Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Slavní vrazi: Svých blízkých se zbavil hvězdný běžec, producent The Beatles i Gucciho manželka

Avatar photo Martina Hoblová
13. 09. 2022

Jsou slavní, bohatí, mocní, často také krásní a charismatičtí. A leckdy i násilní. I mezi slavnými osobnostmi najdeme řadu kriminálníků. Někteří se dopustili dokonce toho nejzávažnějšího zločinu, za který mohli dostat – zejména v Americe – v extrémních případech i trest smrti.

Hudebníci, sportovci i influenceři, ty všechny najdeme mezi slavnými zabijáky. Téma nicméně začneme ženou, která se proslavila tím, že se dobře provdala…

Encyklopedie hejtu: Filmy a seriály poslední doby, které před svým zveřejněním schytaly tučnou kritiku

Marek Blažíček / 12. 09. 2022

Patrizia Reggiani

Asi nenajdeme nikoho, kdo by neznal italské módní impérium Gucci. Možná se však najde někdo, kdo vůbec netuší, jaký temný příběh se se slavnou oděvní značkou pojí. Šlo v něm o žárlivost, moc a peníze. Vše ale začalo jako pohádka – vnuk zakladatele firmy a její dědic Maurizio Gucci se začátkem 70. let seznámil s dívkou z chudých poměrů, Patrizií Reggiani, vzali se a zplodili dvě dcery. Po téměř 13 letech se však jejich manželství začalo hroutit – Maurizio si našel milenku a chtěl se rozvést. V tu chvíli se strhl zhruba 10 let trvající boj o peníze. Následně se Patrizia rozhodla nechat svého exmanžela zabít. Maurizio Gucci byl tak za v přepočtu 8 milionů korun zastřelen před budovou v Miláně, kde pracoval. Patrizia Reggiani svou vinu dodnes odmítá, fakta ale hrají proti ní a za úkladnou vraždu jí v roce 1998 soud uložil 29 let vězení (s ohledem na její nádor na mozku ho následně snížil na 26 let). Nakonec byla ale za dobré chování propuštěna už po 18 letech. A co víc. Podařilo se jí vysoudit právo na rentu, kterou jí Maurizio slíbil ještě před smrtí – každoročně Patrizie dostane 28 milionů korun. 

Slavný příběh o tragické události v rodině Gucci má také filmovou podobu. Režisér Ridley Scott ho pojmenoval House Of Gucci, role Patrizie se zhostila  Lady Gaga, nebohého manžela si zahrál Adam Driver. A svůj pohled na tragédii vypráví i sama Patrizia v dokumentu Lady Gucci: The Story Of Patrizia Reggiani.

Phil Spector

Temné myšlenky se nevyhýbají ani dalším umělcům. Za vraždu byl odsouzen také americký legendární hudební producent Phil Spector, který spolupracoval mimo jiné s The Beatles, Johnem Lennonem, Georgem Harrisonem nebo Tinou Turner. V roce 2003 měl ve svém losangeleském sídle zastřelit svou přítelkyni, herečku Lanu Clarkson. Spector se hájil tím, že šlo o nešťastnou náhodu. Herečka mu údajně vyhrožovala sebevraždou s pistolí v puse a omylem zmáčkla spoušť. Přesto dostal v roce 2009 trest 19 let v kalifornském vězení. Loni v něm v 81 letech zemřel.

Hudebníci za mřížemi

Redakce / 08. 09. 2021

Oscar Pistorius

Pokud si myslíte, že vraždit mohou jen fyzicky zdraví lidé, jste na omylu. Důkazem může být právě handicapovaný jihoafrický atlet Oscar Pistorius, který se stal prvním beznohým běžcem startujícím po boku zdravých soupeřů. V paralympiádách pak získal 6 zlatých medailí. Veškeré pocty se ale vytratily na Valentýna roku 2013, kdy Pistorius zastřelil svou přítelkyni, modelku Reevu Steenkamp. Podle svých slov se domníval, že je v koupelně zloděj a proto přes zavřené dveře několikrát vystřelil. Mnozí si ale myslí, že ji zabil, protože se s ním chtěla modelka rozejít.

Soud nejprve uvěřil atletově výpovědi a za mříže ho poslal pouze na 6 let. V roce 2015 mu ale trest na nátlak prokuratury zvýšil na 13 let a pět měsíců. V base se mu každopádně daří dobře – vede teologický kroužek, pěstuje si na vlastní zahrádce zeleninu a doufá, že ho příští rok podmínečně propustí na svobodu.

Aaron Hernandez 

Mezi další sportovce zabijáky patří bývalý hvězdný hráč amerického fotbalu za tým New England Patriots, Aaron Hernandez. Slavný fotbalista zastřelil v roce 2013 poloprofesionálního fotbalistu Lloyda Odina, v té době přítele sestry své snoubenky. Odsouzený na doživotí bez možnosti propuštění pak byl v roce 2015 . Hernandez tíhu své viny zřejmě neunesl a v roce 2017 spáchal ve vězení sebevraždu. Talentovaný fotbalista po sobě zanechal snoubenku a čtyřletou dceru. O jeho činu navíc vznikl dokumentární seriál nazvaný Killer Inside: The Mind of Aaron Hernandez.

Zatím volní 

Krev na rukou mají zřejmě i lidé, kteří si svůj verdikt teprve vyslechnou. Jde především o dvě hvězdy sociálních sítí – influencery Aliho Nassera Abulabana a Courtney Tailor.

Ali Nasser Abulaban 

Slavný TikToker Ali Nasser Abulaban čelí obvinění ze zastřelení své manželky a jejího milence. Brutální čin, za který influencerovi hrozí i trest smrti, se odehrál na podzim roku 2021 v San Diegu. Abulaban tak zatím zůstává ve vazbě bez kauce. K vraždám se měl ale přiznat své dceři a matce. TikTokerská hvězda tvrdí, že ho jeho žena podváděla, podle vyšetřovatelů ale skončilo jeho manželství dlouho před střelbou. Podle některých svědků to byl naopak Abulaban, kdo svoji ženu podváděl a navíc jí měl fyzicky napadat.

Courtney Clenney alias Courtney Tailor

O moc lépe na tom není ani mladá hvězda z platformy OnlyFans Courtney Tailor, která letos v dubnu v Miami údajně v sebeobraně ubodala svého přítele a následně skončila v psychiatrické léčebně. Tailor měla ale podle svědků Christiana Obumseliho často fyzicky napadat. Kvůli vraždě už skončila ve vazbě a hrozí jí až doživotní trest. Mimo jiné je na ní také vydaný zatykač za řízení v opilosti. 

Manžel Nicki Minaj si odpykává domácí vězení, jeho rejstřík ale zahrnuje znásilnění i vraždu

Denisa Grofová / 09. 08. 2022

Soukromé životy dětských hvězd veselé nebyly. Kdo skončil za mřížemi a kdo v léčebně?

Karin Šnýdrová / 01. 06. 2022

Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM