Ranní klub /
Celý playlist
VIP

Od smrti ho vždycky dělí jen vlásek: Tom Cruise si zřídil vlastní pojišťovací společnost

Avatar photo Michaela Dočkalová
10. 04. 2023

Tom Cruise je známý tím, že dubléra téměř nikdy nepotřebuje. Rád si nebezpečné kousky obstarává sám, protože chce, aby všechny jeho filmy byly maximálně autentické. I když ho to stojí stovky hodiny těžké dřiny navíc. Nehledě na to, že mnohdy při natáčení riskuje vlastní život. Celý štáb často trne hrůzou, ale ať se děje, co se děje, Tom Cruise zůstává ledově klidný.

Letos bude mít premiéru snímek Mission: Impossible Odplata – První část a videa, která jsou už teď dostupná na youtube, dokazují, proč je Tom Cruise považován za největšího a nejšílenějšího herce, který tento svět kdy spatřil. Vždyť také sám sebe označuje za adrenalinového nadšence, což ostatně dokázal už několikrát. V minulém roce měl premiéru Top Gun: Maverick, pokračování úspěšného Top Gunu z roku 1986. Sám hlavní představitel Peta „Mavericka“ Mitchella se kvůli filmu naučil pilotovat stíhačku. Na co používat dubléry, když si může pomoci sám, že? Všichni herci se také před natáčením naučili katapultovat se a jak přežít v moři, pokud ke katapultování dojde. Pro obyčejného člověka jde o něco naprosto neuvěřitelného, co nestojí za žádné peníze světa. Pro Toma Cruise to byla jednom další skvělá výzva, kterou si může odškrtnout.

Miloval Umu Thurman, ale štěstí našel u izraelské zpěvačky: Quentin Tarantino slaví šedesátku a hlásí konec kariéry

Michaela Dočkalová / 27. 03. 2023

V plné rychlosti s motorkou ze skály

Ale při tom, co předvedl při natáčení pokračování Mission: Impossible Odplata – První část, tuhne krev v žilách i těm nejostřílenějším jedincům. Převedl největší kaskadérský kousek v historii kinematografie. V nejnebezpečnější scéně celého filmu hraje roli obrovská nájezdová rampa, na kterou Tom Cruise vjede na motorce ve vysoké rychlosti s tím, že na konci rampy prosviští vzduchem, pustí motorku, která letí několik set metrů dolů do údolí, přičemž hladce přistane s padákem. Kvůli této scéně absolvoval trénink motokrosu, mnohokrát skákal s padákem z vrtulníku a létal vzduchem. Ostrá scéna se musela povést hned napoprvé, a tak hercova příprava čítala několik set hodin tvrdé dřiny. Jak to má rád.

Co přijde v roce 2024?

Ale už při natáčení Mission: Impossible – Ghost Protocol riskoval svůj život natolik, že si musel zřídit vlastní pojišťovací společnost. Pojišťovna produkce ho totiž odmítla pojistit. A není divu, když se jako Ethan Hunt šplhal po nejvyšší budově světa Burdž Chalífa. Mission: Impossible je akční série prodchnutá kaskadérskými kousky. V roce 2015 si Tom Cruise jen tak visel z letícího letadla. Ve stejném díle se potápěl pro sejf, proto se musel naučit zadržovat dech správně a na delší dobu. Při tréninku ovšem několikrát ztratil vědomí. Při natáčení Mission: Impossible – Fallout z roku 2018 zase jako první herec sám seskočil z letadla v sedmikilometrové výšce. Padal neuvěřitelných 22 sekund, než se mu otevřel padák, ale záběr byl mnohem těžší pro kameramana a režiséra než pro Cruise. Někteří Toma Cruise v jeho 60 letech považují za důchodce, ale do toho má daleko. Otázkou je, co za šílenost může předvést v roce 2024 při natáčení 2. dílu Mission: Impossible – Odplata.

Dvě tváře Colina Farrella: Hollywoodská hvězda milovaná i nenáviděná

Michaela Dočkalová / 08. 04. 2023

Nový král filmového plátna má problém: Kariéra Jonathana Majorse stojí na rozcestí mezi věčnou slávou a zatracením

Carlito Brigante / 06. 04. 2023

Zdroje: www.gamingbible.com, www.csfd.cz
Úvodní foto: Profimedia

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM