Saturday Night Fever /
Celý playlist
VIP

Rocker Johnny Depp: Muzika mu jde líp než hraní, chystá se i do Česka

Avatar photo Michaela Dočkalová
03. 07. 2023

Už dávno prý není takovou hereckou hvězdou, jakou býval. V posledním roce se o něm navíc mluví hlavně v souvislosti se soudním sporem, který vedl s bývalou ženou Amber Heard. Letos byl sice uveden film Jeanne du Barry – Králova milenka, v němž si zahrál Ludvíka XV., ale je nutné podotknout, že to byla jeho jediná hlavní role za poslední tři roky. A tak se dal raději na muziku.

Se svou kapelou Hollywood Vampires dokonce plánoval turné. To se však musí posunout kvůli tomu, že si Johnny při jednom z vystoupení zranil kotník. Čtyřčlenná kapela v čele s bývalým kapitánem Jackem Sparrowem se proto chystá vyrazit na své americké turné až koncem července. Přesto před pár dny s kapelou vystupoval, a to na festivalu Pinkpop v Holandsku a také v Belgii.

Zpívající herci: Keanu Reeves předskakoval Bon Jovi, Joe Pesci od hudby zběhl k herectví, Russell Crowe zapěje ve Varech

Pavel Kučera / 30. 06. 2023

Fanoušky vykolejily jeho zuby

Přesunutí plánovaných koncertů ovšem nevzbudilo takový rozruch jako Johnny na červeném koberci v Cannes, kde uvedl svůj nejnovější film. Ještě před uvedením filmu rozdával úsměvy na všechny strany, proto si nikdo nemohl nevšimnout jeho zubů. „Zuby Johnnyho Deppa doslova hnijí,“ napsal jeden z fanoušků pod fotografií sdílenou na sociálních sítích. „Johnny Depp vypadá, jako by ho někdo chytil za zuby a natřel je načerno,“ rýpnul si zase někdo jiný.

Cannes 2023: Na červeném koberci zazářily také Češky, Johnny Depp zažil protesty i ovace vestoje

Andrea Machajdíková / 29. 05. 2023
Johnnyho zuby nejsou zrovna běloskvoucí

Chystá se i do Česka

Pro některé fanoušky neuspokojivý stav jeho zubů ale nakonec přeci jen zastínil sedmiminutový potlesk ve stoje, který si za Ludvíka XV. vysloužil. Jenže mu to není příliš platné, alespoň ne v Hollywoodu. Herecké nabídky dostává pouze z Evropy, také jeho poslední film pochází z francouzské produkce. Ta americká na něj zanevřela kvůli soudnímu sporu s exmanželkou Amber Heard, která ho obvinila z fyzického napadání. Sice spor vyhrál, ale pro americké tvůrce neexistuje. I z tohoto důvodu nejspíš oprášil své hudební umění. A jako rockerovi mu to jde prý podle hudebních kritiků mnohem lépe než jako herci. Dokonce má se svou kapelou vyrazit do brněnské haly Rondo (která se teď jmenuje Winning Group Arena), kde 16. července zahrají. O úspěch kapely Hollywood Vampires se však údajně nepostaral jen Johnny Depp, ale především americká kytarová legenda a člen skupiny Aerosmith Joe Perry a rockový zpěvák Alice Cooper. Tyto tři členy doplňuje ještě čtvrtý, kterým je Tommy Henriksen.

Herec, nebo muzikant?

Kapela není ani pro Čechy nijak neznámá. Ostatně se představila už v roce 2018, kdy vystupovala na pražském koncertě Ozzyho Osbourna. A i u nás už má tak Johnny dost fanoušků. Proto je nasnadě se ptát, zda je víc herec nebo muzikant. Pravděpodobně je obojím, především ale žijící legendou, která má před sebou ještě nejeden úspěch. A pokud se znovu nechytne u hollywoodské produkce, dveře do evropského filmu jsou mu otevřené a vždycky budou.

Johnny Depp znovu jako Jack Sparrow? Nemožné se nejspíš stane skutečností

Michaela Dočkalová / 16. 01. 2023

Džíny na červeném koberci, narozeninová koupel v řece nebo charismatický pirát: Nejzářivější momenty historie Karlovarského filmového festivalu

Kristýna Ševčíková / 07. 07. 2022

Zdroje: pagesix.com, people.com
Zdroje fotografií: Featureflash Photo Agency / Shutterstock.com, Mustafa Yalcin / Anadolu Agency via Getty Images

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM