Ranní klub /
Celý playlist
Hudba

Exkluzivní premiéra: Lake Malawi vydávají nový singl Mermaid Surf Club, ideální k dovolené u moře

Redakce
18. 08. 2022

Česká kapela s mezinárodními ambicemi vydává novou píseň, která předznamenává i nové album. Ve skladbě hostuje talentovaná britská zpěvačka Abi F. Jones. Skladba kombinuje prvky popu, R’n’B a rapu.

Tři měsíce po vydání skladby High Speed Kissing přicházejí Lake Malawi s dalším singlem. Synthpopovou náladu tentokrát nahradily akustické nástroje a rhythm’n’bluesové prvky s až rapovými částmi hostující zpěvačky. 

Praha ve světových videoklipech: Šedá komunistická kulisa pro INXS, Rihanna na záchodě v klubu, pro Simply Red hrála Moskvu

Pavel Kučera / 16. 08. 2022

Abi F. Jones se na skladbě podílela i autorsky, když skladbu napsala společně se členy Lake Malawi (Albert Černý a Jeroným Šubrt) a norským producentem Einarem Kvaløy. Skladba má romantickou pozitivní atmosféru, což odhaluje i samotný název skladby Mermaid Surf Club. „Posledních pár let jezdím s mojí přítelkyní Bárou hodně surfovat a totálně jsme tomu sportu a životnímu stylu propadli. Chtěl jsem napsat singl, který by to vyjádřil, což se nakonec povedlo v rámci této spolupráce. Všechno plynulo naprosto přirozeně a skladba Mermaid Surf Club je tak oslavou surfování, moře a nomádského způsobu života, který je s tím spojený. Tak trochu doufáme, že z toho vznikne soundtrack pro všechna letní, přímořská videa našich fanoušků,“ popisuje vznik celé skladby frontman Lake Malawi, Albert Černý.

Single Mermaid Surf Club je již třetím singlem, který Lake Malawi letos naservírovali svým fanouškům. Rozhodně se ale nejedná poslední singl tohoto roku, jelikož po prázdninách vyjde kapele po dlouhých pěti letech nové album, které kapela v listopadu pokřtí v pražském klubu Roxy. 

Lake Malawi: Chceme dělat soundtrack k životům lidí

Miloš Pokorný / 22. 07. 2022

Nová píseň Lake Malawi a We Are Domi spojuje české finalisty Eurovize

Redakce / 27. 04. 2022

Foto: Tisková zpráva Lake Malawi 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM