Víkend na Expres FM /
Celý playlist
VIP

Největší favorit na agenta 007 si život lajnovat nenechá: Aaron Taylor-Johnson se chová jako skutečný Bond

Avatar photo Michaela Dočkalová
02. 04. 2024
Nechce se vám číst? Článek si můžete i poslechnout

Kdo bude novým Jamesem Bondem? To je otázka, která pálí všechny fanoušky fiktivního britského agenta s povolením zabíjet. A nyní už možná znají odpověď. Po Danielu Craigovi má převzít štafetu anglický herec Aaron Taylor-Johnson.

Studená sprcha od fanoušků: Blake Lively si vystřelila ze zmizelé princezny Catherine a teď asi lituje

Michaela Dočkalová / 25. 03. 2024

James Bond zemřel, ať žije James Bond

Sean Connery, George Lazenby, Roger Moore, Timothy Dalton, Pierce Brosnan a Daniel Craig. Všechna tato jména se vystřídala v roli nejslavnějšího agenta světa. V roce 2021 jsme měli možnost zhlédnout zatím poslední díl bondovské série s názvem Není čas zemřít. S tímto filmem, a to asi už není žádné překvapení, skončil i Daniel Craig, který byl považován společně se Seanem Connerym za nejlepšího agenta 007, kterého tento svět zažil.

Hvězda akčních filmů

Ale není všem dnům konec. Agent 007 opět ožije a nyní jím má být Aaron Taylor-Johnson, jenž se objevil například v roce 2006 ve filmu Iluzionista. Hlavní roli si zahrál o tři roky později v životopisném dramatu Nowhere Boy. Následovala role v komiksové adaptaci Kick-Ass z roku 2010, která v jeho kariéře znamenala skutečný přelom. Předloni jsme zase měli možnost vidět ho v akčním filmu Bullet Train, v němž si zahrál po boku Brada Pitta. Nejde proto o nijak neznámou osobu. Přesto někteří fanoušci doufali, že se novým Jamesem Bondem stane někdo úplně jiný. Favoritů bylo a stále je více.

Daniel Craig už Jamesem Bondem není, byl však jedním z těch nejlepších

Kolikrát si Sean Connery zahrál Jamese Bonda a která herečka byla poslední Bond girl? Ukažte své znalosti agenta 007

Michal Plšek / 04. 10. 2022

Idris Elba by byl lepší?

Sám Daniel Craig, zatím poslední James Bond, po patnácti letech ve smokingu a s Bond girl po boku oznámil, že v této roli končí. Od té doby spekulace o novém Bondovi nebraly a neberou konce. Mluvilo se o tom, že se jím měl stát Idris Elba, kterého všichni znají především díky seriálu Luther. To však nebyl správný odhad, i když třeba herec Mat Damon mu velmi fandil. „Myslím, že je skvělý. Budu ho sledovat v čemkoliv, v čem hraje. Určitě by tuto franšízu vylepšil,“ prohlásil kdysi.

Příliš staří na to, aby se upsali na 15 let

Dalším tipem byl Tom Hardy, hvězda akčních filmů a marvelovek. Jemu byla role Jamese Bonda údajně nabídnuta v roce 2015, avšak sám herec vždycky tvrdil, že o těchto zvěstech vůbec nic neslyšel. Pro roli Jamese Bonda byl údajně osloven i Luke Evans, který si zahrál v Hobitovi nebo Krásce a zvířeti. Ten se ovšem nechal slyšet, že až se James Bond obsadí, už bude na tuto roli příliš starý. Mluvilo se o mnoha dalších hercích, kteří by se na roli tajného agenta 0007 hodili, mezi nimi byli například Regé-Jean Page, který se proslavil díky seriálu Bridgertonovi, nebo Richarda Madenna. Oba se však zvěstmi pouze bavili  a nebrali je příliš vážně.

Proč Eva Green chtěla odmítnout, která z Bondgirls byla nejstarší a jak dnes vypadají: Zavzpomínejte na slavné dívky agenta 007

Kristýna Ševčíková / 11. 01. 2023

Podpis smlouvy se prý blíží

Ale jméno Aarona Taylora-Johnsona bráno vážně je, a to i mezi bývalými Bondy. Například Pierce Brosnan o něm řekl: „Výborná volba. Má talent i charisma.“ Sám Aaron se však k možnosti hrát Jamese Bonda nevyjádřil, respektive uvedl: „Nemám pocit, že bych si potřeboval nechat někým lajnovat budoucnost.“ Některé zdroje ovšem tvrdí, že má v příštích dnech podepsat smlouvu a tím se na dalších 10 až 15 let zavázat právě k roli slavného Jamese Bonda. Další zdroje to zase popíraly, a tak se musíme nechat překvapit, s kým producenti ikonické značky přijdou. Možná ani oni zatím ještě to pravé jméno. Celý svět se ale přiklání k tomu, že novým Jamesem Bondem bude právě Aaron Taylor-Johnson. Otázkou je, zda skutečně kývne na nabídku, kterou nejspíš už dostal. A kterou mu pravděpodobně závidí všichni herečtí kolegové.

Zařadí se mezi tyto gentlemany Aaron Taylor-Johnson, nebo někdo jiný?

Příští bondovky už budou jiné: Ženy dostanou více prostoru, agent 007 ukáže svou citlivou stránku

Eva Zajícová / 05. 10. 2022

James Bond by bez něj byl poloviční, za Tanec s vlky nebo Vzpomínky na Afriku posbíral ceny: John Barry byl klasikem filmové hudby

Pavel Kučera / 03. 11. 2023

Příběhy písní z bondovek. Agentovi 007 zazpívali Madonna, Paul McCartney i Billie Eilish

Redakce / 28. 03. 2022

Zdroj: apnews.com, theguardian.com

Diskuze
Vstoupit do diskuze
Sdílejte

Další na Expres FM