Expres Drive /
Celý playlist
Aktuálně

Týdenní horoskop: Blíženci se ocitnou pod tlakem, Rybám se může ozvat minulost, Raky čeká nervóznější období

Avatar photo Roman Zahrádka
13. 08. 2023

Týden od 14. do 20. srpna nám nabídne příliv energie a větší odvahu ke změnám. Půjde o čas, kdy bude snazší jít více do hloubky, odpoutat se od starých záležitostí, neužitečných lidí a rozseknout to, co se doposud vleklo. Bude však třeba dávat si pozor na vznětlivost, unáhlenost a snažit o větší sebekázeň. Hrozit nám mohou nebezpečí úrazů, zvláště při řízení vozidla anebo při práci s elektrickými spotřebiči či technickými zařízeními.

Od tohoto týdne až do března příštího roku potrvá velmi důležité období pro naše životy. Jako by vysvitlo světlo na konci tunelu. Období totiž přináší naši obrovskou proměnu. Veškeré úsilí, které jsme až doposud vynaložili, bude po zásluze odměněno. Vše se začne řešit samo, a k tomu, kde budeme muset vynaložit nějaké úsilí, budeme včas vyzváni. Stačí jen naslouchat a nechat se vést proudem dění. Vše se bude samozřejmě odvíjet od našeho postoje k životu a dění kolem nás. Toto období je příznivé k rozhodnutím, že založíme rodinu, požádáme svůj protějšek o ruku nebo započneme nové plány. Platit to bude pro každý směr.

Astrologicky bude Slunce ve znamení Lva v opozici na Urana České republiky ve znamení Vodnáře, Merkur v Panně bude zase v kvadrátu na Marse naší republiky. Co tyto aspekty znamenají? Výsledkem mohou být těžké boje našich sportovců a kriminalistů s protivníky, přičemž výsledky nemusí odpovídat snaze a vynaloženému úsilí.

A jak na tom budou jednotlivá znamení?

Úžasný hlas a nezapomenutelné hity: Whitney Houston by oslavila šedesátiny

Pavel Kučera / 09. 08. 2023

Beran

Berani, jako ohnivé znamení, se budou učit šetrně sdělovat věci členům své rodiny, s nimiž budou mít vztahy jak na houpačce. Z případných rozhovorů a rodinných diskuzí mohou však vyplynout nečekaná překvapení a změny. Je docela možné, že tyto debaty nic konkrétního nevyřeší, ale vnesou alespoň do vtahů i komunikace větší jasno a přičistí rodinnou atmosféru. Vedle toho se budou nenápadně otevírat před Berany nové cesty a perspektivy, proto by měli být obezřetní v případech, že jim bude něco sdělováno, protože se mohou mezi řádky dozvědět i nějaké odpovědi na své vnitřní otázky, které si už nějaký čas kladou. Bude třeba se neukvapovat a sledovat byť i náznaky něčeho důležitého, co může v budoucnu obrátit kroky Beranů zcela jiným směrem.

Býk

Býci se ocitnou v karmickém období, během kterého začnou měnit svůj životní postoj, názory a náhled na okolní svět. Stejně tak je může svazovat nějaké tajemství z minulosti, které je tíží, ale mohou také klidně zápasit sami se sebou i s tím, co chtějí uskutečnit a co k nim stejně přichází. Tohle všechno bude mít společného jmenovatele. Bude to příprava na měsíc září, v němž je čeká zakončování některých životních situací a něčeho, na čem dlouhodobě lpí, leč je to uměle udržované při životě a dávno mrtvé. Podstatně lépe na tom budou nezadaní Býci. Zvláště pokud mají ještě dovolenou, která je bude svádět k nezávazným flirtům a pokušením, zábavě, setkávání a seznamování. Může je potkat i nevšední seznámení s někým, s kým později vytvoří trvalý vztah.

Blíženci

V životě Blíženců se může leccos uvolnit a rozeběhnout správným směrem. Pozor ale na přílišnou horlivost, netrpělivost či ukvapenost. Pokud se jich Blíženci nevyvarují, protože ne všechno bude hned viditelné, mohou si svůj budoucí úspěch zbytečně blokovat a vytvořit nové překážky a stagnaci. Energie jim však budou přát a začnou je tlačit k pozdějším úspěchům, o nichž zatím nemají ani sebemenší tušení. Tyto úspěchy mohou přitom zasáhnout prakticky jakoukoliv oblast jejich života. Na druhé straně se Blíženci setkají v tomto týdnu s nervoznější a hektickou atmosférou, protože se mohou v některých záležitostech dostat pod větší tlak, než jsou schopni unést. Měli by však vědět, že to bude jen dočasné období bez vážnějších následků, proto by měli zachovat klid.

Největší workoholici horoskopu

Redakce / 06. 04. 2022

Rak

Před Raky se rýsuje trochu nervóznější období, protože bude kolem nich najednou plno dětí a také starostí s nimi. Nicméně se nakonec ukáže, že to budou radostná a pozitivní rozrušení, než větší komplikace, které by je měly znervóznit. V něčem ale přesto Raci podlehnou osudu, a to v případě, že se v jejich životě objeví něco nového nebo opětovně začínajícího. Tyto záležitosti nemusí právě procházet s velkou okázalostí slavobránou, protože budou spíše obtížnější a svízelné a ne všechno bude hned napoprvé jasné. Raci se tak mohou občas dostat i do nechtěných sporů, v nichž ale budou s konečnou platností důležitá jejich rozhodnutí a dosažené výsledky. Neměli by se proto nechat strhnout emocemi či návaly rozčílení, ale díky trpělivosti zvládnout i nemožné.

Lev

Lvi se v tomto čase zaměří více na profesní oblast a kariéru než na dovolenou, kterou se budou snažit dohnat jen někteří, aby si udrželi klidné rodinné zázemí, které je pro Lvy důležité. Nicméně tento týden neslibuje Lvům idylické období, a to jak na pracovišti, tak i doma. V práci mohou narážet na nespolehlivé a problematické kolegy, zejména pokud jde o ženy. Na Lvech přitom bude ležet břímě mnoha závazků, které budou podmíněny termíny a kvalitou, ale někteří spolupracovníci pro ně nebudou mít pochopení, protože budou duchem více venku, kde bude panovat pěkné počasí, než v práci. Ale ani doma nečekají Lvy snadné chvilky. Měli by se připravit na to, že budou muset řešit s partnery komplikované situace, které se jim neustále vracejí do života.

Panna

Týden vyzkouší Panny především z toho, jak jsou pevné ve víře a trpělivosti, protože leccos z toho, co si naplánují, mohou do poslední chvíle provázet obavy, nejistota či pochybnosti, zda vše skutečně klapne tak, jak má. Týkat se může ponejvíce dovolených, které jsou spojeny s cestami a dopravními prostředky. Panny nejspíš nebudou chvílemi zcela chápat, co se kolem nich děje, nicméně s lehkostí a bravurou budou schopny buď vše zdárně vyřešit, nebo najít zcela jinou a pro ně vhodnější alternativu. Jediné, co je může vyvést z rovnováhy, bude případná netrpělivost z vlastní strany, která může zapříčinit ztracené šance nebo zbytečný výdej energie, jejichž vinou zůstanou jejich touhy a přání nenaplněny.

Nejvěrnější znamení zvěrokruhu: Partner ve znamení Býka nebo Panny je životní výhra

Tereza Braunová / 05. 04. 2023

Váhy

Váhy bývají někdy až příliš důvěřivé a snadno podlehnou falešným lichotkám či slibům. Nakonec jim mnohdy zůstanou oči pro pláč. Nejsou však často bez viny ani ony samotné, protože se uchylují k drobnějším lžím nebo vychytralosti. Je tomu tak proto, že jsou jako jedno z mála znamení obdarovány vnitřním šarmem, který by ale neměly zneužívat v neprospěch druhých. A právě tomu všemu by se měly v tomto týdnu vyvarovat, aby je uvedené nesnáze zase nepřiměly k pláči anebo se necítily špatně, pokud se budou snažit někoho přechytračit. Na druhé straně je tu dobrá zpráva, pokud jde o lásku. Váhy v city příliš věřit nemusí, ale tentokrát se jim může naskytnout vhodná příležitost k seznámení nebo i k něčemu víc, pokud o sobě nezačnou pochybovat nebo hledat záminky, jak pochybnosti vyvolat.

Štír

U Štírů může docházet k přehodnocování vlastních postojů, osamostatňování nebo se začnou více zajímat, co se kolem nich vlastně děje. Měli bych však být opatrní, pokud se pod vlivem změny vlastních postojů ocitnou před nějakým zásadním rozhodnutím či podpisem nějaké smlouvy. Nicméně jim bude období příznivě nakloněno, pokud se rozhodnou vystoupit z každodennosti a stejně tak jim neuškodí obměnit okruh lidí, s nimiž se stýkají, a nahradit je jinými. Čas bude přát i lásce, zamilovanosti a novým seznámením, proto se může u některých Štírů z prvotního flirtu vyklubat hlubší cit. Neměli by však příliš tlačit na pilu a nechat věci volně plynout, dokud v obou partnerech neuzraje rozhodnutí pro něco víc, co může přejít v trvalý vztah. V opačném případě by mohli počínající lásku zadusit.

Střelec

Osud se v případě Střelců nezastaví ani během tohoto času, což je může strhávat k uspíšení rozhodnutí a unáhlenosti. Pokud tomu podlehnou, budou nakonec ze svých rozhodnutí smutní a začnou si je později vyčítat. Důležité pro ně bude samotné rozhodnutí a jeho nasměrování, protože musí vystihnout správný moment, který má vše spustit. Od něho se totiž bude odvíjet i to, nakolik si jím Střelci obhájí nebo posílí svoje dosavadní jistoty, úspěchy v práci, vztahy či nakolik ovlivní svoje další životní oblasti. Týden bude ale jinak pro Střelce radostný, protože budou díky slunečnému počasí překypovat optimismem. Ale ani tím by se neměli nechat příliš ukolébat, neboť radostné vzrušení nemusí trvat příliš dlouho, a případné odměny či bonusy se mohou rychle rozplynout jak pára nad hrncem.

Tajuplné výlety po Čechách: Naše nejvyšší hory Krkonoše nabízejí magická místa i energii drahých kamenů

Roman Zahrádka / 29. 07. 2023

Kozoroh

Mnozí Kozorozi budou sice ještě plánovat dovolené, aby naplnili své touhy a udělali radost druhým, avšak mohou být překvapeni vývojem událostí ve společnosti, proto si nakonec začnou více hlídat nabyté jistoty. Díky tomu se některým z nich podaří nalézt klíč k prolomení dosavadní úspěšnosti, protože čas bude Kozorohům příznivě nakloněn, i když se tu a tam může objevit nějaká drobná překážka, háček, klička nebo odbočka. První vlaštovky mohou sice začít přilétat až koncem srpna, avšak v celé své kráse se objeví na konci roku. Do té doby bude alespoň čas na dotahování rozdělaných záležitostí a odstranění nerozhodnosti, která mnohdy Kozorohům svazuje nohy. Proto neuškodí, když se teď na chvíli uchýlí do své samoty a dopřejí si klid na to, aby v nich mohly dozrát finální kroky.

Vodnář

Vodnáři se dočkají posílení své stability, a to nejen v práci, ale i mezi svými přáteli. Přispějí k tomu častější setkávání nebo společenské aktivity. Dokonce i v případě úředních záležitostí či úředních osob bude stát rozhodnost a úspěch na jejich straně. Je to k nevíře, ale bude se jim nadmíru dobře dařit také profesně i v partnerských vztazích. Není proto vyloučeno, že nezažijí žádné silné výkyvy nebo extrémy, pokud si je nezaviní sami. Tohle vše posílí jejich sebevědomí. Začnou v sobě objevovat skrytou odhodlanost pustit se do něčeho nového – do nějakých projektů či vztahů, které je mohou posunout dál. Nebude prakticky nic, v čem by neobstáli, naopak mohou dosáhnout určitého vrcholu, z něhož budou vzhlížet na ostatní znamení minimálně do konce srpna, možná ještě o něco déle.

Ryby

Hlásit o slovo se začne minulost Ryb. Potrápit je mohou především vztahy a city, mohou jim také vstoupit do cesty dosud jim neznámé osoby, které by si však měly ve svém životě do budoucna ponechat, nebo jim alespoň věnovat větší pozornost. Některé věci se začnou rodit svízelně, až komplikovaně. Nakonec se ale vyjasní a stanou se pro Ryby cennou devízou na cestě dalším životem. Pozor by si Ryby měly dávat hlavně na zbrklost, přešlapy a rychlé soudy, protože by je mohly potrápit víc než ty, kterých se budou dotýkat. Jestliže se jich ale Ryby vyvarují, pak je čeká vcelku pohodové období, které je může obdarovat radostí, kterou příliš neoplývají. Dokonce i tehdy, pokud se věci nevyvíjí od počátku příznivě a objeví se nečekané starosti. Ryby mohou díky tomu konečně objevit sílu radosti ze života.

Jako voda a oheň: Tahle znamení zvěrokruhu se vzájemně nesnesou ani minutu

Tereza Braunová / 13. 04. 2023

Znamení zvěrokruhu, která nesnášejí zimu: Sluneční paprsky milují Blíženci, Lvi i Střelci

Tereza Braunová / 12. 01. 2023

Autor článku je vydavatel časopisu Ve hvězdách, text vznikl ve spolupráci s tímto magazínem, s hvězdopravci Zdeňkem Bohuslavem a Richardem Stříbrným, dále s kartářkou a psychoterapeutkou Hankou Takácsovou a věštcem a kartářem Pavlem Merlinem

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM