Nejlepší hudba ve městě /
Celý playlist
VIP

Kokainové jízdy vyměnila za rodinný život: Proč je Kate Moss pořád tak žádanou modelkou?

Avatar photo Michaela Dočkalová
19. 01. 2023

Růžovými vlasy vzbudila velký rozruch, ostatně jako v devadesátých letech, kdy jsme Kate Moss s touto barvou vlasů mohli spatřit úplně poprvé. Na přehlídkových molech září už desítky let, přestože se postarala o jeden z největších skandálů v historii modelingu. Kate Moss je zkrátka legendou ve všech směrech.

Britské modelce sice tento týden bylo už devětačtyřicet let, což se někomu může zdát na modelku dost, ale u této ženy rozhodně věk není vůbec důležitý. Důkazem toho může být i fakt, že se nedávno stala hlavní tváří nejnovější kampaně amerického módního návrháře Marca Jacobse. Vysoké podpatky, denimová móda a růžové vlasy připomínající žvýkačku ji dělají minimálně o deset let mladší, ne-li o víc. A kolegyně pochopitelně pukají závistí. To ostatně pukaly i v devadesátkách, kdy se jako blondýnka nechala obarvit narůžovo do slavné kampaně značky Versace jaro/léto 1999. Od té doby, jako by snad neuběhlo 23 let, ale maximálně dva nebo tři roky. Kate Moss vypadá pořád stejně. Do svého růžového looku se Kate zamilovala natolik, že jednu z fotografií známého fotografa Juergena Tellera, který ji pro onu zmíněnou kampaň pro Versaceho kdysi fotil, umístila i do své knihy Kate: Moss Book. Leží na ní v posteli, nenalíčená, přikrytá až po bradu a růžové vlasy jí povlávají kolem hlavy. Tuto fotografii má údajně modelka také ze všeho nejradši.

Barack Obama je bratrancem Brada Pitta, Dakota Johnson vnučkou Hitchcockovy blondýnky: Příbuzenské vazby, o kterých jste možná nevěděli

Kristýna Ševčíková / 17. 01. 2023

Svléknout se odmítla jen jednou

Kate Moss se stala modelkou v pouhých čtrnácti letech, kdy nafotila svou první kampaň do časopisu The Face. Nikdo jí ale zářnou kariéru v tak drsném světě, jakým modeling bezpochyby je, rozhodně nevěštil. Měří pouhých 170 centimetrů a byla vyhublá na kost, žádné ženské křivky na ní nikdo nenašel. Tehdy bořila všechny možné mýty o tom, jak by měla modelka vypadat. A možná právě proto, že byla jiná, ji najednou chtěli fotit a oblékat úplně všichni. Navíc měla ještě jedno velké plus, nedělalo jí problém se svléknout. Jen jednou to odmítla, bylo jí však pouhých patnáct let a fotograf ji vyzval, aby si sundala podprsenku. Neudělala to, místo toho raději utekla. V té době se prý za své tělo styděla, postupem času všechen ostych odhodila a stala se z ní jedna z nejúspěšnějších modelek všech dob.

Život na koksu vyměnila za rodinu

Bohužel ale neplnila jen stránky módních časopisů, ale i bulvárních plátků. V roce 2005 zveřejnily britské bulvární noviny Daily Mirror fotografii zachycující Kate Moss při šňupání kokainu. Rázem přišla o spoustu významných značek. Šla se léčit a k překvapení všech změnila svůj životní styl jako mávnutím kouzelného proutku. Večírky, drogy a alkohol se pro ni staly minulostí. Dnes je matkou dvacetileté Lily Grace, kterou má s kreativním ředitelem a spoluzakladatelem Dazed Media Jeffersonem Hackem. Dcera jde v matčiných šlépějích a také je modelkou, ačkoliv zatím ne tak známou jako matka. Aktuálně Kate Moss žije s o třináct let mladším fotografem Nikolaiem von Bismarckem.

Lila Grace a Kate vypadají spíš jako sestry

Kaia Gerber, Maya Hawke či Lily Collins: Dcery slavných mají našlápnuto své rodiče překonat

Andrea Machajdíková / 05. 12. 2022

Pavlínu Pořízkovou posílali na plastiku, hrdince z Top Gunu se vysmívali: Starší ženy versus hulvátské poznámky

Iva Růžičková / 29. 08. 2022

Zdroj: pagesix.com, www.vanityfair.com
Zdroj fotografií: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM