Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Damon Albarn pro Gorillaz zhudebnil svůj sen o divoké thajské princezně

Avatar photo Radek Bureš
16. 11. 2022

Nejslavnější animovaná skupina světa chystá nové album, na kterém se objeví i singl, k jehož vzniku přispěl sen frontmana Gorillaz i Blur, Damona Albarna. Novou desku natočili i irští Inhaler, kteří neúnavně křižují svět, jen v Česku byli letos hned třikrát. S novinkou se hlásí i tuzemská kapela Iggy Mayerov.    

Českým posluchačům představujeme i nové výrazné jméno britského popu, Rose Gray. Koho naopak už z éteru Expres FM dobře znáte, je australská čtveřice Confidence Man, která se připomíná dalším singlem z ceněného alba Tilt. 

Ženatý se závazky po 35 letech: Z Ala je bojovník jiu-jitsu, Kelly po rakovině bojuje s roztroušenou sklerózou a Peggy je potřetí vdaná

Denisa Grofová / 14. 11. 2022

Gorillaz – Baby Queen

Gorillaz vydali další singl z jejich chystané osmé desky, která se bude jmenovat Cracker Island a vyjde 24. února. Ke skladbě Baby Queen inspirovala Damona Albarna thajská princezna, která v roce 1997 dorazila na koncert Blur v Thajsku. Koncert sledovala na trůnu obklopeném ochrankou, ale během skladby Song 2 skočila nečekaně do lidí. Damonovi se o princezně nedávno zdálo, ve snu už ji potkal jako dospělou královnu. Právě o tom je tahle melancholická skladba.

Inhaler – Love Will Get You There

Irská kytarovka, jejíž frontmanem je Elijah Hewson, se díky prvnímu alu It Won’t Always Be Like This zbavila nálepky „kapely Bonova syna“. Během rok trvajícího turné okolo celé planety, které čítalo vlastní koncerty i předskakování Arctic Monkeys a Kings Of Leon, zvládli napsat i druhou desku. Bude se jmenovat Cuts & Bruises a vyjde 17. února. Inhaler po vydání desky opět vyrážejí na turné, z Ostrovů zamíří do Ameriky, následně se vrátí do Evropy, kde budou opět předskakovat Arctic Monkeys. Česko, kde letos vystoupili hned třikrát (na samostatném koncertu v Lucerna Music Baru, na Colours Of Ostrava a před pražským koncertem Arctic Monkeys), tentokrát v současném tourplanu nemají.   

Rose Gray – Prettier Than You

Zpěvačka a skladatelka Rose Gray patří k novým výrazným jménům na poli britského inteligentního popu. Tohle je její aktuální singl, který podle samotné zpěvačky inspirovali New Order a Madonna.

Confidence Man – Luvin U Is Easy

Australská taneční čtveřice Confidence Man, jejíž členové se skrývají pod pseudonymy Janet Planet, Sugar Bones, Clarence McGuffie a Reggie Goodchild, letos zabodovala svým druhým albem s názvem Tilt. Pochází z něj i tento singl. Tahle parta z Brisbane je aktuálně na turné, pokud byste jejich taneční rytmy chtěli slyšet živě, musíte si pospíšit do Velké Británie, Irska a Španělska, případně se po Vánocích vydat do jejich domoviny.   

Iggy Mayerov – Millennial Cliché

Pražská kapela Iggy Mayerov vydala minulý týden konečně své debutové album Millennial Cliché, z nějž do playlistu Expres FM nasazujeme titulní singl. Křest alba pak proběhne už tento pátek 18.11. v Kasárnách Karlín.

Iggy Mayerov: Kytarové plochy máme rádi a nebojíme se je použít

Redakce / 09. 11. 2021

Když jednoho Brouka hraje Ind a Boba Dylana 6 různých lidí: Neprávem opomíjené filmy o muzikantech, které nabízejí neskutečnou zábavu či podívanou

Pavel Kučera / 10. 11. 2022

Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM