Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Podlehla trendu a dodnes toho lituje: Amanda Seyfried řeší své obočí, brzy ale bude zase in

Avatar photo Michaela Dočkalová
27. 09. 2023

K dokonalosti jí chyběl jen jeden jediný a poměrně malý krůček. Z něj se ale nakonec stala chyba na celý život. Amanda Seyfried už na střední škole udělala jeden z největších přešlapů ve svém životě a dodnes toho hořce lituje. Co tak strašného na sobě spáchala?

V 90. letech světem proletěl jeden velmi známý kosmetický trend, na který si jistě všichni dodnes pamatujeme. Velmi trendy u žen všech věkových kategorií se stalo vytrhané obočí. Ovšem ne jen tak vytrhané, ale vytvarované tak, aby nad očima vytvořilo jen úzkou, klenutou linku. Ano, dnes naopak vede trend opačný, čím hustší, tím lepší. Nezáleží ale na tom, kdo čemu dává přednost, nýbrž na tom, že některé ženy na příliš vytrhané obočí doplatily a doplácejí dodnes. Příkladem je i herečka Amanda Seyfried, která se proslavila filmy jako Protivný sprostý holky nebo zfilmovaným muzikálem Mamma Mia!, v němž si zahrála dceru Meryl Streep.

Zpěvačka módní návrhářkou: Rita Ora se spojila se značkou, kterou od dětství kupuje

Michal Plšek / 25. 09. 2023

Nezbylo jí z něj skoro nic

„Na střední škole jsem si strašně vytrhávala obočí. Což ostatně způsobilo i to, že mi později nikdy zpátky nenarostlo,“ přiznala 37letá herečka pro Glamour. Ve chvíli, kdy zjistila, že jí vlastní obočí už nedoroste, musela sáhnout k radikálnímu opatření. Nezbývalo jí nic jiného, než si buď nalepovat umělé anebo si to své dokreslovat. Zatímco někdo si potrpí na řasy, jiný zase na rty nebo pleť, pro Amandu je ze všeho nejdůležitější právě obočí. Považuje ho za prioritu. I když se ne každý den maluje, na obočí nezapomene nikdy. Vždy si ho alespoň trochu zvýrazní. Tento kosmetický rituál je součástí každého jejího dne a prý to tak bude do konce života. Jakmile by si obočí neupravila, cítila by se nesvá. Dnes z něj má totiž jen úzkou čárku, navíc je ještě ke všemu příliš světlé a tudíž nenápadné.

Protivný sprostý holky si vytrhávaly obočí do úzké linky

Další celebrity, které podlehly

Když společně s Lindsay Lohan točila komedii Protivný sprostý holky, staly se z nich velmi dobré přítelkyně. A přátelství jim vydrželo dodnes. Zároveň i Lindsay Lohan propadla trendu úzkého obočí, avšak na rozdíl od své kamarádky nikdy netrpěla nebo se veřejně nesvěřila, že by měla s obočím obdobný problém. Úzké obočí v 90. letech ovšem nosila nejedna hvězda. Jennifer Lopez, Jessica Alba nebo Kate Moss rovněž trendu podlehly.

Pravidlo 20 let

Někteří stylisté však tvrdí, že se tento trend opět pomalu, ale jistě vrací. Vše se totiž řídí podle takzvaného pravidla 20 let. A tak se po 20 letech pravděpodobně budeme zase stále častěji setkávat i s úzkým, klenutým obočím. Důkazem pro to má být například i fakt, že se americká supermodelka Bella Hadid rovněž vydala vstříc tomuto stylu. Dokonce je tak radikální, že jí občas obočí není vůbec vidět.

Amanda Seyfried své obočí poctivě pěstuje

Ze zatracované celebrity dokonalou nastávající maminkou: Průšvihářka Lindsey Lohan vystavuje těhotenské břicho

Michaela Dočkalová / 07. 06. 2023

Kokainové jízdy vyměnila za rodinný život: Proč je Kate Moss pořád tak žádanou modelkou?

Michaela Dočkalová / 19. 01. 2023

Zdroj: pagesix.com, thethings.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM