Sunday Night Cream /
Celý playlist
Ostatní

Jak dnes vypadají dětské hvězdy seriálu Stranger Things: El už nepřipomíná kluka, Dustin udělal osvětu

Karin Šnýdrová
30. 06. 2022

Obyvatelé fiktivního městečka Hawkins si získali srdce diváků doslova přes noc. Z neznámých dětských tváří se staly hvězdy světového formátu a seriál Stranger Things jedním z nejsledovanějších televizních děl Netflixu. Už zítra zpřístupní streamovací platforma poslední dva díly čtvrté série se stopáží celovečerního filmu. Ještě než ale usednete k obrazovce, pojďte se s námi podívat na to, jak vyrostli hlavní hrdinové. 

Přestože klíčových postav je v seriálu, jehož děj se odehrává v osmdesátých letech minulého století, víc než dost, největší změnou prošly ty nejmladší. Vzpomenete si na to, jak vypadala Jedenáctka, Mike nebo Dustin na začátku příběhu?

První řada Stranger Things vyšla 15. července 2016, na tu čtvrtou si však fanoušci museli počkat dlouhé tři roky. Sedm epizod mohli zhlédnout letos na konci května a další dvě jim budou k dispozici teprve zítra. Trpělivost se v tomto případě ovšem vyplatila. Nejenže si seriál drží vysoký rating, ale přichází s o poznání delšími díly. Ten závěrečný z nové série bude trvat dvě hodiny a třicet minut. 

THB, Skam, Euforie, Sexuální výchova: Nejlepší seriály pro generaci Z

Karin Šnýdrová / 06. 05. 2022

Millie Bobby Brown (18) alias El 

Ačkoliv za sebou měla pár epizodních rolí, popularitu jí přineslo až účinkování v Stranger Things, kde si zahrála dívku s telepatickými a telekinetickými schopnostmi. Scénář první řady vyžadoval, aby si oholila hlavu. O své vlasy sice přijít nechtěla, ale nakonec se k radikálnímu sestřihu přece jen nechala přesvědčit. Postavu Jedenáctky alias Eleven, zkráceně El vystihla Millie Bobby Brown dokonale, a to i přesto, že od dětství trpí vrozenou vadou sluchu. Postupem času na jedno ucho úplně ohluchla, a tak měla při natáčení často problém rozumět pokynům režiséra, pokud nemluvil dostatečně nahlas. 

Millie Bobby Brown se musela kvůli roli El v první sérii ostříhat na krátko, na premiéru čtvrté řady dorazila s dlouhou blond hřívou

Finn Wolfhard (19) alias Mike Wheeler 

Stejně jako ostatní herci neměl ani Finn Wolfhard nejmenší tušení, že se ze seriálu Stranger Things stane celosvětový trhák, a to doslova hned po uvedení. I když ho úspěch těšil, záhy zjistil, jaké nepříjemnosti sláva obnáší. Musel se vypořádat s absolutní ztrátou soukromí a děsilo ho, že na ulici jej pronásledovali dospělí muži. Když zrychlil krok, zrychlili také, jakmile třináctiletého herce dohnali, požadovali po něm společnou fotku. Podobných zážitků má hned několik. Když odpověděl, že není v pořádku, aby pronásledovali děti a že si s nimi žádná selfíčka dělat nebude, vysloužil si nálepku arogantní hvězdy. 

I Finn Wolhard si prošel pořádnou změnou image. Mimochodem věděli jste, že první polibek v životě dostala Millie Bobbi Brown právě od něj?

Noah Schnapp (17) alias Will Byers

Už od začátku byl důležitým členem dětské party, v první sérii si ovšem nezahrál tolik jako jeho kolegové. Will byl totiž uvězněn v alternativní dimenzi a děj se točil hlavně kolem toho, jak jej zachránit. Noah Schnapp tedy doufal v pokračování seriálu, aby dostal před kamerou větší prostor. Ale ani on nevěřil, že by show u diváků zabodovala a natočily se další epizody. Jeho tužby byly nakonec vyslyšeny a postava Willa Byerse hraje důležitou úlohu dodnes. A protože ještě neměla žádný objekt zájmu, spekuluje se nad její sexuální orientací. 

Noah Schnapp si v první sérii příliš nezahrál, ale vše dohnal v dalších řadách. Aktuálně se hodně mluví o jeho sexuální orientaci.

Gaten Matarazzo (19) alias Dustin Henderson 

Roli vtipálka Dustina získal i díky nemoci, kterou trpí. Kleidokraniální dysplázie je vzácné genetické kostní onemocnění, které ovlivňuje růst kostí a zubů. Postihuje jedno z milionu dětí, a protože se o něm Dustin Henderson na konkurzu rozpovídal, scénáristi se ho rozhodli využít i v seriálu. Ostatně postava Gatena na něj upozorňuje hned v první řadě, když si z chlapce utahují spolužáci kvůli chybějícímu chrupu. Popularita Stranger Things zvýšila povědomí o kleidokraniální dysplázii a Gaten Matarazzo se stal nejen televizní hvězdou, ale také tváří charity CCD Smiles. 

Sympatický Gaten Matarazzo trpí vzácným onemocněním. Díky úspěšnému seriálu se dostalo do povědomí veřejnosti

Caleb McLaughlin (20) alias Lucas Sinclair 

Posledního člena ústřední party ztvárnil Caleb McLaughlin, nadaný tanečník, který svou kariéru odstartoval na Broadwayi. V roce 2012 si střihnul roli Simby v muzikálu Lví král. Následovala řada malých seriálových postav, ale až díky Stranger Things se mu otevřely brány Hollywoodu dokořán. Herec se netají tím, že od začátku věřil v úspěch zmiňovaného seriálu. Už podle scénáře věděl, že to bude televizní hit. 

Nejstarší z party je Caleb McLaughlin. Ten jako jediný věřil, že ze seriálu Stranger Things bude hit

Zneužitá Růženka a Karkulka, která propagovala panenství. Opravdu jde o původní význam pohádek?

Karin Šnýdrová / 29. 06. 2022

Televizní hvězdy 90. let: Kam se poděly, jak dnes vypadají a čemu se věnují?

Redakce / 28. 06. 2021

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM