Odpoledne na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Taylor Swift zlomila rekordy, teď bude sbírat ceny

Avatar photo Václav Mašinda
20. 11. 2022

Tento týden měl vzhledem ke čtvrtečnímu svátku dva pátky. Ale neděle zůstala jen jedna. A to je v pořádku. Přestože je volným dnem, je neděle zároveň po pondělí jeden z nejméně oblíbených dnů. Volno končí, myslíme na pondělí… Ale abychom nebyli tak negativní, vylepšíme to hitparádou Expres Top.

Tedy desítkou nejhranějších songů, které doplňuje pět novinek z éteru Expres FM plus jeden bonus. Ve zkratce, nejlepší hudba v metropoli napresovaná do jedné hodiny.

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Inhaler – Love Will Get You There

Někdo jim přezdívá U2 junior, ale oni si zvolili název Inhaler. Dublinská formace v čele se synem Bona z U2 Elijahem Hewsonem plánuje nové album, kterého bychom se měli dočkat 17. února. Pracovali na něm s producentem Tonym Gennem, který jim zajistil skvělý sound i na debutové desce It Won’t Always Be Like This. Druhá deska se bude jmenovat Cuts & Bruises a bude mít 11 skladeb. Část nového materiálu představí Inhaler jako předskokani na evropském turné Arctic Monkeys, stejně tak budou jako support na jednom koncertu Harryho Stylese na ikonickém Slane Castle nebo Samu Fenderovi v St. James Parku. Novinka Inhaler má název Love Will Get You There.

10. Lazer Viking – Oh Boi

Jakub Kaifosz neboli Lazer Viking byl před dvěma roky v Holandsku na jednom koncertu, kde mu učaroval zvuk kláves Arp Odyssey a první song, který na něm vyťukal byl Yr Body, který jako singl můžete znát z vysílání Expres FM. Následně prodal skoro všechny kytary a ponořil se do zvuku nul a jedniček. Jeho album Tunnel Vision je od jara k mání ve vinylové podobě a Oh Boi je aktuální singl z něj. 

Novinka: Gorillaz – Baby Queen

Nový song od Gorillaz má příběh s kořeny v Thajsku v roce 1997. To když thajská princezna obklopená bodyguardy na koncertu Blur při písni Song 2 dala stage diving. A po letech se Damonu Albarnovi zjevila ve snu, a tak o tom s Gorillaz udělali zasněnou skladbu Baby Queen. Ještě než u téhle skladby zmáčkneme play, je dobré připomenout, že Blur budou po osmi letech koncertovat. Jednou, ve Wembley, 8. července a s podporou Slowthai, Jockstrap a Self Esteem. 

Nová hudba: Damon Albarn pro Gorillaz zhudebnil svůj sen o divoké thajské princezně

Radek Bureš / 16. 11. 2022

9. Circa Waves – Do You Wanna Talk

Celkem překvapivě vydali v září Circa Waves EP Hell On Earth, aby hned krátce na to oznámili páté album Never Going Under. To, podle nich startuje novou éru kapely. Jako pilotní singl vydali píseň Do You Wanna Talk.

Novinka: Rose Gray – Prettier Than You

Kousek od centra Londýna má svůj byt zpěvačka Rose Gray. V Anglii velmi skloňované jméno, které uvízlo i v našich sítích, a to se singlem Prettier Than You. Singl, který je údajně inspirován New Order a Madonou, se ocitl i na soundtracku hry FIFA 2023. V klipu si Rose Gray na písečku hraje s Kenem a dalšími plastikovými hochy, následně vypadá jako Lady Miss Kier z Dee-Lite a je ztraceně hot.

8. Sad Night Dynamite – What Does That Make Me?

Podle renomovaného magazínu NME jsou britští Sad Night Dynamite jednou z nejvíce rostoucích hvězd festivalové sezony. Což potvrzují i novým singlem What Does That Make Me? 

Novinka: Iggy Mayerov – Millennial Cliché

Čeští Iggy Mayerov minulý pátek konečně vydali debutovou desku Millennial Cliché. Název dostala po bouřlivém brainstormingu ve zkušebně a navíc jejich skladby prý vyjadřují to, co oni sami jako mileniálové řeší. Úzkosti, deprese, hledání sebe sama… Millennial Cliché je už také pátečním koncertem pokřtěno.

Iggy Mayerov: Kytarové plochy máme rádi a nebojíme se je použít

Redakce / 09. 11. 2021

7. Pip Millett – Slow

V Manchesteru narozená zpěvačka a skladatelka Pip Millett vzala Spojené království útokem svým chladným, emocionálním spojením R’n’B a soulu. Její milostný vztah k hudbě začal během školních let, kdy dostávala hodiny kytary jako dárek od své maminky, načež se přestěhovala do Londýna studovat hudbu. 

Novinka: Confidence Man – Luvin U Is Easy

Poslední novinka je od australských Confidence Man. I když jejich první deska vyšla v roce 2018, málokdo ji zaznamenal. Ale od letošního Glastonbury jsou velmi sledovanou kapelou. Dokonce se hovoří o tom, že je to až kriminální čin, jak svět ignoroval tuto čtveřici s letní hymnou Holiday. Z jejich druhé desky Tilt je tu další skladba, kde Confidence Man ubrali na energii, ale pořád to skvěle hraje. Nese název Luvin U Is Easy.

6. Noel Gallagher’s High Flying Birds – Pretty Boy

Bratrská polovina neexistujících Oasis, Noel Gallagher, loni se svou skupinou vydal kompilaci největších hitů Back The Way We Came: Vol 1 (2011–2021), která obsahovala dvě nové písně. Singl Pretty Boy je ale prvním příspěvkem z dalšího řadového alba, které nás čeká příští rok.

5. Calvin Harris & Charlie Puth & Shenseea – Obsessed

Calvin Harris byl šest let po sobě na špici žebříčku nejlépe placených djů než ho z ní sundali Chainsmokers. I to je možná důvod, proč si nahrává hudbu, aniž by očekával nějaký extrémní zisk. Ale nakonec i album Funk Wav Bounces Vol. 2 je úspěšné a co singl, to nesporný hit. 

4. DMA’S – Everybody’s Saying Thursday’s The Weekend

Australani DMA’S materiál na svoji druhou desku vybírali ze 70 demosnímků, které nahráli během pandemie. Cílem bylo nahrát desku, která bude odlehčená a dávat lidem radost. Nakolik se to podařilo, se můžeme částečně přesvědčit ze singlu Everybody’s Saying Thursday’s The Weekend. 

3. Harry Styles – Music For A Sushi Restaurant

Harry Styles byl ve velkém očekávání, jak dopadne na evropských cenách MTV. A nakonec bylo zklamání, když ze sedmi nominací získal jen jednu cenu za nejlepší živé vystoupení. Je tedy evidentní, že ho lidé berou jako šoumena. A jak ho vidí porota, co se týká Grammy, uvidíme 5. února. A řekněme, že album Harry’s House bez šance rozhodně není.

2. Arctic Monkeys – Body Paint

Ze sedmé řadové desky Arctic Monkeys s názvem The Car je Body Paint druhým oficiálním singlem. Kritiky o něm hovoří, že se velmi těsně přiblížil tvorbě Davida Bowieho ze 70. let. 

Bonus: Channel Tres – 6am

Kdo prakticky nikdy nedělá veselé věci, je kalifornský rapper a zpěvák Channel Tres. Navzdory tomu chtěl udělat song, který by lid spojil, a tak je tu 6am. Je o tom, jak někteří lidé chodí z práce v 6 hodin ráno, někteří lidé opouštějí klub v 6 hodin ráno a tohle může být soundtrack k tomu všemu. Channel Tres se objevil na albu Mura Masy a v Austrálii jede tour s Flumem, ve Státech má koncerty téměř vyprodané. Příští rok přijede svoji novou desku Real Cultural Shit představit i do Evropy. 

1. Taylor Swift – Anti-Hero

Taylor Swift je v centru všeho dění i oceňování… Naposledy na cenách MTV a na únor i ona má velkou řádku nominací v rámci Grammy. Skladbě Anti-Hero, která vyšla jako pilotní singl, se dostalo nové úpravy s kapelou Bleachers. Což je domovská parta Jacka Antonoffa, jednoho z producentů alba Midnights. 

Beatles byli líní, The Rolling Stones vsadili na rozkrok a mimino od Nirvany na soudy: Příběhy nejslavnějších desek

Radek Honc / 09. 11. 2022

Největší čeští hitmakeři: Maestro a bonviván Petr Hapka byl nezapomenutelný projevem i melodiemi

Pavel Kučera / 18. 11. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM