí na úřadech, ale ani tím by si neměli nechat zkazit náladu, pokud na ně bude nějaký úředník nepříjemný. Nejlépe pro ně bude naučit se odpočívat a hlavně si to nevyčítat. A pokud už chtějí něco dělat, mohou odpočinek využít k učení něčeho, co by mohli pro sebe využít.

Lev

Saturn se nachází v Rybách a bude tam několik let. Pro Lvy to bude znamenat citelný zásah do jejich majetkových poměrů a financí. Tato konstelace začne přitom v září výrazně ovlivňovat touhy Lvů po vlastnění a žití podle jejich představ. Během tohoto měsíce se budou proto zamýšlet nad tím, jak více vydělat a jak zkvalitnit svoji práci. Kdo z nich nebude pracovně spokojen, bude to chtít napravit. Měsíc září bude vhodný na investice a nákupy. Lvi si tak budou moci pořídit to, po čem prahnou. A neměli by zapomenout ani na svůj šatník. Bude to také období, kdy by si měli udělat ve svém životě pořádný úklid. Jaký to bude mít vliv na jejich pracovní uplatnění? Obrovský! Před Lvy budou totiž velké výzvy, kterou budou chtít uskutečnit, a k tomu potřebují zázemí, o které se budou moci opřít.

Panna

Panny se budou učit navazovat výhodnou spolupráci a vyjednat si pro sebe vyhovující podmínky. Musí proto rozumět smlouvám a dokumentům, v nichž se mohou skrývat záludnosti. Bude proto důležité postupovat v klidu a udělat ze sebe alespoň na chvíli diplomaty. A také si dávat pozor na falešné sliby. Pro některé to bude víc než aktuální. Panny se mají přitom v letošním roce posunout a zmoudřet. A hlavně pochopit, jak udělat další životní kroky, které jim mají prospět. Musí proto nalézt svůj střed, i když není jednoduché nalézt v současném složitém světě sám sebe. Pannám budou ale tentokrát přát příznivé energie, díky čemuž budou moci začít realizovat nějaký nový projekt, udělat nová rozhodnutí nebo se ve stávající práci zdokonalit. Některé Panny začnou zase spolupracovat se zahraniční firmou a tak je čekají cesty do ciziny.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Váhy

Na Váhy bude dál působit planeta Saturn. Je tomu tak proto, aby se zamyslely nad svým fyzickým i psychickým zdravím, proto se budou muset v září hýčkat. Zejména svoje tělo, aby ho udržely co nejdéle zdravé a v plné kondici. Bude proto dobré podstoupit preventivní prohlídky, aby Váhy věděly, na čem jsou. Bude třeba si hlídat hlavně ledviny a ledvinové kameny. Také překyselení organismu, jež pramení z nezdravého stravování. Bude zapotřebí dostat do těla více minerálů a vitamínů, a také žít v klidu, nepropadat stresu, vyhnout se hysterii, žárlivým scénám a nerozčilovat se, protože rozčilování znamená mstít se vlastnímu zdraví pro hloupost druhých. Váhy by si měly uvědomit svoji jedinečnost a nepropadat občas pocitům, že je nemá nikdo rád. Spíše by se měly zaměřit na vyhledávání kvalitních lidí, s nimiž mohou spolupracovat.

Štír

Štírům bude připadat, že čas letí jako splašený a začnou si uvědomovat vzácnost každého okamžiku. Život se s nimi nemazlí a kdo z nich má dlouhodobého partnera po boku, může si gratulovat. Proto bude vhodné se zaměřit na zkvalitnění partnerského vztahu a snažit se, aby soužití vyhovovalo oběma. Měsíc září udělá totiž v partnerských vztazích Štírů prověrku. Pevné vztahy budou upevněny a ty nestabilní se rozpadnou. Mnoho Štírů může upevnit svůj vztah například společnou investicí do nějakého majetku, protože znají sílu peněz a vědí, že společné vlastnictví zavazuje. Stejně tak dobře vědí, nesmí pustit otěže z rukou. Když to udělají, doplatí na to. Dalším tématem Štírů bude vztah k dětem, kdy by se měli postarat o to, aby z jejich dětí něco bylo, byly chytré, měly dobrou práci a uměly si vydělat.

Střelec

Střelci by si měli uvědomit, jak důležitý je pro ně domov, rodina a bydlení. Saturn v Rybách je bude tlačit k tomu, aby začali některé věci dokončovat, nejvíce právě směrem k rodinnému zázemí a partnerským vztahům. Je tudíž možné, že se řada Střelců přestěhuje nebo úplně promění tvář svého domova. Zkrátka a dobře, jejich rodinné zázemí projde velkou transformací. Ruku v ruce s tím půjdou i změny v osobním životě, neboť Střelci budou chtít žít jen s tím, koho chtějí mít na blízku. Platí to i o kamarádech a spolupracovnících, mezi nimiž Střelci provedou změny, a to i přesto, že vlastně žádné změny nechtějí. Témata změn a zkvalitňování se tedy nejvíce dotknou bydlení, rodinných vztahů a zázemí a také žen a vztahů s nimi. Některá rozhodnutí Střelců mohou být v těchto směrech až radikální, protože cítí, že je čas posunout se v životě dál.

U Střelce s make-upem nepochodíte: Kdo má podle horoskopu raději přirozenost?

Tereza Braunová / 01. 02. 2023

Kozoroh

Někteří Kozorohové jsou stále pod vlivem peněz, které vládnou světu. Budou proto neustále řešit, co, kdy a kde mají zaplatit, aby se zbavili všech povinností a byli svobodnější. Kozorozi se totiž narodili proto, aby žili v hojnosti a každý člověk si vytváří tak velkou hojnost, jak velké je jeho myšlení. Před Kozorohy se nyní otevře nové téma, které budou řešit dlouhodobě. Půjde o vztahy v rodině a hlavně se sourozenci nebo sousedy. Období po nich bude také vyžadovat, aby se učili nové věci a zmodernizovali své myšlení tím, že začnou ještě více používat moderní technologie. Bude třeba se více orientovat v počítačích a mobilech a někteří Kozorozi budou muset řešit svoje auto, pokud ho vlastní. Buď ho vylepší nebo opraví, anebo zatouží po novém. Někteří budou v práci absolvovat školení, a kdo podniká, uvědomí si, že je čas učit se novým věcem.

Vodnář

Vodnáři si začnou v září určovat nové životní priority a pokusí se naladit svůj život na vyšší hodnoty, kterými jsou rodina, partnerské vztahy a rodinné zázemí. Stejnou pozornost zaměří i na svoji práci a vztahy na pracovišti, protože je pro ně důležité umět vydělávat peníze a zacházet s nimi. Vodnáři prošli v minulých letech velkou osobnostní proměnou. Kdyby je někdo dlouho neviděl, řekl by, že jsou to úplně jiní lidé. Nyní se začne proměňovat jejich myšlení. Budou chtít vynikat v práci a dělat jen tu, která je naplňuje a baví. Budou od života vyžadovat větší stabilitu a už nebudou chtít lítat ode zdi ke zdi. Zatouží budovat a také něco vybudovat. Za svou práci budou chtít pořádnou odměnu, aby si mohli začít plnit svoje sny. Nakonec k tomu všemu najdou cestu, protože budou pracovat a zároveň si s prací hrát.

Ryby

Ryby se ocitnou uprostřed silného emočního období a budou mít o čem přemýšlet. Postavení planet je bude nutit vnímat, že se mění jejich vnější svět, a změny vnějších podmínek nebudou přitom náhodné. Je jasné, že všechny změny nepřijdou hned, ale budou se postupně vytvářet podle toho, jak Ryby žily a co si přály. Velkou pozornost budou muset tentokrát Ryby zaměřit na správnou životosprávu a pracovat na tom, aby měly zdravá játra, žlučník, slinivku a slezinu, a vyhnuly se tak problémům s trávením. Větší pozornost by měly věnovat také svým chodidlům. Pokud jim budou dobře sloužit, budou Ryby vnímat pevnou půdu pod nohama a stabilnější ukotvení v životě, protože v sobě mají hodně rozporů. Problém s chodidly by znamenal ohrožení jejich životní pozice. Ryby si tedy budou muset v září udělat pořádek ve svém zdraví, kolem sebe a v sobě.

Zázračné dítě, jehož předčasná smrt je nevyřešenou záhadou: Wolfgang Amadeus Mozart zanechal v hudbě nesmazatelnou stopu

Kristýna Ševčíková / 27. 08. 2023

Večeře s Gwyneth Paltrow, večírek s Leonardem DiCapriem: Pronajměte si dům od slavných, levné to ale není

Michaela Dočkalová / 25. 08. 2023

Autor článku je vydavatelem časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s kartářkou a psychoterapeutkou Hankou Takácsovou Kubátovou a astroložkou, spisovatelkou a koučkou Martinou Blaženou Boháčovou

 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM