Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
Ostatní

Nová píseň Lake Malawi a We Are Domi spojuje české finalisty Eurovize

Redakce
"Do Dominiky jsem se zamiloval na první poslech," říká Albert Černý z Lake Malawi k novému společnému singlu se skupinou We Are Domi. Trojice s Dominikou Haškovou v čele bude reprezentovat Česko na letošní Eurovizi, stejnou zkušenost mají Lake Malawi taky za sebou.
27. 04. 2022

Albert Černý a Dominika Hašková, zpěváci kapel Lake Malawi a We Are Domi, spolu nahráli nový singl s názvem High-Speed Kissing, který dnes vychází s klipem pod taktovkou režiséra Ruye Okamury.

Láska na první poslech

Novinku napsal Albert spolu s maďarskou zpěvačkou Gabi Knoll a dánským producentem Esbenem Svane na akci Songwriting Camp CZ. Projektu, který propojuje české a zahraniční producenty, skladatele, textaře a interprety, podle zahraničního vzoru v Česku každoročně pořádá Jan Vávra. Z tohoto kreativního prostředí vzešlo mnoho českých hitů včetně skladby Friend Of A Friend, s kterou Lake Malawi reprezentovali Českou republiku na finále Eurovize v roce 2019.

Skladba High-Speed Kissing byla od začátku napsaná jako duet, aniž by bylo jasné, kdo jej bude ve finální podobě s Albertem zpívat. Samotná spolupráce s We Are Domi vznikala postupně. "Dominiku s kapelou jsem poprvé objevil v živém videu z pražského Vnitroblocku, kde zpívala píseň Come Get Lost, a zamiloval jsem se do jejího hlasu na první poslech. Málo zpěvaček má takhle přirozený neafektovaný projev a výbornou angličtinu." vysvětluje Albert.

Smysluplné spojení

Oslovit Dominiku ke spolupráci jej však napadlo až mnohem později. "Měli jsme písničku dlouho v šuplíku a pořád jsme hledali ideální zpěvačku. Teprve když We Are Domi zvítězili v českém kole Eurovize, uvědomil jsem si, že by byli pro High-Speed Kissing perfektní. Nejenom že se Dominika do skladby hodí svým hlasem, ale dávalo nám smysl i spojení s Eurovizi – my se připomeneme eurovizním fanouškům a naši zahraniční fanoušci můžou naopak díky High-Speed Kissing hlasovat pro We Are Domi v Eurovizi."

Albert je známý tím, že se vždy snaží do hudby otisknout silnou emoci a jinak tomu není ani v tomto případě. Energická skladba má svěží a pozitivní náladu, která má v posluchači navodit dobrý pocit ze života, což je v této době více než potřeba. Vše je navíc umocněno odlehčeným klipem z baseballového hřiště Eagles Praha ve stylu amerického teenage filmu. Režíroval ho talentovaný Ruy Okamura, který stojí také za klipem k písní Lights Off, s níž vystoupí We Are Domi na letošní Eurovizi v Turíně. Kamery se ujal vyhledávaný Anton Evdoshenko.

Skladba High-Speed Kissing vychází těsně před začátkem letošní Eurovize a stává se tak zajímavou spoluprací bývalých úspěšných eurovizních reprezentantů Lake Malawi (skončili celkově na 11. místě ze 41. soutěžících) a současných českých reprezentantů We Are Domi.

Albert a Domi.JPG


Kam dál? Mikýřova úžasná pouť na AndělyFoto: Lake Malawi

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM