Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Nová hudba: Blur překvapili fanoušky, oznámili vydání alba a rovnou nabídli ochutnávku

Avatar photo Radek Bureš
24. 05. 2023

Dlouhých osm let čekali fanoušci na koncerty britpopových legend Blur. A letos se dočkali, protože parta kolem Damona Albarna vyráží na turné po Evropě, Asii a Jižní Americe. To ale není všechno, jako blesk z čistého nebe přišlo oznámení o vydání nového alba, které rovnou doprovodil pilotní singl. 

Irské hitparády aktuálně ovládá mladá zpěvačka Jazzy se svým debutovým singlem Giving Me. Její krajanka, někdejší polovina Moloko Roísín Murphy, vydá po prázdninách nové album. Své debutové album vydala po sedmi EP velšská bratrská dvojice Overmono, oblíbený anglický zpěvák Tom Grennan chystá už třetí dlouhohrající desku.  

 

Nejlepší kytaristi: Kariéru Steve Ray Vaughana utnula tragédie, John Frusciante je pro Red Hot Chili Peppers rozdílovým hráčem

Pavel Kučera / 23. 05. 2023

Blur – The Narcissist

Legendární Blur se probudili k činnosti. Letos po dlouhých 8 letech opět vyjíždí na koncerty včetně dvou vystoupení ve Wembley. Navíc nečekaně oznámili i vydání své deváté řadové desky. Bude se jmenovat The Ballad Of Darren. Album, které navazuje na zatím poslední řadovku The Magic Whip z roku 2015, vyjde 21. července. Jako ochutnávku zároveň s oznámením Damon Albarn a spol. vydali první singl The Narcissist.

Overmono – Good Lies

Uznávané elektronické duo tvoří bratři Tom a Ed Russellovi. Název projektu, který funguje od roku 2015, dalo jejich rodné město Overmonnow ležící na řece Monnow ve Walesu kousek od hranic s Anglií. Po sedmi EP jim 12. května konečně vyšla regulérní debutová deska s názvem Good Lies, z které vydali skvělý titulní singl. 

 

Jazzy – Giving Me

26letá irsko-jamajská zpěvačka a skladatelka Jazzy patří k výrazným novým jménům na taneční scéně. V minulosti na sebe upozornila spoluprací s projektem Belters Only, teď vydává svůj oficiální debutový singl. S ním se fanynka Lauren Hill, Raye, nebo Karen Harding stala první irskou interpretkou, která ovládla žebříček Spotify Ireland Top 50 Chart. Jen Irsku zaznamenala píseň Giving Me 2,2 milionů streamů, což znamená platinovou certifikaci.

Tom Grennan – How Does It Feel

Stále populárnější 27letý anglický zpěvák a skladatel oznámil vydání své třetí desky. Bude se jmenovat What Ifs & Maybes a vyjde 16. června. Najdete na ní i tento aktuální singl. Toma uvidíme letos i v Česku, 21. července vystoupí na festivalu Colours Of Ostrava. Je to mimochodem zatím jediný zveřejněný termín turné mimo Ostrovy. 

Róisín Murphy – The Universe

Irská hvězda Róisín Murphy, která letos oslaví kulatiny, ohlásila vydání svého šestého sólového alba. Jeho název je Hit Parade a vyjde 8. září na kultovní značce Ninja Tuna. Produkce se ujal respektovaný německý DJ Koze. Tohle je z alba aktuální singl.

Expres Top: Foo Fighters přetavili smutek z odchodu kamaráda v novou desku

Václav Mašinda / 21. 05. 2023

Chtěla dokázat, že netěží jen ze známého jména: Deska Janet bořila hitparády, obal pobouřil puritány

Pavel Kučera / 18. 05. 2023

Úvodní foto: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM