Expres Drive /
Celý playlist
Kultura

Popcorn & deka: Nasedněte do vesmírné lodi s mladým padouchem, teenagery se superschopnostmi a hodně zvláštní rodinou

Petr Šilha
08. 07. 2022

Je rok 2089, sedíte hluboko v protiatomovém krytu a venku zuří zombie apokalypsa. Díky bohu máte ale přístup i ke katalogu online streamovacích služeb začátku 21. století! Čím si zkrátit nudu nukleárního holokaustu?

Stranger Things

Studená válka. Zlo z jiné reality. Nečestné úmysly armády Spojených států amerických (to jsou ti parchanti, co chtěli pitvat E. T.). Tyhle všechny pohromy se valí na náš svět a v cestě jim stojí jen parta mladých dobrodruhů a jejich kamarádka se superschopnostmi. Streamovací gigant uvedl na svůj web poslední dvě epizody čtvrté série, která opět vyvolala celosvětovou vlnu nostalgie po 80. letech! Koneckonců, ve studené válce jsme prakticky znovu, tak proč k tomu nepřibalit i ty super diskotékové hity a letní dětská dobrodružství, že?

V plánu je ještě pátá série, která příběh definitivně uzavře – ale na tu si budeme muset pár let počkat. Ani to však nebude nejspíš definitivní tečka za světem, který Stranger Things představil – tvůrci v nedávném rozhovoru zmínili, že už mají v hlavě nápad na spin off.

Kde? Netflix
Kdo? Millie Boby Brown, Finn Wolfhard, Winona Rider, David Harbour

Jak dnes vypadají dětské hvězdy seriálu Stranger Things: El už nepřipomíná kluka, Dustin udělal osvětu

Karin Šnýdrová / 30. 06. 2022

Hříšníci (Shameless)

Příběh sleduje divoké životní eskapády šesti sourozenců. Jejich mentálně narušená matka je opustila (jen občas se zastaví a pokusí se unést nejmladšího z nich) a otec alkoholik je co chvilku vykrade. Přesto, že se jedná o remake stejnojmenného britského seriálu, skvělé herecké výkony a výborně napsané postavy z této černé komedie dělají počin, který si nechcete nechat ujít! Seriál není nový, má už jedenáct sérií a ukončený příběh. Dlouho však nebyl u nás nikde k vidění – až nyní se první dvě série objevily na HBO Max.

Kde? HBO Max
Kdo? William H. Macy, Emmy Rossum, Ethan Cutkosky, Jeremy Allen White, Shanola Hampton

The Orville

Všichni nasedejte na palubu vesmírné lodi Orville! Vyrážíme na roztodivná dobrodružství na dalekých planetách! Že vám to zní jako nezajímavé vykrádání Star Treku? Jenže tuhle jízdu stvořil, a také v ní hlavní roli hraje, Seth McFarlane. Ano, ten Seth McFarlane, co vymyslel Griffinovy (neboli Family Guy, také na Disney+) a rozezněl vaše bránice u filmu Méďa (Ted). Můžete se být jistí, že ani u jeho nového projektu se nudit nebudete. 

Kde? Disney+
Kdo? Seth McFarlane, Adrianne Palicki, Penny Johnson Jerald, Scott Grimes

Mimoni 2: Padouch přichází (Minions 2: Rise of Gru)

Hravá komedie vás zavede do začátků zločinecké kariéry záporádka Gru (Já, padouch) a jeho věrných roztomilých přisluhovačů. V kulisách 70. let budete sledovat první grandiózní schémata tohoto ztřeštěného zločince a jeho bláznivě vtipných nohsledů, takže si dejte pozor, ať se v kině při salvách smíchu neudusíte popkornem! 

Kde? Kino
Kdo? Steve Carell, Pierre Coffin, Alan Arkin, Taraji P. Henson, Michelle Yeoh (v českém znění Jiří Lábus, Pavel Zedníček, Sandra Pogodová, Miroslav Hanuš, Jan Šťastný, Anna Brousková)

Severance 

Také vás nebaví chodit do práce? Pak by zaměstnání v novém mysteriózním seriálu streamovací služby Apple TV+ bylo něco pro vás. Zaměstnanci tajemné společnosti mají totiž rozdělené vědomí: Když jsou v kanceláři, nepamatují si nic ze svého osobního života a naopak ve volném čase neví nic o tom, co dělají v zaměstnání. Hlavnímu hrdinovi Markovi, který vede jednu divizi v této tajuplné firmě, rozdělení plně vyhovuje. Díky tomu se v práci nemusí vyrovnávat se smrtí své ženy. Ovšem pouze do doby, než se u dveří jeho volnočasového já objeví neznámý muž na pokraji smrti, který tvrdí, že je jeho kolegou. Začíná tak cesta za odhalením skutečné náplně práce, na kterou si nikdo nepamatuje…

Kde? Apple TV+
Kdo? Adam Scott, Zach Cherry, Brit Lower, John Turturro

Filmové novinky představuje Veronika Koloušková:

Další díly (266)

Popcorn & deka: Pusťte si domů zdivočelé roboty, superhrdiny šmrncnuté heroinem či halucinogenní animák

Petr Šilha / 01. 07. 2022

Popcorn & deka: Je libo seriál o gangsterech, vesmírný animák, nebo dáte přednost kultovním Sedmikráskám?

Petr Šilha / 24. 06. 2022

Úvodní foto: CinemArt

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM