Dopoledne na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Už 10 let je šťastný po boku jediné ženy: George Clooney s Amal jsou jedním z nejzářivějších párů showbyznysu

Avatar photo Michaela Dočkalová
21. 09. 2023

Letos George Clooney a jeho životní láska Amal slaví 10. výročí svého seznámení. Jeden z největších idolů devadesátých let kdysi přiznal, že se nejspíš nikdy neožení. Pak ale přišla žena jeho snů a rázem bylo všechno jinak.

Gilmorovic děvčetem navěky: Alexis Bledel není herečkou jedné role, prestižní cenu dostala za jiný seriálový hit

Michaela Dočkalová / 16. 09. 2023

Zásnuby po roce randění

Amal, rozená Alamuddin, dnes již s příjmením Clooney, je renomovanou právničkou, s níž se známý herec poprvé setkal při večeři ve svém domě v červenci roku 2013. Představil mu ji jejich společný známý a jakmile se na sebe poprvé vzájemně zahleděli, bylo jasné, že přeskočila jiskra. Po několikaměsíční e-mailové komunikaci se setkali osobně podruhé. Jejich první rande proběhlo v Londýně a hned u toho byli i paparazzi. Od té doby se i z Amal stala veřejně známá osoba. Randili spolu sotva pár měsíců, když se vydali na romantickou dovolenou kolem světa. Necelý rok po jejich seznámení si byl George jistý, že je pro něj Amal ta pravá, a proto se nerozpakoval ji požádat o ruku.

Elisabetta Canalis s Clooneyem prožila 2letý intenzivní vztah

Jeho milenkou údajně byla i Renée Zellweger

Než se George a Amal dali dohromady, randil s herečkami Kelly Preston nebo s Taliou Balsam, kterou si vzal dokonce za ženu. Brali se v roce 1989 v Las Vegas a rozvedli se o tři roky později. Mezi jeho další partnerky patřila údajně i představitelka Bridget Jones Renée Zellweger, ačkoliv oba o svém vztahu spíše jen vtipkovali, než aby ho veřejně potvrdili. Dva roky strávil s italskou televizní hvězdou Elisabettou Canalis. V květnu 2011 ale přiznali, že se rozcházejí a že je to velmi bolestivé. Po několika dalších méně vážných známostech přišla konečně na řadu Amal.

Prsten pro ni ukryl v šuplíku

V dubnu 2014 požádal Amal o ruku, a to při nikterak okázalé příležitosti. Oba byli doma a měli volný den. K večeři připravil těstoviny a po ní Amal požádal, jestli by nedošla pro zapalovač do zásuvky, kde pro ni ukryl zásnubní prsten. Pak poklekl a zeptal se, jestli si ho vezme. „Ona jen zírala na prsten a říkala Ach můj bože,“ smál se při jednom z rozhovorů herec. V září téhož roku se vzali v italských Benátkách.

Hned věděl, že Amal je pro něj tou pravou

Jsou spolu prakticky pořád

Necelé 2 roky po svatbě se George Clooney pochlubil, že zná recept na úspěšné manželství. Nejdůležitější je neustálý kontakt, a to i když zrovna nejsou spolu. Pořád si volají a nejraději prostřednictvím videohovorů, aby se vzájemně viděli. „Trávíme spolu strašně moc času a snažíme se, abychom bez sebe nikdy nebyli dlouho,“ vysvětloval George. Na počátku roku 2017 oznámili svým fanouškům radostnou novinu. Amal čekala dvojčata. Ta se narodila v červnu téhož roku. Na svět tak přivítali dceru Ellu a syna Alexandra. Od té doby jsou nejenom šťastnými manželi, ale také pyšnými rodiči. V současnosti patří k nejstabilnějším hollywoodským párům.

Filmový festival v Benátkách: George a Amal Clooneyovi zářili, absenci dalších hvězd využila domácí herečka

Andrea Machajdíková / 12. 09. 2023

Jde to i v showbyznysu: Manželské páry, jejichž láska přežila desítky let

Michaela Dočkalová / 12. 02. 2023

Zdroj: www.usmagazine.com, people.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM