Víkend na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Scarlett Johansson už nechce dostávat role jen kvůli vzhledu: Bude si lépe vybírat

Avatar photo Michaela Dočkalová
25. 05. 2023

Krásná Scarlett Johansson se po dvou letech vrací na plátna kin ve velkém stylu. Letos ji čeká jediná premiéra, příští rok ale hned tři. Navíc udělala i další velký krok, rozhodla se promluvit o svém bývalém manželovi Ryanu Reynoldsovi, což se nikdy dříve nestalo.

Je těžké hrát od 10 let a postupně zjistit, že všechno, co jste do své kariéry dali, se obrací proti vám. Přesně takový pocit měla i Scarlett Johansson, která je dlouhá léta považována za jednu z nejkrásnějších hollywoodských hereček, dokonce se dvakrát stala nejkrásnější ženou světa.

Hádky a nevraživé pohledy: Jennifer Lopez a Ben Affleck už očividně mají po líbánkách

Michaela Dočkalová / 24. 05. 2023

Krásky to mají těžké 

Čím byla herečka starší, tím více si uvědomovala, že byla takzvaně hypersexualizovaná, a to v relativně brzkém věku. Filmoví tvůrci, ale i diváci ji považují za sexsymbol, a proto také často hrála v rolích, které její ženskost měly zdůraznit. Mohla zahrát naprosto kohokoliv a cokoliv, nezávisle na tom, jestli by hrála dobře, nebo špatně, ale lidé ji často vnímali jen jako krásku, která je ve filmu proto, aby přitáhla pozornost. To se jí ale přestalo líbit. Měla pocit, že když takhle bude pokračovat dál, brzy přestane dostávat role, protože čím bude starší, tím méně bude pro diváky i režiséry zajímavá a atraktivní.

Je především matkou

V roce 2021 ztvárnila jednu z hlavních postav v akčním sci-fi snímku Black Widow, ale pak se stáhla do ústraní. Potřebovala si prý utřídit myšlenky a zjistit, kým opravdu je a kým ve skutečnosti chce být. Dva roky pauzy jí ale prospěly. Své role si vybírá mnohem pečlivěji. Jako matka dvou malých dětí navíc musí umět určovat priority. Kariéra už pro ni není vším, na prvním místě je rodina. A Scarlett velmi záleží na tom, jak ji jednoho dne podle jejích rolí budou děti vnímat. Brzy se ale fanoušci dočkají premiéry romantické komedie Asteroid City. V příštím roce ztvární hned tři hlavní role, a to ve filmech Transformers One, My Mother’s Wedding a Little Shop Of Horrors.

V The Avengers z roku 2012 si zahrála mimo jiné i s Chrisem Hemsworthem

Svatba s Reynoldsem byla unáhlená

A protože znovu rozjíždí svou kariéru, také v poslední době absolvuje nespočet rozhovorů. V jednom z nich, kdy ji zpovídala herečka Gwyneth Paltrow, zavzpomínala na své úplně první manželství. Málokdo totiž ví, že byla téměř dva roky provdaná za svého hereckého kolegu Ryana Reynoldse. Tehdy jí bylo 23 let a měla celý život před sebou. Svatba s Reynoldsem bylo dle jejích vlastních slov příliš unáhlené rozhodnutí. „Tehdy jsem ještě nechápala, co manželství je. Svým způsobem jsem si ho romantizovala,“ přiznala herečka v rozhovoru. O Reynoldsovi ale nikdy neřekla křivé slovo. V roce 2014 se pak vdala za novináře Romaina Dauriaca, s nímž má dceru Rose. Potřetí se vdávala v roce 2020. Vzala si komika Colina Josta, s nímž má syna Cosma.

Hvězda marvelovek má ve svých 38 letech na kontě desítky filmů i tři manželství. Dnes už je proto ženou, která přesně ví, co chce. Role, v nichž jí lidé přisuzují roli sexuálního objektu, to rozhodně nejsou. Ve svém věku si prý zaslouží něco lepšího. Zda si vybírá role lépe, se dozvíme už v příštích měsících, kdy do kin přijde již zmiňovaný snímek Asteroid City.

V roce 2020 si vzala za manžela komika Colina Josta

Emma Watson konečně vysvětlila hereckou pauzu: Cítila se jako robot, teď chce být režisérkou

Michaela Dočkalová / 23. 05. 2023

Půvabná herečka Charlize Theron odhalila důvod, proč se nikdy nevdala (a nejspíš ani nikdy nevdá)

Eliana Moravcová / 20. 10. 2022

Zdroj: pagesix.com, variety.com
Zdroj fotografií: Profimedia 

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM