Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Vysmívali se jí kvůli postavě, Kate Winslet všem vytřela zrak v sedm let starých šatech

Avatar photo Michaela Dočkalová
21. 12. 2022

Na světové premiéře očekáváného pokračování fantasy snímku Avatar vynesla Kate Winslet róbu starou sedm let. Nikoho tím ale nepohoršila, naopak kdekdo se podivoval, jak to Kate dělá, že má i po dětech tak dokonalou postavu.

Poprvé se v černých přiléhavých šatech bez rukávů a s ozdobnými ornamenty, perfektně kopírujících postavu, objevila v roce 2015 na Mezinárodním festivalu v Torontu na premiéře filmu Švadlena. Šaty pocházející z dílny značky Badgley Mischka si na sebe ovšem může vzít každá žena, která touží vypadat jako slavná herečka. Jsou totiž k zapůjčení nebo zakoupení na Rent the Runway za pouhých 179 dolarů. 

Nejkrásnější hollywoodský pár současnosti? Vtipkuje, škádlí se a plodí jedno dítě za druhým

Michaela Dočkalová / 21. 12. 2022

Bodyshaming se nevyhýbá ani hvězdám 

Matka tří dětí, která na svých sedmačtyřicet let rozhodně nevypadá, na sebe před šesti lety prozradila, že jako dospívající dívka byla šikanovaná kvůli své baculatosti. V devatenácti letech se jí za její figuru posmívala i média, která se předháněla v odhadech, kolik asi herečka váží. Po porodu své dcery Mii se ale rozhodla, že se svou postavou už trápit nebude. Dodnes ale na všechny uštěpačné poznámky vzpomíná s trochou lítosti, na druhou stranu posměváčkům ukázala, že žena nepotřebuje mít míry 90-60-90, aby se stala jednou z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších žen světa. 

Jednou a dost? Kate mění pravidla červeného koberce

Červený koberec ji však stejně stresuje. Jsou na ni namířeny všechny objektivy fotoaparátů a kamer a ví, že se nesmí dopustit žádné chyby ani módního faux pas, který by mohli přítomní novináři zdokumentovat a rychlostí blesku pustit do světa. Udělala však radikální krok. „Nelíbí se mi, že bych měla své utrápené tělo matky mačkat do šatů, které už si stejně nikdy nevezmu na sebe,“ prohlásila Kate. Mrzí jí, že designéři, kteří šaty navrhují, šijí a vkládají do nich kus sebe a všechno, co se během života naučili, by mělo svému účelu posloužit jen jeden jediný večer. „Rozhodla jsem se, že budu šaty nosit opakovaně,“ překvapila svým rozhodnutím kolegyně, které by si na slavnostní akci dvakrát stejné šaty rozhodně nikdy nevzaly.

Takové „utrápené tělo matky tří dětí“ by si určitě rády nechaly líbit i mnohé ženy, které jsou o desítky let mladší a bezdětné. Kate Winslet je zkrátka žena s velkým Ž.

Milovat své tělo ji naučil DiCaprio

Kdykoliv si s něčím neví rady, nebo potřebuje poradit, je tu Leo, kterého už od dob natáčení velkofilmu Titanic považuje za spřízněnou duši. Ano, řeč je o Leonardu DiCapriovi. To on jí prý kdysi řekl, že by se svou postavou neměla trápit. Herečka v rozhovoru s Oprah Winfrey zavzpomínala, jak jí Leo z ničeho nic řekl: „Je fakt důležitý, abys byla taková, jaká jsi.“ Kate ale nepochopila, jak to myslí, tak ho požádala o vysvětlení, a Leo odpověděl: „Existují ženy, které věří, že jediným způsobem, jak být úspěšnou, milovanou a krásnou, je být hubená.“ 

Černá jí sluší

O tom, že tmavé barvy, zejména černá, jsou hereččinými oblíbenými, není vůbec pochyb. Krásnou černou róbu si oblékla například na předávání Oscarů v roce 2009, kdy si jednoho i sama odnesla, a to v kategorii nejlepší herečka za film Předčítač. Černé minišaty se třpytivými kameny vynesla i na uvedení snímku Nouzový východ, kde si znovu zahrála po boku nejlepšího přítele Leonarda DiCapria. A za zmínku stojí i její róba od Ralpha Laurena, kterou si na sebe vzala na vyhlášení Oscarů v roce 2016. 

S Leonardem jsou spřízněné duše, na fotce si užívají výše zmíněné udílení Oscarů v roce 2016

Jméno si určil sám kopnutím, trpí OCD a zachránil psa ze zamrzlého jezera: Oslavenec Leonardo DiCaprio a zajímavosti z jeho života

Marek Blažíček / 11. 11. 2022

Teď si asi rvou vlasy: John Travolta odmítl hrát Forresta Gumpa, Gwyneth Paltrow mohla tančit s Leo DiCapriem na Titanicu

Kristýna Ševčíková / 14. 10. 2022

Zdroje: pagesix.com, variety.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM