Víkend na Expres FM /
Celý playlist
Hudba

Expres Top: Romy odložila kytaru, od The xx si dává pauzu a chrlí taneční hity

Avatar photo Václav Mašinda
04. 06. 2023

První červnová neděle se pomalu chýlí ke konci, ale počasí a účes stále drží. A to je moc dobře, protože my pro vás máme plejádu nejlepší a nejnovější hudby, kterou jsme namačkali do jedné hodiny zvané Expres Top. A ta hudba je sluncem a doslova i růžovou barvou zalitá.

Neděle
17:00 – 18:00
Expres TOP
10 nejhranějších songů Expres FM + 5 novinek.
Václav Mašinda

Novinka: Dua Lipa – Dance The Night

Růžová barva zmíněná v úvodu se týká především první novinky. Je součástí filmu, který v první polovině prázdnin vyžene miliony lidí od vody rovnou do kina. Ryan Gosling je Ken a Margot Robbie je Barbie. Ztělesněný příběh plastové blondýny má nabitý soundtrack, o který se postarali Mark Ronson a Andrew Wyatt. Najdete v něm jména jako Charlie XCX, Lizzo, Dominik Fike, Haim, Katy Perry nebo Snoop Dog. Především tam hraje prim Dua Lipa, která v Barbie ztvární sama sebe. Její hudební příspěvek filmu se jmenuje Dance The Night.

Nová hudba: Blur překvapili fanoušky, oznámili vydání alba a rovnou nabídli ochutnávku

Radek Bureš / 24. 05. 2023

10. Overmono – Good Lies

Jeden děká techno a druhý drum’n’bass. A dohromady jim to už osm let ladí v bratrském seskupení Overmono. Tom a Ed mají na svém kontě spoustu remixů, mimo jiné Thoma Yorka nebo Eda Sheerana, ale taky debutové album, ze kterého pochází titulní singl Good Lies.

Novinka: Luude & Bru-C & Kevin Lyttle – TMO (Turn Me On)

Druhá novinka vzešla z počítače australského producenta Christiana Bensona, kterého už česká drum’n’bassová scéna zná z loňského festivalu Let It Roll jako dje s aliasem Luude. Je to ten, který zremixoval Big City Life od Mattafix nebo Down Under kapely Men At Work. Nyní v jeho síti uvízl singl TMO (Turn Me On) od karibského Kevina Lyttla. Tehdy si jako celník a radiový dj vydělal 1.500 dolarů, aby si mohl v pronajatém studiu v roce 2003 udělat dancehallový megahit. Ten se dočkal své úpravy po 20 letech. Hlasem jej doplnil i rapper Bru-C.

9. Tea Sofia – Whoa

Srbsko a Litva je zastoupená v tomto singlu. Zpěvačka Tea Sofia ale běžně dává rozhovory v češtině, narodila se totiž v Praze, stejně jako se to stalo v případě Expres FM a Večerní Show.

Tea Sofia: Dělám spíš odlehčující hudbu, ale neříkám, že zas nespadnu do nějakých úzkostí

Vladimír Pavlík / 05. 04. 2023

Novinka: Ben Howard – Couldn’t Make It Up

Londýnský písničkář ovlivněn Joni Mitchell nebo duem Simon & Garfunkel začal psát své první skladby. První desku Every Kingdome vydal po třech EP v roce 2011. Do 14 dnů si budeme moct poslechnout jeho páté album nazvané Is It?. A naživo se pak Ben Howard představí na slovenském festivalu Pohoda v Trenčíně a následně 11. července v pražských Žlutých lázních, kde se zastaví ke konci svého letního turné. Pilotní singl z chystaného alba se jmenuje Couldn’t Make It Up.

8. Tom Grennan – How Does It Feel

„Chtěl jsem natočit desku, u které by si lidi mohli klidně zatancovat a pobavit se. Chtěl jsem, aby cítili, že nemají žádný stres a žádné starosti a singl How Does It Feel to bezezbytku splňuje,“ řekl Tom Grennan na účet své desky What Ifs & Maybes, která vyjde už 16. června. 

Novinka: Taylor Swift & Ice Spice – Karma

Mezi novinkami se tento týden objevila i Taylor Swift. Ze své desky Midnights vybrala song Karma a do studia pozvala Ice Spice. Trochu se Taylor vyčítá, že je tato verze kalkul. Že si prý všimla úspěchu PinkPantheress, která vydala Boys Is A Liar právě s rapperkou z Bronxu. My na podobné narážky nehledíme a singl hrajeme!

7. DMA’s – Fading Like A Picture

DMA’s už minulý rok oznámili novou desku How Many Dreams? a postupně z ní vydali čtyři songy. Fading Like A Picture je zatím posledním, který tahle australská parta prezentuje. 

Novinka: We Are Domi – FU

Poslední novinka je od česko-americko-norské formace We Are Domi. Dominika Hašková, Casper a Benjamin vydali ze svého EP další singl s názvem FU. Co to asi tak znamená? Zkratka finančního úřadu to asi nebude. Mimochodem, za pozornost stojí i klip, který byl natočen ve formátu 4:3. V tom jsme koukali na filmy a seriály ve své staré telce.

6. Jazzy – Giving Me

Zpěvačka Jazzy má Dublin jako své nej město, ale dokázala by si představit, že by žila v Galway. Nebo někde, kde je víc než 28 stupňů, čili teplo. Její hudební inspirací byla Lauryn Hill a v mobilu jí momentálně nejčastěji hraje zpěvačka Bklava. Toto je její první sólový singl Giving Me.

5. Hooverphonic – Mysterious

V této trojici mají své stálé místo Alex Callier a Raymond Geerts. Jen pozice zpěvačky je trochu nejistá. Tady se hodně alternovalo, ale s dvanáctou deskou se do této belgické formace vrátila Geike. Z alba, které teprve vzniká, jsme si do našeho playlistu vybrali song Mysterious.

4. Blur – The Narcissist

Kdo se vrátil do povědomí, je kapela, která lehce hibernovala a k probuzení došlo minulý rok. To Blur ohlásili pár koncertů. A komu to trochu pálilo, tak si hned domyslel, že bude i deska. A ta nakonec bude. Damon Albarn oslovil Jamese Forda, aby jim na desku The Ballad of Darren produkčně dohlédnul. Deset (v lepší verzi dvanáct) songů zabalených do cédéčka si budeme moct pořídit 21. července. Prvním singlem je The Narcissist.

3. Rudimental & Charlotte Plank & Vibe Chemistry – Dancing Is Healing

„Ani nemůžeme uvěřit, že už je to 10 let, co jsme vydali své první album,“ prozradili Rudimental v rozhovoru, když představili i nový singl Dancing Is Healing. Ruku v ruce s tímto singlem ještě uvedli remixovou podobu právě debutového alba Home. Ke spolupráci si vybrali britsko-australskou zpěvačku Charlotte Plank, kterou v magazínu NME označili jako jednu z největších nadějí hudebního průmyslu. A pak nechybí hudební inženýr a dj Vibe Chemistry, s jehož prací se můžete seznámit na letošním festivalu Let It Roll.

2. Harry Styles – Satellite

Fanoušci rozpadlé formace One Direction se na chvíli tetelili blahem, když zjistili, že se opět sešli ve studiu. Pravda je taková, že comeback se nekoná, z pětice byli ve studiu jen tři, Harry Styles chyběl. Natáčel se speciální song na sólo album Liama Payna. Harry si jede svoji kariéru. Z třetího alba Harry’s House vydal singl Satellite.

Za co utrácí Harry Styles? Čtěte v našem článku!

Bonus: Lakeside X – Time Has Come

Co nevidět v Praze zahrají kultovní Depeche Mode. Na jejich Memento Mori tour jim v evropské části předskakují berlínští Hope. Ovšem pro české fanoušky je tu speciální podpora domácích Lakeside X. V minulosti šlo o seksupení fanoušků Depešáků, kteří objížděli jejich koncerty tak dlouho, až založili kapelu. Loni vydali desku Love Dissapears, se kterou jim pomáhal německý producent Daniel Myer. A co v Letňanech uslyšíme? Jistě to bude i nový song Time Has Come.

1. Romy – Enjoy Your Life

Jedničkou playlistu Expres FM je zpěvačka indie party The xx Romy Medley Croft. Singl, který navazuje na loňský hit Strong, se jmenuje Enjoy Your Life. V něm bystré ucho poznalo i část skladby La Vita od Beverly Glen-Copeland. Na skladbě se v roli producentů podíleli Stuart Price, Fred Again a Jamie z domovské kapely The xx.

Všechno nejlepší, děti: The Who stvořili hymnu mládí, Kim Wilde obdivovala děti v USA, The Beatles utěšovali Lennona juniora

Pavel Kučera / 01. 06. 2023

Jiří Burian aka Kapitán Demo: Teď jsou pro mě prioritou zahraniční trhy

Miloš Pokorný / 30. 05. 2023

Úvodní foto: DFP Photographic / Shutterstock.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM