Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Teď si asi rvou vlasy: John Travolta odmítl hrát Forresta Gumpa, Gwyneth Paltrow mohla tančit s Leo DiCapriem na Titanicu

Kristýna Ševčíková
14. 10. 2022

Měl to hrát, mohl to hrát a nakonec nehraje. Hollywood je plný „co by, kdyby“ a často se stává, že slavné tváře odmítnou roli ve velkofilmu nebo úspěšném seriálu, která se následně stane ikonickou. Někdy je to kvůli jiné práci, jindy prostě herec nepozná skvělou roli, i když ji má přímo před očima. Castingoví režiséři si ale vždy poradí a teď už bychom si ani jinou tvář v legendárním filmu nedokázali představit.

Filmový průmysl je konkurenční byznys, ale někdy dostanou slavní herci nabídku na roli, kterou prostě dělat nechtějí. Která velká jména odmítla role v kasovních hitech Titanic, Harry Potter, Matrix a nebo sérii o agentovi 007.

Vdechování skořice, pojídání pracích kapslí, ale i tanec a morální kocovina po propité noci: Vtipné i nebezpečné výzvy, které kolují on-line světem

Denisa Grofová / 11. 10. 2022

Christina Applegate jako Pravá blondýna

Christina Applegate odmítla roli Elle Woods v úspěšné komedii Pravá blondýna z roku 2001. Doteď přiznává, že to byl hloupý krok. V roce 2015 prozradila, že se bála, že se bude opakovat po tom, co skončila v seriálu Ženatý se závazky. Ikonická role nakonec připadla Reese Witherspoon a vystřelila ji na hvězdnou dráhu, na níž se stala jednou z nejmocnějších žen Hollywoodu. 

Gwyneth Paltrow ve filmu Titanic

Roli ve velkofilmu režiséra Jamese Camerona málem získala herečka Gwyneth Paltrow. V rozhovoru v roce 2015 přiznala, že o získání role Rose DeWitt Bukater skutečně bojovala, byla dokonce jednou ze dvou hereček, mezi kterými se rozhodovalo. Ale nakonec ikonickou roli odmítla. Rose proto ztvárnila Kate Winslet. A stala se celosvětově známou.

Kate Winslet ve filmu Zamilovaný Shakespeare

A máme tady vtipný zvrat osudu. Kate Winslet naopak odmítla roli Violy ve filmu Zamilovaný Shakespeare. Chtěla se soustředit spíše na nezávislé filmy. Viola de Lesseps tak byla ztvárněna Gwyneth Paltrow. A vynesla jí Oscara pro nejlepší herečku v roce 1999.

Gwyneth Paltrow a Judi Dench se svými Oscary za role v Zamilovaném Shakespearovi

Tim Roth jako Severus Snape 

Tim Roth odmítl roli Severuse Snapea v sérii o Harry Potterovi. Díky tomu ji mohl tak bravurně ztvárnit Alan Rickman. Roth roli nepřijal kvůli natáčení Planety opic a nelituje toho. Podle něj to Rickman zahrál výborně. On sám tvrdil, že měl s postavou úplně odlišné plány a proto je rád, že tu práci odvedl ten, kdo byl pro tuhle roli lepší.

John Travolta jako Forrest Gump

John Travolta se rozhodl hrát ve filmu Pulp Fiction místo toho, aby převzal titulní roli v klasice Roberta Zemeckise. Oba filmy skončily v roce 1995 na Oscarech proti sobě, Forrest Gump získal šest cen. A to včetně sošky pro nejlepšího herce, kterou převzal Tom Hanks. Naopak Pulp Fiction získal jednu cenu za nejlepší původní scénář. Travolta rozhodně nemusel litovat Tarantinův film se stal taktéž kultem a pomohl mu restartovat kariéru. 

Emma Watson v muzikálu La La Land

Byla to další slavná Emma, která měla původně hrát Miu v oscarovém hudebním velkofilmu. Hvězda Harryho Pottera v roce 2017 uvedla, že je pro ni frustrující, když se k projektům velmi brzy připojují určitá jména jako způsob, jak vybudovat očekávání nebo vzrušení z něčeho, co přichází, než se něco skutečně dohodne. Zahrát si tuto roli tedy mohla Emma Stone, která díky tomu získala svého prvního Oscara za svůj výkon po boku Ryana Goslinga. O několik let později Emma Watson vzala roli, která byla původně nabídnuta Emmě Stone, a to ve filmu Malé ženy.

Bale, Christian Bale

V životopisu Christiana Balea hercův bývalý publicista tvrdí, že herec neměl zájem „být oddaný franšíze, která byla velmi britská“. Uvedl to prý poté, co se hledal nový Bond za Pierce Brosnana. Bale se nechal slyšet, že že filmy s Bondem jsou opovrženíhodným stereotypem o Anglii a britských hercích. Navíc zavtipkoval, že už jednoho sériového vraha hrál.

V obleku to Christianovi sluší a jeho manželka Sandra Blažić by klidně mohla být Bondgirl

Will Smith v Matrixu

Dnes si nedokážeme v roli vyvoleného Nea představit nikoho jiného než Keanu Reevese. Ten na filmech pracoval i s manželkou Willa Smithe Jadou. Hvězda seriálu Fresh Prince se původně ucházela o hlavní roli. Později Will Smith přiznal, že kdyby roli přijal, asi by ji pokazil. V roce 2004 řekl, že Matrix je těžký koncept a podle jeho slov odvedl Keanu výborný výkon. 

Mel Gibson Gladiatorem

Mel Gibson  se domníval, že je příliš starý na fyzické nároky požadované pro hlavní roli v oscarovém eposu Ridleyho Scotta. Roli nakonec získal herec Russell Crowe a byl za ni odměněn Oscarem za nejlepší mužský herecký výkon.

Titanic, Schindlerův seznam i český Atentát: Které filmy podle skutečných událostí se drží pravdy a kde tvůrci popustili uzdu fantazii

Kristýna Ševčíková / 12. 10. 2022

Nejvlivnější ženy světa zábavy

Kristýna Ševčíková / 25. 05. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM